Рекомендуємо прочитати

Позбавляємося від хропіння: перевірені способи

article3061.jpg

Звичайне хропіння не тільки здатне ускладнювати дихальні процеси під час сну, а значно, погіршує якість сну людини, але і доставляє чимало дискомфорту тому, хто знаходиться в оточенні храпуна.

Виникає хропіння, як правило, під час глибокої фази сну, коли м'які тканини горла, піднебіння і язика розслабляються, тим самим провисаючи в дихальні шляхи. У процесі видихання і вдихання повітря розслаблені внутрішні тканини починають вібрувати, що і провокує появу звуків хропіння.

Чому виникає хропіння?
До основних причин хропіння медики відносять:
• Сон на спині, адже тільки в такому положенні під час сну м'які тканини можуть перекрити горло, через що в легені надходить менше повітря;

Куріння - знижує тонус м'язів і викликає хронічне запалення трахеї і глотки;

Викривлення перегородки носа, скошене підборіддя, хронічні запалення носоглотки, збільшені мигдалини, вроджена вузькість носоглотки;

• Алкогольне сп'яніння, яке також веде до розслаблення м'язів носоглотки;

• Гормональні перепади;

• Ожиріння і зайва вага;

• Сухе повітря в кімнаті, де спить хропун.

Вибираємо метод позбавлення від хропіння
Позбутися від хропіння, в принципі, можна за допомогою декількох методів, наприклад, використовуючи народні засоби, хірургічне втручання або спеціальні вправи. Однак якщо народні методи і вправи, як доведено наукою, можуть дати хоч якийсь результат без ризику для організму, то операції не завжди ведуть до очікуваних результатів. Навіть самі медики стверджують, що вибирати хірургічний спосіб позбавлення від хропіння можна тільки в самих крайніх випадках, адже він не тільки загрожує ускладненнями, але і позбавляє від хропіння повністю лише 50% пацієнтів.

Препарати і народні рецепти
Серед особливо популярних способів позбавлення від хропіння можна назвати спеціальні носові смужки, які продаються у звичайній аптеці. До речі, носові смужки відмінно розширюють крила носа і рятують не тільки храпуна, а й тих, хто знаходиться з ним поруч. Щоб дихання під час сну було вільним, потрібно стежити за тим, закладений ніс чи ні. Відмінно впоратися з закладеністю носа допоможуть аерозолі, краплі і ополіскувачі.

Варто звернути увагу і на народні методи позбавлення від хропіння. Приміром, ще наші бабусі рекомендували в боротьбі з хропінням використовувати печену моркву, яку потрібно з'їдати за годину до їжі в кількості 1-2 штучки.

Дуже добре допомагає і настойка, приготовлена з однієї склянки капустяного соку з однією столовою ложкою меду. Приймати таку настоянку рекомендується перед сном протягом одного місяця.

Не менш дієвим вважається і трав'яний збір з кореня шабельника, польового хвоща, ягід чорної бузини і лопуха. Всі ці трави і ягоди необхідно взяти в рівних пропорціях, перемолоти і заварити з розрахунку на одну столову ложку отриманого порошку 200 грамами окропу. Настоявши 1 годину приймати трав'яний збір потрібно 5 разів на день по одній столовій ложці до повного лікування.

Вправи для хропунів
Позбутися від хропіння допоможуть і деякі вправи, які, в першу чергу, спрямовані на зміцнення м'язів носоглотки.
1. При напружених м'язах шиї і носоглотки постарайтеся вимовляти звук "і". Виконувати таку вправу потрібно по 2-3 рази на день по 30 разів;

2. Відмінно допомагають руху щелепи взад-вперед по 30 разів;

3. Можна також висунути язик якомога далі, щоб відчути напругу біля його основи. Такі вправи рекомендується виконувати по 25-30 разів.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Носова перегородка — це пластинка, яка розділяє порожнину носа на дві однакові половини. Її викривлення викликають...
Ви хочете навчитися володіти своїм тілом під час статевого акту? Скористайтеся цими зовсім не складними вправами, мета...
Не знаєте як позбутися храпу? Перепробували безліч народних засобів? Досить даремно витрачати час! Звертайтесь у...
Як ви думаєте, хропете ви у сні? Якщо відповідь негативна, не варто полегшено зітхати: за статистикою, майже всі хропуть...
Scroll To Top