Рекомендуємо прочитати

Особливості сухої заморозки

article1872.jpg

Всім відомо, що їжа залишена в теплі псується швидше ніж та, яку залишили на холоді. В умовах низьких температур бактерії уповільнюють свою активність, і охолоджені продукти зберігаються довше, ніж в умовах кімнатної температури. Ще в давні часи люди помічали, що залишені в тіні продукти зберігаються довше, ніж ті, що стоять на сонці. Так само люди бачили, що в холодну пору року термін зберігання продуктів у багато разів збільшується. Тому почали шукати способи вирішення проблеми збереження продуктів за допомогою низьких температур.

Одні копали погреби, оскільки температура під землею значно нижче, інші обкладали продукти льодом або снігом. Навіть при жаркому кліматі пустелі, люди вночі охолоджували воду, в якій зберігали продукти протягом дня. Всі ці способи значно поступалися у збереження продуктів сучасном холодильника, який з'явився через багато років.

Найстаріший предок сучасного холодильника був випущений 17-го серпня 1816 року, але був ще малопридатним для використання в домашніх умовах. Серійне виробництво холодильників почалося в США в 1925 році, а в СРСР цей предмет побутової техніки став доступний людям лише з 1960 року. Радянські холодильники були габаритними і мало функціональними, зате надійними і простими в обслуговування.

З цього часу холодильник багато разів змінювався. Постійно вдосконалився дизайн і технічні якості. На сьогоднішній день їх вибір настільки великий, що більшість людей часто замислюються, який з них придбати. Тепер є можливість підібрати холодильник на будь-який смак, відповідний під інтер'єр кухні за кольором або розміром, а так само по класу енергозбереження та типом заморозки. Сучасні холодильники бувають двох видів, крапельної і сухої заморозки. Перші — це звичайні холодильники, що вимагають регулярного розморожування, інші — такої процедури не вимагають.

Система сухої заморозки з'явилася порівняно недавно. У народі часто можна почути популярне слово «ноу фрост», що у всіх асоціюється з терміном суха заморозка. Хоч у перекладі з англійської ця фраза звучить — немає інею. У даних холодильниках випарник захований за задньою стінкою або над морозильною камерою і завжди присутній один або кілька вентиляторів забезпечують постійну циркуляцію холодного повітря, яке поступає в камери по спеціальних каналах. При роботі холодильника, з'являється волога, яка не осідає на стінці камери шаром інею, а покриває самий холодний ділянку випарника. Компресор періодично відключається і іній, яким він до того часу покритий, розморожується підігрітий невеликим нагрівачем, а волога що утворилася випаровується.

Про користь і шкоду сухої заморозки ходить дуже багато чуток. Але той факт, що такою системою користується вже вся Європа, говорить сам за себе. Такий холодильник не треба розморожувати, але багато людей, які ним користуються, та й самі виробники рекомендують хоча б один раз на рік, холодильник таки розморозити, щоб він служив довше. Продукти в таких холодильниках охолоджуються швидко і рівномірно, так само і заморожуються, що забезпечує збереження їх вигляду, смаку, корисних вітамінів і мінералів знаходяться в них. Для сухої заморозки підходять всі види ягід, зелень, риба і м'ясо, багато овочів. Головне не заморожувати продукти вдруге, після розморожування. Цей спосіб збереження продуктів на багато зручніший і корисніший ніж консервування, оскільки зберігає продукти без додавання в них шкідливих консервантів, таких як оцет, наприклад, шкідливий вплив якого на організм людини не потребує доказів.

Багато хто говорить, що холодильники з системою «ноу фрост» занадто галасливі через роботу вентиляторів. Це твердження відноситься не до всіх моделей. Деякі виробники використовують вентилятори, що працюють дуже тихо, щоправда, коштують такі моделі трохи дорожче. Ще одна проблема холодильників з сухим заморожуванням, це те, що вони сильно сушать продукти, щоб цього уникнути, потрібно ретельно загортати заморожувані продукти в поліетиленову плівку. Холодильники з сухою заморозкою вживають трохи більше енергії, ніж холодильники з краплинною системою.

Мабуть, це всі відомі недоліки сухої заморозки. Зате у вас завжди буде можливість, здивувати гостей під новий рік свіжою полуничкою зібраної власноруч на своєму городі.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Кріотерапія (kryos - холод і therapya-лікування) - у перекладі з грецької «лікування холодом», є унікальною та ефективною...
Жіночі губи споконвіку зводять з розуму чоловіків і без слів змушують їх коритися всім бажанням дами. Але іноді...
Така проблема, як неприємний запах в холодильнику, може принести немало проблем будь-якій господині. До того ж запах...
Scroll To Top