Рекомендуємо прочитати

Як непросто стати стюардесою!

article1808.jpg

У барвистих буклетах авіакомпаній написано: щоб приміряти стильну форму стюардеси, достатньо володіти привабливою зовнішністю, бути товариською і знати кілька іноземних мов. І тільки один пункт у цьому списку пропущений, але про нього нагадувати не треба! Всі дівчата, які мріють про польоти, розуміють, що кожен раз, коли літак відривається від землі, вони ризикують життям. Ті, у кого бажання літати сильніше страху, піднімаються на борт. А іншим продовжує снитися небо ...

Право жінок на польоти довго не визнавали. Спочатку пасажирів обслуговував другий пілот. Але така практика була небезпечною, тому йому довелося повернутися в своє крісло, а його місце зайняв стюард.

Про те, щоб включити в екіпаж жінку, ніхто не думав до 1930 року, коли американська медсестра Еллен Черч вмовила керівництво великої авіакомпанії залучити до роботи медиків. Однак «перепустку» на небеса меткої Черч і семи її колегам коштував дорого. Тендітним стюардесам, яких тоді називали «небесними дівчатами», доводилося не тільки доглядати за пасажирами і стежити за чистотою салону, але і займатися вантаженням багажу, заправляти літаки, а потім разом з чоловіками заганяти їх в ангар.

І все-таки, незважаючи на труднощі і відсутність вихідних, багато жінок стали мріяти про небо. І не тільки тому, що стюардеси могли за кілька годин перенестись з одного куточка планети в інший, а за пару років побачити більше країн, ніж іншим вдається відвідати за все життя. Форма робила з жінки променисту богиню, яка спускається з неба тільки для того, щоб через півдня знову піднестися до хмар. І, звичайно, це помітили не тільки дами. Стюардеси ставали дружинами мільйонерів, міністрів, султанів і голлівудських зірок.

«Шампанське, розливають на висоті 10 тисяч кілометрів, — найсильніший афродизіак», — не раз повторювала відкривачка жінкам дорогу в небо Еллен Черч. До свого чоловіка-банкіра вона теж спустилася по трапу.

Часи змінилися: долаючи силу земного тяжіння, в повітря піднімаються величезні машини із сотнями пасажирів на борту, а по проходах між кріслами дефілюють вже зовсім не ті «Дюймовочки», які 80 років тому носили відра з пальним. Сьогодні, щоб стати стюардесою, необов'язково мати зріст нижче 160 сантиметрів, а вага — легше 50 кілограмів. Достатньо володіти тим, що здатне заспокоїти людину, що піддався паніці: привабливістю, комунікабельністю і витримкою.

Здобувачкам на вакансію стюардеси влаштовують співбесіду, де завдяки парі питань експерти безпомилково визначають, хто з дівчат зможе врятувати людей на висоті в тисячу кілометрів над землею, а кому з них самим знадобиться допомога. Пройшли це випробування відправляють на медогляд, де перевіряють зір, стан серцево-судинної і нервової систем. Власниць відмінного здоров'я записують на курси, які зазвичай пропонує сама авіакомпанія.

Кілька місяців дівчата, які перш літали тільки в пасажирських кріслах, вивчають будову літака і іноземні мови, вчаться обслуговувати пасажирів і, головне, до автоматизму відпрацьовують навички поведінки в аварійних ситуаціях. Вперше надягаючи бажану форму, майбутні стюардеси вже вміють гасити пожежі, оперативно заспокоювати паніку в салоні, надавати медичну допомогу і евакуювати пасажирів, навіть якщо літак змушений приземлятися на воду.

Після десятків годин навчальних польотів під керівництвом інструктора стюардеса нарешті заходить в салон, щоб привітати своїх пасажирів. Захоплені своїми думками, вони і не підозрюють, що в наступні кілька годин вона випробує, можливо, саму хвилюючу пригоду в житті — перший політ.

Численні опитування і дослідження показують: жодна з жіночих професій не викликає у чоловіків такого захоплення, як стюардеса. Чарівних і завжди готових прийти на допомогу, «небесних дівчат», тим не менш, рідко згадують у інших, більш серйозних рейтингах. І даремно.

Вирушаючи в політ, стюардеси ризикують життям так само часто, як вчені, які працюють з токсичними хімікатами. У критичний момент швидкість реакції і спритність тендітної бортпровідниці рятують стільки ж людей, скільки бригада пожежників здатна вивести з палаючого будинку.

Нарешті, тут, над хмарами, відрізані від пілотів щільно зачиненими дверима, стюардеси залишаються наодинці з проблемою. З чим би вони не зіткнулися в тісному салоні: з примхами стихії, панікою, з раптовим приступом чиєїсь хвороби або з нападом терористів, — вони першими приймають на себе удар.

І все-таки, опиняючись на землі, стюардеси забувають про ризик, погані метеопрогнози і гороскопи. В очікуванні нового рейсу вони посміхаються і зітхають: «Напевно, це не лікується. Але мені б у небо… »

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top