Рекомендуємо прочитати

Типи шлюбних сімейних відносин

article1458.jpg

Поняття «сім'я» насправді дуже багатогранно. І те, що здається безглуздим і нестандартним для одних, для інших - абсолютна норма. У світі є багато форм і видів родин, але основні типи шлюбних сімейних відносин викладені нижче.

Традиційний шлюб (цивільний або церковний)


Така форма шлюбу найбільше охороняє права і свободи дітей, але містить величезну кількість заборон для подружжя. Церковний шлюб або вінчання - це особливе християнське таїнство, при якому чоловіки отримують Божу благодать на сімейне щастя, а також на благословенне народження і виховання дітей. До початку 20 століття церковний шлюб був єдиним видом, тягнучи за собою будь-які юридичні наслідки. Одруженню зазвичай передують заручини - публічне повідомлення оточуючих про своє рішення вступити в шлюб.

Незареєстрований шлюб або спів мешкання


Такий шлюб (у нас його помилково називають «цивільним») відрізняється від простої дружби спільним веденням господарства. За новим законодавством він тягне ту ж відповідальність, що і зареєстрований шлюб. Хоча з точки зору права для подібних відносин логічно застосовувати термін «спів мешкання». Цивільним шлюбом такі незареєстровані відносини почали вперше називати в 19 столітті в Російській імперії, так як єдиною формою шлюбу, офіційно визнаної, тоді був церковний шлюб. Люди, жили разом без укладення шлюбу в церкві, воліли називати відносини свої цивільним шлюбом.

Обмежена часом сім'я


Деякі воліють укладати шлюб на час, наприклад, на три роки. Шлюб після закінчення цього терміну автоматично вважається розірваним. Після цього колишнє подружжя зважують підсумки і вирішують, чи розлучитися, або бути і далі разом. Прихильники подібної форми шлюбу виходять з того, що люди схильні мінятися, що вічного кохання не існує, що палке сексуальна прив'язаність зникне рано чи пізно, а подружжя через кілька років уже нецікаві один для одного. Так чи варто мучитися самому і мучити партнера, якщо життя повільно перетворюється на тортури? Зазвичай такі люди, як тільки час шлюбу закінчується, готові і відкриті для чергових зустрічей, сексуальних відносин і нової любові. Вступивши в такий шлюб люди, як правило, не думають ні про продовження роду, ні про майно, нажите спільно.

Сезонний шлюб - форма досить рідкісна. Її вибирають люди конкретного розсудливого складу, контролюючі найменші зміни у власному житті, або люди з підвищеною активністю сексуальної поведінки. З часом сезонні шлюби або стають традиційними, або розпадаються.

Переривчастий шлюб


Це коли подружжя живе разом, але допускають можливість іноді роз'їжджатися на деякий термін. Причини можуть бути різні: втома один від одного або необхідність писати дисертацію. У такій сім'ї роз'їзд не трагедія, а норма. Набагато важче прийняти роз'їзд, який пов'язаний з любовними захопленнями. Він іноді призводить до розриву подібних шлюбних відносин. Прихильники переривчастого шлюбу цінують свою свободу і потребують особистий простір і час «на себе».

Гостьова родина


Подружжя офіційно зареєстровані, але живуть один від одного окремо, кожен у себе. Зустрічаються кілька разів на тиждень. Коли з'являються діти - їх ростить, як правило, мати. Батько іноді займається з дітьми при бажанні або коли є час. Такий тип шлюбу стає все популярнішим в розвинених країнах. Незважаючи на незвичну для нас форму, саме так звані «гостьові» шлюби за статистикою найтриваліші. Вони вкрай рідко закінчуються розлученням.

Мусульманська сім'я


Традиційна в усіх відношеннях сім'я, де тільки у чоловіка є право мати кілька дружин. Жінці ж зраджувати рівносильно самогубству. Хоча в сучасному світі не завжди зрада карається побиттям прилюдно на площі. Але розлучення буде, швидше за все, неминучим. Діти завжди залишаються з батьком.

Шведська сім'я


Звичайна сім'я, членами якої є відразу декілька чоловіків і жінок. Неправильно думати, що їхні стосунки тримаються лише на сексі. Це щось на кшталт маленької комуни, пов'язаної дружбою і веденням спільного господарства.

Відкрита сім'я


Тип шлюбу, в якому подружжя допускають в тій чи іншій мірі захоплення і зв'язки партнера поза сім'єю.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Згідно з даними статистики, шлюби розпадаються постійно. Причому існує тенденція до розширення даного феномена. Ще...
Любов, весілля, щасливе сімейне життя .... Про це мріє кожна жінка. На жаль, іноді наші мрії розсипаються на порох, і після...
Всі ми закохуємося і втрачаємо голову - хтось один раз в житті, а хтось кілька разів. І найголовніше - не втрачати голову...
У свідомості людей утвердилася думка, що щасливий шлюб може бути тільки при наявності дітей. А бездітний шлюб...
Scroll To Top