Рекомендуємо прочитати

Шлюб і шлюбний контракт

article1425.jpg

Всі ми закохуємося і втрачаємо голову - хтось один раз в житті, а хтось кілька разів. І найголовніше - не втрачати голову в момент одруження. «Все буде добре, ми любимо один одного. Шлюбний контракт - це абсурд і неповага один до одного» всі ми так говоримо і думаємо, боячись заподіяти біль та образу своїм половинкам. Час минає - любов іде, хтось розлучається і залишається біля розбитого корита. Щоб таке траплялося рідше, сьогодні ми поговоримо на тему «шлюб та шлюбний контракт».

У цій статті ми зробимо більший акцент на шлюбний контракт, як правильно його укладати і чи варто взагалі його укладати. У наші дні в нашій країні не так популярно укладання шлюбних договорів, тому що тільки в нас особливо схильні до довіри знайомим і незнайомим людям.

Отже, стаття 40 і 42 сімейного кодексу говорить, що шлюбний контракт - це документ, що має юридичну силу, який представляє інтереси двох сторін, що одружуються або ж визначають майнові права та зобов'язання у шлюбі і після його розірвання. Шлюбний договір позбавляє подружжя від зайвих проблем при розірванні шлюбу. Шлюбний договір визначає, що саме перейде у володіння кожної із сторін при розірванні союзу, розподіляє права і обов'язки кожної із сторін, способи розподілу доходів і видатків. Ви можете внести будь-які умови в договір, які стосуються майнових відносин. Шлюбний договір визначає, який режим власності буде використовуватися в шлюбі - спільний, частковой або роздільний. Спільна власність - майно вступає у спільну власність, саме цей режим використовується, якщо не вказано інше. Часткова власність - тобто частки подружжя визначаються споконвічно. Тільки при цьому режимі не можна буде продати, обміняти, заповідати майно без згоди другої сторони. Режим роздільної власності можна встановити на всі або ж на окремі види майна.

Права і обов'язки, зазначені у шлюбному договорі можна обмежувати строками або умовами, які можуть залежати від їх настання або ненастання. Наприклад, якщо ви в положенні і у вас дохід знижується або ж зовсім ви позбавлені можливості заробляти, то ви вправі передбачити пункт, в якому ваш чоловік на період вагітності зобов'язується вас утримувати. Шлюбний договір не обмежує правоздатність або дієздатність закоханих, право звертатися за захистом до суду. Так само не може регулювати особисті відносини між вами, відносини між вами і дітьми або ж не може ставити одного з вас в несприятливі ситуації або положення.

Шлюбний контракт можна укласти до укладення шлюбу або ж у будь-який час після укладення шлюбу. Шлюбний договір набирає чинності в день укладення шлюбу або ж якщо договір укладається після укладення шлюбу, то моментом набрання чинності вважається момент нотаріального посвідчення. Контракт укладається у письмовій формі і в трьох примірниках, кожній зі сторін, і засвідчується нотаріусом, третій примірник залишається у нотаріуса. Контракт можна розірвати або змінити за обопільною згодою або ж з ініціативи одного з них. Відмова від виконання шлюбного договору однією стороною не допускається. Дія ж договору закінчується з моменту припинення шлюбу, виключеннями є умови, які зазначені в шлюбному договорі на період після припинення союзу.

Якщо ви хочете укласти шлюбний контракт, вам потрібно звернутися в будь-яку адвокатську контору, вас проконсультують з усіх питань і запропонують стандартний шлюбний контракт, умови якого ви можете самі міняти. «Довіряй, але перевіряй» - говорить народне прислів'я, так от іноді потрібно прислухатися до мудрих порад.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У свідомості людей утвердилася думка, що щасливий шлюб може бути тільки при наявності дітей. А бездітний шлюб...
Любов, весілля, щасливе сімейне життя .... Про це мріє кожна жінка. На жаль, іноді наші мрії розсипаються на порох, і після...
Згідно з даними статистики, шлюби розпадаються постійно. Причому існує тенденція до розширення даного феномена. Ще...
На дворі вже двадцять перше століття, але чомусь досі у людей панує двояке ставлення до складання шлюбного контракту у...
Scroll To Top