Рекомендуємо прочитати

Що робити, якщо порвався презерватив?

article1316.jpg

Сьогодні досить популярні бар'єрні методи контрацепції, вони не тільки захищають від вагітності, а й від захворювань, які можна «підчепити» під час статевого акту. Не всі виробники, на жаль, випускають якісні презервативи, в підсумку презервативи рвуться в самий невідповідний момент. Що робити, щоб запобігти незаплановану вагітність, коли презерватив порвався?

Якщо таке сталося і в піхві потрапила сперма, то подумайте про ступінь небезпеки того, що сталося. Для початку слід згадати, який день менструального циклу. Завагітніти неможливо з 2 дня овуляції (дні припадають на середину циклу в цей час, яйцеклітина виходить з яєчника) до початку наступних менструацій (період абсолютної стерильності). Решту часу для сперматозоїдів є сприятливим часом для того, щоб дочекатися яйцеклітину.

Якщо презерватив порвався в небезпечний час, тоді як можна швидше потрібно видалити з піхви сперму прийняти душ і проспринцюватися. Спринцюватися потрібно трохи підкисленим розчином (можна додати оцет або сік лимона). У такому розчині сперматозоїди рухаються повільніше і гинуть швидше. Перед спринцюванням розчин слід спробувати на смак розчин повинен бути трохи кислим, якщо розчин буде занадто кислий, то може статися опік слизової оболонки статевих органів жінки. Після маніпуляції в піхві слід ввести препарат, який на сперматозоїди діє руйнівно сперміциди (концептрол, Делфін, фарматекс, орто, коромекс). Ці препарати випускаються у вигляді пінок, кремів, пігулок (для прийому всередину), свіч. Звичайно, цей метод не дає стовідсоткової гарантії того, що вагітність не настане, тому необхідно продовжити екстрене запобігання вагітності. Тут на допомогу прийдуть спеціальні гормональні препарати, постинор наприклад.

У цьому препараті міститься синтетичний аналог прогестерону (це жіночий статевий гормон), який пригнічує діяльність естрогенів (це інший жіночий статевий гормон), тим самим перешкоджаючи зачаття. Одна таблетка Постинор приймається відразу ж (або протягом 3 діб), друга таблетка приймається через 12 годин. Даний препарат не нешкідливий, тому що викликає гормональні порушення.

Можна замість постинора використовувати комбіновані гормональні контрацептиви, однак їх застосовувати можна лише за призначенням лікаря-гінеколога. Після «аварії» протягом кількох днів у порожнину матки можна ввести ВМС (внутрішньоматкова спіраль). Цю маніпуляцію робить виключно гінеколог.

Кожній жінці варто чітко розуміти, що екстрені методи запобігання вагітності не можна постійно використовувати як метод контрацепції (винятком є ВМС, вона може використовуватися постійно), інакше може відбутися важке ураження жіночої статевої сфери.

Якщо порвався презерватив, чи можна запобігти захворювання, що передаються під час статевого акту?

Розрив презерватива небезпечний і тоді, коли статевий акт відбувається з людиною (випадковий партнер), в чиєму здоров'я можна засумніватися. У цьому випадку існує ймовірність заразитися інфекцією, яка передається безпосередньо статевим шляхом. Це можуть бути інфекції? хладіміоз, уреаплазмоз, генітальний герпес, трихомоніаз, ВІЛ-інфекція або венеричні захворювання? гонорея, сифіліс, лімогранулема венерична, м'який шанкр, гранульома венерична.

Щоб запобігти ряд ІПСШ необхідно в перші 2 години після сексу провести екстрену профілактику. Якщо в сексуальному партнері не було впевненості, то рекомендується звернутися в шкірно-венерологічний диспансер в пункт особистої профілактики, чоловікам там робиться профілактика 2% розчином протарголу (можуть використовуватися також гибитан, цидипол). Жінкам профілактика робиться розчинами нітрату срібла, солей ртуті, гібітаном, марганцівки, Цидіполу.

Якщо немає впевненості у своєму сексуальному партнері, то не варто нехтувати профілактичними діями.

Рекомендуємо переглянути відео на тему " Що робити, якщо порвався презерватив? "

Scroll To Top