Рекомендуємо прочитати

8 способів впоратися зі своїми негативними емоціями

article2707.jpg

Бувають дні, коли ви недосипаєте, пригнічені, знемагаєте від нестерпного стресу, причому до такої міри, що вам здається, ніби ви ось-ось втратите всяке терпіння і зірветеся. Однак не впадайте у відчай! Ознайомтеся з вісьмома простими і ефективними способами, що допомагають впоратися з негативними емоціями і здобути свій «внутрішній дзен».

1. Усвідомте, що ваші емоції є цілком природними.
Будучи дитиною, ви, ймовірно, вже не раз переконувалися в тому, що прояв негативних емоцій не є прийнятним в суспільстві поведінкою. «Великі дівчатка не плачуть», «Поплач - дам калач» - пам'ятаєте? «Насправді ж прояв емоцій - це чиста фізіологія», - говорить Джуд Біжу, сімейний психотерапевт, педагог і автор наукової роботи «Реконструкція відносин з метою побудови кращого життя». - «В основі всіх негативних емоцій лежать «три кити»- гнів, печаль і страх. Їх прояв - абсолютно нормальна практика, навіть для абсолютно здорових людей ».

2. У будь-якій ситуації можна застосувати «план Б».
«Істерики, кризові ситуації і навіть «братські бої» неминучі», - вважає Ніколь Неппер, ліцензований професійний клінічний консультант і автор книги «Мами, які п'ють і лаються: правдиві історії про те, як мої діти люблять мене, навіть коли я сходжу з розуму». - «Але якщо все враховувати і планувати на майбутнє, можна заздалегідь підготуватися до подібних складних ситуацій. Ось, наприклад, деякі ідеї: посадіть свого примхливого малюка у ванну - і нехай собі кричить і скандалить, поки зовсім не видихається. Або поїдьте в парк, погуляйте, відпочиньте, послухайте спів пташок, поки ваше «мана» не вивітриться сама по собі ».

Впоратися зі своїми негативними емоціями

3. Налаштовуйтеся на очікування, грунтуючись на реальному стані речей.
Якщо ви намагаєтеся бути ідеальною мамою і неухильно виконувати всі рекомендації, що надходять з різних сторін, то єдине, що вас чекає - це розчарування. Замість того щоб слідувати всім стороннім радам, переосмислити своє становище і робіть ті дії, які в даний момент актуальні саме для вашої родини.

4. Не сидіть склавши руки.
Мимоволі доводиться сидіти вдома з дітьми, оскільки день видався похмурим і дощовим? У такому випадку намагайтеся залучати дітей до будь-якої діяльності, зрідка роблячи перерви хвилин на 20, щоб почитати журнал, прийняти ванну або подзвонити подрузі. «У будь-якому випадку робіть що-небудь. Якщо яке-небудь заняття підтримує вас і дозволяє відчувати себе більш комфортно - приступайте до нього, не роздумуючи », - радить Ніколь Неппер.

5. Смійтеся, використовуйте своє почуття гумору.
Згідно з даними дослідження, проведеного нещодавно в Оксфордському університеті, сміх провокує додатковий викид ендорфінів, тим самим значно покращуючи настрій. Іноді він навіть допомагає полегшити біль. «Веселитися від душі в складній або навіть безвихідній ситуації - це цілком нормально», - вважає Неппер - «А продовжувати «накручувати» себе - це все одно, що налаштовуватися на повну поразку».

Впоратися зі своїми негативними емоціями

6. Випускайте пар.
Вже встигли переконатися в тому, що рахунок до 10 і глибокі вдихи-вдихи абсолютно не допомагають вам впоратися зі своїми емоціями? Тоді позбавляйтеся від деструктивної енергії фізичними шляхами - тупотіть ногами, хлопайте дверима, бийте кулаками в матрац або просто кричіть «Ухх!». Якщо вам сумно і смутноно - дозвольте собі виплакатися. Замість того щоб посилювати свій страх, намагаючись всіма способами контролювати і утримувати його в собі, трясіться всім тілом, тремтіть, паляницями, забирайтеся від страху на шафу або під стіл - все, що завгодно, тільки не робіть вигляд, що вам добре і спокійно. Що, навколо повно дітей? Тоді відлучитися в іншу кімнату або поясніть їм, що в даний момент ви трохи засмучені, але через пару хвилин це пройде.

7. Приймайте все таким, як є.
Важко закликати до дисципліни свою дитину, якщо ви самі кипите при цьому, як вулкан. Краще постарайтеся прийняти його поведінку так, як є (нехай це і важко в даний момент). Це дасть вам хоч якісь шанси на спілкування, і ви акуратно переведете емоційний стан дитини «на іншу колію». Націляйте своє мислення на прийняття, а не на необгрунтовані очікування.

Впоратися зі своїми негативними емоціями

8. Звертайтеся за допомогою.
У відповідності з даними дослідницької групи «Gallup-Healthways індекс благополуччя», заснованими на так званому «індексі благополуччя», 28% мам, що сидять вдома з дітьми, і 17% працюючих матерів кажуть, що вони постійно перебувають у стані депресії. Якщо ви відчуваєте, що не можете самостійно впоратися зі своїми негативними емоціями, зверніться за допомогою до членів своєї сім'ї, друзів або фахівців-професіоналів.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Незважаючи на свою велику популярність, все ж ароматерапія залишається для нас чимось загадковим, незрозумілим і...
Деякі люди вступають в шлюб один з одним, а потім розлучаються. Шлюби, які закінчуються розлученням, в більшості...
З одного боку емоційне потрясіння корисне для організму і вміння оперативно приймати складні рішення може піти на...
При щоденному розчісуванні на гребінці або щітці залишається невелика кількість волосся. Якщо в день у вас випадає 40-80...
Scroll To Top