Рекомендуємо прочитати

Шви після пологів: що потрібно знати і як доглядати

article2071.jpg

Багатьом жінкам після пологів природним шляхом і з допомогою кесаревого розтину накладають шви. Давай розберемося, як правильно за ними потрібно доглядати.

У процесі пологів дуже часто потрібно накладення швів. Це означає, що тепер мама повинна бути гранично обережна і знати про певний відхід. Шви доставляють дуже багато неприємностей всім, особливо при неправильному догляді. Як доглядати за швами після пологів?

У яких випадках накладають шви

Якщо ти народжувала природним шляхом, тоді шви накладаються для якнайшвидшого і правильного загоєння тканин піхви, матки і промежини. А якщо пологи проходили за допомогою кесаревого розтину, тоді новоспечене матуся має післяопераційні шви на черевній передній стінці.

Період загоєння
Протягом 2-4 тижнів при правильному догляді відбувається загоєння невеликих ран, значно довше гояться більш глибокі рани. Твій лікар повинен зазначити тобі період відновлення. Протягом цього часу тобі необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і запобіжних заходів, щоб уникнути ускладнень та інфекцій. А правильний догляд за ранами зробить процес загоєння не таким болісним і прискорить його.

Догляд
Особливо ніяких правил не потрібно, крім спеціальних рекомендацій лікаря, якщо такі були — необхідно просто дотримуватися суворої гігієни. Сьогодні шви вже не знімають — вони накладаються спеціальними розсмоктуючисями нитками.

Шви на промежині
Під час твого перебування в пологовому будинку за швами доглядає акушерка — пару разів на день промазує "зеленкою" або розчином "марганцівки". Шви, накладені на промежині, заживають і розсмоктуються за 3-4 дні.

Необхідно міняти прокладку кожні 2 години, незалежно від того заповнена вона чи ні. Білизну потрібно одягати вільну і бавовняну. Підійде також спеціальна одноразова білизна. Тісну білизну надягати не можна, оскільки воно заважає кровообігу, а це уповільнює загоєння.

Гігієна і догляд
Кожні пару годин потрібно підмиватися, а також після кожного походу в туалет. З ранку і ввечері, коли ти приймаєш душ, підмивайся із засобом для інтимної гігієни, а вдень — просто водою, щоб шкіра на промежині не пересихала. Направ на сам шов струмінь води, щоб ретельно помити, але обережно, щоб шви не розійшлися. Висуши промежину рушником акуратними рухами по напрямку спереду і назад.

Перед тим, як підмиватися, обов'язково мій руки. Не можна підмиватися у тазику, тобто в стоячій воді, використовуй душ.

Після процедури підмивання необхідно обробити шви. Лікарі зазвичай рекомендують робити це 5% розчином зеленки чи йоду.

Корисно білизну відразу не одягати після водних процедур, походи без неї, приймаючи повітряні ванни — це також сприяє загоєнню, щоб не трапилося розходження швів.

Білизна
Так як кожна породілля мріє повернути колишні форми, багато матусь тут же починають одягати стягуючу білизну. Але це можна робити тільки після відновлення і повного загоєння накладених швів.

Якщо ти відчуваєш дивні відчуття і болі в місці накладення швів — йди до лікаря.

Чим дбайливіше ти поставишся до здоров'я в післяпологовий період, тим швидше ти ввійдеш у звичний ритм життя. Ти потрібна в першу чергу своїй дитині здоровою і щасливою.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
Кесарів розтин є серйозною операцією і проводиться тільки за суворими медичними показаннями. Безумовно, ця операція...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Scroll To Top