Рекомендуємо прочитати

Вплив розлучення на дітей

article1462.jpg

Коли дівчина і молодий чоловік вступають в шлюб, то вони навряд чи думають про можливе розлучення. Однак часом обставини в майбутньому складаються так, що розірвання шлюбу просто необхідно, щоб припинити сварки в сім'ї, які призводять до депресій і відчуженню чоловіка і дружини.

Якщо для чоловіка і жінки дуже часто розлучення є позбавленням від нестерпних відносин, то вплив розлучення на дітей може виявитися досить згубним для їх психічного та емоційного здоров'я, що може відбитися на їх майбутньому житті. Навіть дуже маленькі діти відчувають, коли психологічна атмосфера в родині змінюється, хандра і пригнічений стан їм передається моментально. Щоб уберегти дітей від моральної травми, батькам до розлучення необхідно підходити цивілізовано.

Перше, що слід зробити - це розповісти про своє рішення, таїти і тягнути з цим не варто. Якщо дитині ще не виповнилося шести років, то можна сказати, що тато (або мама) буде тепер тільки приходити в гості або ж малюк буде їздити в гості до нього / неї. Якщо дитина старша, то можна вже пояснити, в чому проблема, що мама і тато не можуть більше жити разом і хочуть жити окремо. Безумовно, така правдива розмова не виключить вплив розлучення на дитину, однак набагато краще, якщо він дізнається правду заздалегідь і від своїх батьків, а не від когось стороннього.


Як правило, діти і підлітки бояться розлучення бо не розуміють, як далі буде складатися їх власне життя, які відносини будуть між ними і батьками. Для того щоб зберегти у дитини почуття безпеки, слід одразу ж розповісти, як і хто буде піклуватися про нього.

Дуже важливо розуміти, в якому стані перебуває дитина, щоб підтримати його, коли це буде необхідно. Можливо, для цього знадобиться допомога фахівців. Маленькі діти, якщо їм два-чотири рочки, свій переляк з приводу мінливої атмосфери виявляють у вигляді пригніченості, постійного плачу, а в деяких навіть буває зупинка в розвитку.

Діти трохи старші не тільки відчувають зміну у відносинах між мамою і татом, але і цілком можуть зрозуміти, в чому причина цих змін. Вони можуть почати протестувати проти розлучення, це може проявитися у вигляді небажання спілкуватися з батьками, замкнутості або відставання в навчанні. Необхідно допомогти дитині адаптуватися. З дитиною слід більше спілкуватися і іншим членам сім'ї, і друзям батьків, і його власним друзям. Можна завести домашню тварину, яка відверне дитину і він буде забувати про сімейних сварках.

Діти 11-16 років реагують на розлучення, як правило, протестом. Вони можуть бути замкнутими і агресивними, зв'язатися з поганою компанією. Вони розуміють, чому відбуваються зміни в сім'ї, проте миритися з цим не бажають. З таким вже майже дорослою дитиною необхідно і розмовляти по-дорослому. Необхідно поговорити про труднощі, які не змогли подолати батьки і тому розлучаються, поділитися існуючими на даний момент почуттями і відчуттями. Добре, якщо розмовляти з дитиною будуть обидва батьки. Один батько з цим може не справитися. Слід пам'ятати, що дитина все відчуває і реагуючи на розлучення таким чином, він усього лише намагається адаптуватися до нових умов життя. Якщо допомогти дитині впоратися з його пригніченим станом, то і дитина допоможе допомогти пережити цю важку ситуацію.

Вже відомо, що хлопчики, що ростуть без батька чи без достатнього його уваги, набувають «жіночий» тип поведінки або у них створюється неправильне уявлення про поведінку чоловіка. Чоловіча поведінка у них протиставляється жіночому і вони ніяк не реагують на слова матері. Зазвичай такі хлопчики менш цілеспрямованим, незрілі, малоініціативні, вони не вміють співчувати і іноді неврівноважені в повній мірі, оскільки не вміють керувати своєю поведінкою. Виконувати батьківські обов'язки таким чоловікам набагато складніше.

Дівчатка ж, що ростуть без батька, не можуть правильно сформувати уявлення про мужність, а значить, потім не зможуть зрозуміти своїх чоловіків і синів, що відіб'ється на її виконанні ролі дружини і матері. Любов батька важлива для її впевненості в собі, для її самосвідомості та формування жіночності.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

На дворі вже двадцять перше століття, але чомусь досі у людей панує двояке ставлення до складання шлюбного контракту у...
Ніхто не хоче думати про можливий розрив стосунків. Особливо коли це стосується власних відносин. Кінець любові - це...
Згідно з даними статистики, шлюби розпадаються постійно. Причому існує тенденція до розширення даного феномена. Ще...
Він привабливий, він чарівний, він робить все, як годиться. Можливо, ти нарешті зустріла чоловіка своєї мрії, того...
Scroll To Top