Рекомендуємо прочитати

Віджимання від підлоги - користь вправ для організму

article2268.jpg

Для багатьох людей віджимання від підлоги асоціюються з фізичними вправами, ще й не ефективних для нарощування істотної м'язової маси. На їхню думку, після «безглуздих» віджимань здобувається лише втома, втрата сил і знос організму. Прихильники цієї думки глибоко помиляються, навіть не підозрюючи про величезну користь віджимань від підлоги. І наскільки сприятливий ефект для всього організму може нести дану вправу.

Основна користь - тренування мускулатури

Звичайно, багато «знавці» і безпосередньо самі спортсмени абсолютно мають рацію, стверджуючи, що віджимання від підлоги ніколи не будуть базовими і не стануть на один щабель з силовими вправами. Але віджимання ідеально підійдуть для корекції фігури, загартування тіла і подержания всього організму в прекрасній фізичній формі.

Головна користь від віджимань природно полягає в тренуванні і зміцненні м'язів плечового пояса - рук і грудей, а також спини, преса і навіть ніг. Крім цього, віджимання від підлоги сприятливо впливають на нормальну роботу основних систем організму.

Дихальна система

Дихальна система при правильному виконанні вправи працює максимально доцільно, постачаючи киснем всі тканини й органи. Під час опускання тіла при віджиманнях здійснюється вдих, грудна клітка повністю розкривається, дозволяючи легеням глибоко насититися киснем. Коли корпус піднімається, одночасно видихається вуглекислий газ.

Найпоширеніша помилка при віджиманнях, коли починаючий спортсмен затримує дихання, стикаючись з новим, незвичним дихальним ритмом. Це може призвести до протилежного ефекту. Брак кисню спричиняє слабкість, запаморочення, а можливо і втрату свідомості. Спокійні, повільні ритмічні дихальні рухи сприяють усуненню задишки та профілактиці такого захворювання як астма.

Серцево-судинна система

Недарма віджимання вважаються вправою, нормализуючою всі обмінні процеси в організмі. Дихальна система безпосередньо пов'язана з серцево-судинною системою. При глибокому вдиху кров, збагачена належною кількістю кисню, розносить його по всьому організму. А, як відомо, кисень бере участь у багатьох метаболічних процесах.

Під час фізичного навантаження збільшується артеріальний тиск, тому віджимання є і профілактичним заходом у боротьбі з такими серцево-судинними захворюваннями як гіпотонія і тромбофлебіт. У багатьох джерелах рекомендують виконувати віджимання від підлоги для тренування вестибулярного апарату.

Нервова система

Віджимання, ускладнені вибуховим рухами, покращують функції нервової системи. Такі віджимання рекомендуються людям, що займаються ігровими видами спорту: футбол, баскетбол, теніс, так як покращують швидкість, різкість і реакцію спортсмена. Крім цього, віджимання від підлоги поліпшує психоемоційний стан людини. Виробляють спокій, упевненість, усувають агресію, тренують силу волі.

Опорно-рухова система

На думку видатного майстра східних єдиноборств Масутацу Ояма, віджимання не тільки розвивають мускулатуру тіла, а й зміцнюють сухожилля кінцівок і спини. Дійсно, важливе значення віджимання придбали і в роботі опорно-рухової системи організму: зміцнюються кістки, розтягуються зв'язки, «опрацьовуються» суглоби. Ця вправа є профілактикою таких захворювань, як артрози, остіти, тендовагініти. Широко застосовуються віджимання в якості післяопераційних, посттравматичних реабілітаційних заходах. Наприклад, при усуненні ранній стадії міжхребцевої грижі.

Рекомендації для початківців

Найголовніше, що слід знати перед початком тренувань по віджиманням від підлоги - необхідність обов'язкової консультації лікаря. Саме він дає дозвіл і ступінь навантаження вправ з урахуванням вашого фізіологічного стану. Якщо протипоказань до виконання віджимань немає, починають заняття з невеликих навантажень, дотримуючись зворотнього режиму і правильності виконання вправи. У початковій стадії тренувань краще виконувати віджимання меншу кількість разів при більшій кількості підходів. Наприклад, три підходи по десять разів, ніж два підходи по п'ятнадцять, з обов'язковим повноцінним відпочинком.

Віджимання від підлоги полягають не тільки в нарощуванні м'язової маси, але і в нормалізації роботи багатьох систем органів, а також в оздоровленні всього організму, поліпшення настрою і підвищення бадьорості духу.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Почнемо з декількох важливих моментів, які необхідно знати жінкам, які вирішили за допомогою вправ збільшити свої...
Вправи для красивих грудей. Досить ефективним для красивої форми грудей є спеціальний комплекс вправ...
Навіть якщо до свята залишилося всього чотири тижні, а нове плаття погано застібається або занадто щільно облягає...
Можливості людського організму нескінченні. Питання лише в бажанні, прагненні і тренуваннях. Можна тренувати мозок,...
Scroll To Top