Рекомендуємо прочитати

Чим лікувати аскариди у дітей?

article3480.jpg

Аскаридоз — дуже поширене захворювання у дітей молодшого віку. На жаль, своєчасна діагностика його проводиться рідко і аскариди у дітей виявляються в основному вже при розвитку серйозних ускладнень. Саме тому батькам важливо знати ознаки захворювання і звертати на них увагу лікуючого лікаря.

Аскариди являють собою великих (самки досягають 40 см) паразитичних черв'яків світло рожевого кольору і місцем їх природного проживання в організмі є кишечник, проте іноді зустрічаються винятки у вигляді проникнення аскарид в інші органи — печінку, шлунок, пазухи носа, трахею, слізні проткі. Аскарида людська (Ascaris lumbricoides) — основний, але не єдиний збудник захворювання, після попадання в організм господаря проходить декілька стадій розвитку. Під час першої, міграційній стадії, личинка аскариди, яка потребує кисню для свого подальшого розвитку, потрапляє в легені людини, де викликає мікрокровотечі. Зазвичай під час цієї фази захворювання у дитини відзначаються ознаки бронхіту — кашель, хрипи в легенях, причому підвищення температури тіла може і не бути, як і помітного оком кровянистого віхаркування. Найчастіше дитини лікують саме від респіраторного захворювання, не підозрюючи про справжніх «винуватців» кашлю. Слід зазначити, що серед паразитологів обговорювалося і продовжує обговорюватися питання можливої участі аскарид в поширених у дітей пневмоніях. Крім того, достовірно відомо, що величезну роль у виникненні алергічних реакцій у дітей відіграють саме ці гельмінти. Характерно, що, з'явившись одного разу, під час міграціооной стадії аскарид, прояви алергії (кропив'янка, риніт, бронхіальна астма та інші) не проходять самостійно з плином часу, а продовжують прогресувати, незалежно від подальшої присутності в організмі паразита.

На наступній стадії свого розвитку личинка мігрує у верхні дихальні шляхи і разом зі слиною попадає в просвіт кишечника під час ковтання. Подальший розвиток аскариди і перетворення на дорослу особину відбувається в травному тракті. На цьому етапі розвитку аскариди у дітей спостерігаються різного характеру розлади травлення. Запори змінюються проносами, спостерігаються нудота, відрижка, періодичні болі по ходу кишечника, метеоризм. Дитина втрачає у вазі, його імунітет знижується, лікар може виявити ознаки нестачі тих чи інших вітамінів.

На відміну від ураження гостриками, аскариди у дітей самостійно не виводяться — коли закінчується тривалість їхнього життя, вони встигають відкласти достатню кількість яєць для того, щоб відбулося повторне зараження. Повне позбавлення від паразита можливо тільки при медикаментозному втручанні. Слід знати, що фітопрепарати не можуть самостійно вилікувати від аскаридозу, всі біологічно активні добавки, трав'яні збори ефективні тільки як доповнення до призначення основного фармацевтичного препарату. Якщо у дитини виявлено аскариди, лікування повинен призначати лікуючий лікар, в ідеалі — лікар-паразитолог. Крім препарату, що безпосередньо впливає на паразита (зазвичай призначаються вермокс, декарис) дитині показано і протиалергічне лікування. Крім того, обов'язковий прийом препаратів, що поліпшують перистальтику кишечника і нормалізують мікрофлору. Серед останніх найбільш переважні комплексні препарати, що рятують від дисбактеріозу і сприяють заселенню кишечника нормальними мікроорганізмами (хілак-форте, лінекс). Якщо у дитини на грудному вигодовуванні виявляються аскариди, лікування в обов'язковому порядку включає в себе продовження годування грудьми хоча б протягом 2-3 місяців. При частих і тривалих запаленнях дихальних шляхів, призначають лікування антибіотиками і іммуноукрепляющее терапію. Після досягнення повного одужання, дуже актуальні загальнозміцнюючі, гартують процедури.

Жіночі примхи

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Шкірку і листя мандарина можна використовувати при кашлях, нудоті, блювоті, шлункових розладах, цукровому діабеті....
Вирішуючи питання про те, як вибрати ефективне лікування глистів у дітей, перш за все, слід приділити особливу увагу...
Спекотне літо - це час, коли активізуються гельмінти. Будьте уважні, не допустіть зараження своєї дитини! Фактично всі...
Чи потрібно дотримуватися спеціальну дієту при гельмінтозі? Ми зіткнулися з такою неприємністю, як гельмінти. Лікар...
Scroll To Top