Рекомендуємо прочитати

Дієта при гельмінтозі

article3307.jpg

Чи потрібно дотримуватися спеціальну дієту при гельмінтозі? Ми зіткнулися з такою неприємністю, як гельмінти. Лікар прописала медикаментозне лікування.

Але от хотілося б ще дізнатися, чи необхідно під час і після прийому антигель-мінтних засобів дотримуватися якоїсь спеціальної дієти? Адже такі препарати досить токсичні. І ще. Я чула, що краще утримуватися від солодкого і мучного (вуглеводів). Це правильно?

Дієта при зараженні гельмінтами необхідна не стільки через самі ліки (а їх токсичність вами дещо перебільшена), скільки через загального негативного впливу гельмінтів на стан шлунково-кишкового тракту і організм дитини в цілому. Адже клінічні прояви гельмінтозів можуть бути досить різноманітними.

Якщо дитина виснажена, у неї порушені процеси всмоктування і засвоєння харчових продуктів, то вона потребує посиленого харчування і достатньому надходженні легкозасвоюваних білків (вони містяться в м'ясі, молочних продуктах, яйцях).

Також дуже корисними для дитини, особливо в цей період, будуть кисломолочні продукти. І не тільки як джерело повноцінного молочного білка, але і як засіб нормалізації кишкової флори, відновлення захисних властивостей слизової кишечника.

Доцільно включати в дитячий раціон оливкову олію. Вона володіє легким жовчогінним ефектом, що покращує роботу печінки, в тій чи іншій мірі страждає через глистові інвазії, адже всі токсини, які утворюються при цьому захворюванні, знешкоджуються саме цим органом.

Дуже важливо, щоб дитина отримувала багаті клітковиною сирі овочі і фрукти, вживав достатню кількість рідини. Це необхідно для забезпечення нормального випорожнення кишечника і ліквідації інтоксикації, викликаної продуктами життєдіяльності гельмінтів. Овочі та фрукти допоможуть також заповнити дефіцит вітамінів і мікроелементів, які «крадуть» у дитини глисти.

Рекомендується також обмежити вживання вуглеводів (солодощів, мучного), так як при гельмінтозах уражається переважно слизова кишечника, через що порушується утилізація вуглеводів і, отже, посилюються бродильні процеси в кишечнику.

Традиційним народним засобом при зараженні різними глистами вважаються сирі гарбузове насіння: 1-2 столові ложки насіння можна з'їдати натщесерце.

І нарешті, необхідно пам'ятати, що лікування гельмінтозу не принесе очікуваного ефекту і буде марним без дотримання санітарно-гігієнічних правил і особистої гігієни. 

Рекомендуємо перглянути відео: Глисти - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top