Рекомендуємо прочитати

Як позбавити дітей від глистів

article3313.jpg

Спекотне літо - це час, коли активізуються гельмінти. Будьте уважні, не допустіть зараження своєї дитини!

Фактично всі діти, що досягнули однорічного віку і зробили свій перший крочок, мають великий ризик підхопити цю неприємність. В нашій українській географічній смузі найбільш поширеними є круглі черв'яки-паразити - аскариди і гострики. Хоч і рідко ми чуємо про важкі формах гельмінтозу, проникнення в організм непрошених гостей не проходить для нього абсолютно безслідно.

Паразити можуть жити тільки за рахунок іншого організму, і багато мам, на превеликий жаль, не знають, як же вивести паразитів з організму малюка. Глисти існують, розмножуються і харчуються за рахунок організму людини, відбираючи саме живильне і корисне, що мало б бути засвоєно організмом самої дитини. У підсумку уражений гельмінтозом дитячий організм починає відчувати дефіцит вітамінів та інших корисних речовин, а також хронічну інтоксикацію через відходи життєдіяльності глистів. У більшості гельмінтозів присутній фекально-оральний шлях передачі і зараження, тобто це відбувається через немиті руки після туалету або ігор з піском. Іграшки та предмети побуту беруть участь в іграх довершують весь процес передачі паразитів. У наш час існую різні таблетки від глистів, але про все по порядку.

Відома фраза «хвороба брудних рук» пов'язана з ентеробіозом. Цю глистову інвазію викликають паразити - гострики (круглі черв'яки). Через брудні руки яйця цих паразитів потрапляють в ротову порожнину, а звідти в кишечник, де і відбувається їх дозрівання. Цей вид гельмінтів дуже плідний: за одну яйцекладку самка гострики відкладає від 100 до 300 яєць. Самка, яка готова для кладки яєць, виповзає назовні з анального отвору. Зазвичай це відбувається під час нічного сну малюка. Переміщення глиста по дванадцятипалій кишці і самому анального отвору викликає свербіж і дитина, починає чесати це місце і таким чином населяє свої ручки яйцями гельмінтів. Потім пальці рук виявляються в роті - і яйце паразита переміщається в шлунково-кишковий тракт дитини. Таким чином починається новий цикл глистової інвазії. Гострики, які паразитують у кишечнику малюка, викликають постійне і стійке зниження загального імунітету. На тлі глистової інвазії діти починають частіше хворіти вірусними і різними бактеріальними інфекціями. Сверблячка в області заднього проходу призводить не тільки до подряпин і розвитку запалення шкіри: у дитини також порушується нормальний перебіг нічного сну, що виснажує центральну нервову систему дитини.

Основні прояви
Більшість глистових інвазій мають ряд загальних симптомів. Як правило, батьки починають звертати увагу на те, що у дитини стає поганим апетит, малюк стає дратівливим і примхливим. Діти доросліші скаржаться на болі в животі, вказуючи рукою при цьому на область пупка і нижнього відділу животика. Роздратування кишечника призводить до більш частого стільця (консистенція стільця при цьому, як правило, не змінюється). Специфічною і визначальною ознакою ентеробіозу (інвазія гостриків) є нічний свербіж в області заднього проходу. У малюка порушується сон, він часто перевертається уві сні. Якщо ж періодично виникає сухий кашель «ні з того, ні з сього», який не піддається звичайному лікуванню, то такі симптоми характерні для легеневого аскаридоза. На етапі кишкової стадії аскаридозу дитину турбує живіт, можуть також з'явитися блювота і розлад стільця. У дівчинки часто виникають вульвіти. Виключіть глистову інвазію, насамперед це банальний ентеробіоз. Як не дивно, але така інтимна проблемка, як дитяча мастурбація, теж може бути наслідком гельмінтозу!

Перед початком лікування від гельмінтів насамперед треба визначити, яким видом кишкових паразитів вражений організм малюка. Встановити це можна за допомогою аналізу калу на наявність зміст яєць гельмінтів. Аналізи бажано здавати двічі, так як яйця гельмінтів не завжди вдається виявити при першому ж аналізі. Які ж з видів глистів можуть бути виявлені у малюка?

Аскариди у дітей
Захворювання, яке викликається аскаридами, - це аскаридоз. Аскарида має довжину близько 15-40 мм. Звичай зараження паразитами відбувається в самому кінці літа, під час дозрівання овочів, фруктів і ягід. При зараженні в цей сезон сама хвороба розвивається в листопаді чи на початку жовтня. З моменту зараження аскаридами до того як вони стануть здатними до самовідтворення, тобто статевозрілими проходить близько 60-100 днів. Протягом цього періоду яєць гельмінтів в калі дитини немає, хоча сам малюк вже заражений аскаридами. Тривалість життя аскариди - 1 рік.

Лікування аскаридозу
Дози лікарських засобів від аскаридозу залежать від віку вашого малюка. При лікуванні від гельмінтів (глистів) важливо дотримуватися приписану дозування ліків, а також час їх прийому - до їди, після їди або під час їжі. При лікуванні дитини від глистів спеціальну дієту лікарі зазвичай не призначають. В ході лікування у малюка не повинно бути закрепів, якщо все ж таки трапляється запор - треба зробити йому очисну клізму. Через два тижні після початку лікування від глистів потрібно здати аналіз калу. Якщо яйця глистів все ж виявляться знову, призначається повторний курс лікування для дитини.

Гострики у дітей
Захворювання, яке викликається гостриками, іменується ентеробіоз. Довжина тіла гостриків складає близько 3-12 мм. Зовні вони схожі на маленькі білі рухливі нитки. Період часу життя гостриків в кишечнику людини становить приблизно 4 тижні. Однак одужання може і не наступати, оскільки малюк постійно заражає сам себе знову. У зв'язку з цим головне в лікуванні ентеробіозу - уникнути повторного зараження.

Лікування ентеробіозу
У наш час існує безліч лікарських препаратів для лікування від гостриків. Якщо понадіятися тільки на лікарські засоби, то цілком можливе зараження гельмінтами повториться знову. Щоб повністю вивести глистів вам і вашій дитині треба протягом місяця неухильно виконувати наступні гігієнічні вимоги:

• коротко стригти малюкові нігті і чим частіше мити йому руки за допомогою щітки, особливо ретельно обробляти простір під нігтями;

• перед сном надягати малюку щільні трусики з гумками, щоб уникнути розчісування анального отвору;

• щоранку і щовечора обмивати окружність заднього проходу водою і очищати її ваткою, змоченою в соняшниковій олії або вазеліні.

• якщо навколо заднього проходу були помічені гострики, рекомендується ввечері перед сном зробити малюкові очисну клізму 1% розчином питної соди - це допоможе вивести з прямої кишки скупчення в ній гостриків;

• трусики, колишні на малюкові під час його сну, і все постільна білизна вранці необхідно відразу ж пропрасувати гарячою праскою з обох боків; повторити те ж саме потрібно ввечері з трусиками, які були на вашому малюку в день;

• необхідно щодня міняти дитині натільну білизна і відразу ж її прати, оскільки яйця паразитів з нього можуть перенестися в домашній пил;

• в приміщенні, де перебував малюк, необхідно щодня проводити ретельне вологе прибирання;

• щодня необхідно мити іграшки малюка;

• посуд після миття необхідно полоскати гарячою водою;

• ці гігієнічні заходи необхідно одночасно проводити з усіма дітьми, а також і з дорослими, тобто вони повинні бути сімейними. 

Рекомендуємо перглянути відео: Глисти - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top