Рекомендуємо прочитати

Ефективне лікування глистів у дітей

article2560.jpg

Вирішуючи питання про те, як вибрати ефективне лікування глистів у дітей, перш за все, слід приділити особливу увагу профілактиці даного захворювання. Тому цю статтю ми розділили на 2 частини: профілактика захворювання і ефективне лікування глистів у дітей. Не поспішайте перегортати відразу в другу половину. Прочитайте уважно всю статтю, і ви побачите, що лікування глистів та їх профілактика нерозривно пов'язані.

Профілактика глистів у дітей.
Враховуючи те, що зараження найпоширенішими глистами відбувається внаслідок не дотримання діточками елементарних норм гігієни - можна визначити основні способи профілактики глистових захворювань:

1. Охорона грунту, з якою контактує дитина, від фекальних забруднень.
Насамперед, це пісочниці, в які, як відомо тварини можуть вільно ходити по своїх природних потребах. Яйця глистів чутливі до впливу температури та ультрафіолету. Тому пісок на ігрових майданчиках бажано щодня проливати окропом або регулярно розпушувати, дозволяючи всім верствам прогрітися під сонячними променями. Батьки, які мають власні присадибні ділянки, зобов'язані строго стежити, щоб фекальні відходи людей і тварин не потрапляли на грунт.

2. Прищеплення елементарних навичок гігієни дітям.
Яйця паразитів дуже часто потрапляють в організм з немитими овочами і фруктами. Тому дитина повинна чітко засвоїти, що будь-які плоди з дерева або грядки обов'язково необхідно мити. Розкажіть малюкові, що після гри на вулиці і перед кожним прийомом їжі потрібно обов'язково вимити ручки. Простежте за тим, щоб у дитини не виробилися звички тримати пальці в роті і гризти нігті.

3. Своєчасне виявлення і лікування заражених.
Основним розповсюджувачем глистів є людина. Тому дотримання норм гігієни в дитячих колективах, а також своєчасні профілактичні перевірки допоможуть виявити носіїв гельмінтів і не допустити поширення захворювання.

4. Ретельна теплова обробка їжі
Важливо пам'ятати, що для дітей неприпустимо вживання м'яса або риби з кров'ю. Вся їжа повинна проходити достатню теплову обробку.

Лікування глистів у дітей
Якщо, тим не менше, всі симптоми вказують на те, що зараження глистами все таки настало, важливо, перш за все, визначити який саме вид гельмінтів спричинив захворювання у вашої дитини. Грунтуючись на зовнішніх симптомах і результати лабораторних досліджень, лікар призначить препарат і схему лікування. Самолікування в даному випадку неприйнятно, оскільки навіть один і той же препарат залежно від виду глистів необхідно застосовувати по-різному. Якщо не дотримуватися призначення лікаря, лікування може бути не тільки не ефективним, але і небезпечним. Всі антіглістинні препарати мають високу токсичність.

Лікування глистів можна умовно поділити на три етапи:

• підготовчий - організм дитини готують до виведення глистів, призначаючи препарати, спрямовані на зв'язування і виведення токсичних продуктів життєдіяльності гельмінтів (гарбузове і льняне масло, аллахол, Ентеросгель)

• безпосередньо лікування - у цей період призначаються противогельмінтні препарати як широкого, так і вузькоспрямованого спектру дії (Декарис, Вермокс, Гельмінтокс, албендазол)

• відновний період - призначаються препарати, що відновлюють функції печінки, шлунково-кишкового тракту (Карсил, Гепарсіл та ін)

• санітарно-гігієнічні заходи - протягом усього лікування необхідно дотримуватися ряду гігієнічних заходів: у дитини повинні бути коротко підстрижені нігті і чисто вимиті руки, посуд та іграшки необхідно обливати окропом, а нижня й постільна дитини проглаживать праскою з двох сторін.

Окрему увагу слід приділити медикаментозній профілактиці глистових захворювань. Останнім часом все більше фахівців схиляються до того, що не потрібно призначати дитині протівогельмінтні препарати, якщо немає ніяких зовнішніх симптомів хвороби. Пов'язано це з високою токсичністю подібних ліків. Однак іноді лабораторні дослідження не дають позитивного результату, а клінічна картина вказує на потенційну можливість наявності паразитів. У таких випадках лікар має право призначити профілактичне медикаментозне лікування.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дитячий масаж є кращим засобом для профілактики більшості захворювань, які чатують малюка на ранніх місяцях розвитку....
Чи потрібно дотримуватися спеціальну дієту при гельмінтозі? Ми зіткнулися з такою неприємністю, як гельмінти. Лікар...
Напевно всі хоча б раз чули таке твердження, що всі захворювання у нас від брудних рук. Таке твердження трохи...
Деякі жінки позбавляються від волосся в області бікіні, але деякі додатково проводять подібну процедуру не лише на...
Scroll To Top