Рекомендуємо прочитати

Фітнес для очей

article3077.jpg

Обов'язкові вправи для тих, хто працює за комп'ютером.

Приділяючи належну увагу різним м'язам свого тіла, не варто забувати про деякі м'язах, здоров'я і сила яких не впливають на вашу фігуру, але від цього не є менш важливими. Одна з таких "проблемних зон" - очні м'язи.

Яскраве світло офісних ламп, монітори телевізорів і комп'ютерів, постійна напруга, щоб прочитати дрібні написи, - все це є великим стресом для наших очей. Вони починають швидко втомлюватися, хворіти, зір падає, а іноді можуть навіть розвиватися захворювання. Уникнути шкідливого впливу щоденних стресів і трохи "розвантажити" очі допоможе проста зарядка.

Не дивуйтеся, до речі, зв'язку між очима і м'язами. Щоб примруживши і сфокусувати погляд на певному об'єкті, наприклад, ви напружуєте саме очний м'яз, а не очне яблуко. Щоб простежити за чимось поглядом - те ж саме. Тому розслабляти і тонізувати треба саме м'язову систему нашого дзеркала душі.

Отже, кілька вправ для очної зарядки.

Вправа № 1
Закрийте очі, максимально розслабившись. Для кращого ефекту можете посидіти так хвилинку, а потім, не підводячи повік, почніть описувати очними яблуками вісімки. Повторюйте по 10 разів в кожну сторону.

Вправа № 2
Дана вправа полягає в тому, щоб змінити фокусування погляду. Добре виконувати його, наприклад, біля вікна. Виберете на склі об'єкт - тріщинку, плямочка і т.ін. і уважно подивіться на нього. Потім переведіть погляд на далекий об'єкт за склом, але дивіться в тому ж напрямку. Зміна "дальності" зору змінює напруження очних м'язів, що також корисно для очей.

Вправа № 3
Тепер візьміть в руку ручку або будь-який інший невеликий предмет (олівець, блиск для губ і т.ін.) і упріться поглядом в його кінчик. Не відриваючись, слідкуйте за ним, при цьому повільно відводячи предмет то далі - на відстань витягнутої руки, то наближаючи - до кінчика носа. Повторіть 5-7 разів.

Вправа № 4
Виконуючи цю вправу, не забувайте правильно дихати. Отже, глибоко вдихніть і сильно примружтеся. Подумки уявіть, як напруга з ваших повік плавно перетікає в напругу м'язів обличчя, віскі, голову і шию. Видихаючи, різко відкрийте очі, відкривши їх ширше, ніби сильно дивуєтеся чогось. Проробіть цю вправу 5 разів.

Вправа № 5
Не ворушачи головою, подивіться прямо перед собою пару секунд. Потім переведіть погляд так, начебто збираєтеся заглянути в лівий нижній куток ока. Затримайте в цьому куточку погляд на 2-3 секунди і повільно переведіть погляд в правий верхній кут. Далі подивіться в лівий верхній, затримавшись і там, і наостанок - в правий нижній. Намагайтеся "заглядати" якомога глибше і уважніше. Давши очам відпочити пару хвилин, повторіть вправу, але вже в зворотному порядку.

Вправа № 6
Виберіть будь-який об'єкт, на відстані приблизно в 30 см від себе і сфокусуйте на ньому свій погляд. Подивившись на нього уважно протягом 5 секунд, закрийте одне око.
Відрахувавши ще 5 секунд - відкрийте це око і закрийте друге, знову на той же час.

Вправа № 7
Ця вправа найбільш підходить тим, хто не має можливості витратити час на попередні шість або ж працює в офісі під пильним наглядом колег. Щоб не лякати своїх товаришів старанними морганням і "випинанням" очей, просто уявіть, що по кімнаті літає метелик. "Зловіть" його поглядом і стежте за тим, як він пурхає - плавно, з боку в бік, вгору і вниз, то ближче, то далі від вас. Навіть якщо ваші колеги і помітять дивні рухи ваших очей, швидше за все спишуть це на те, що ви попросту замріялися.

"Рухати" очима, щоб зняти напругу м'язів можна як завгодно. Ще один варіант - уявіть великий гарний годинник і стежте поглядом за секундною стрілкою. Зняти втому можна, швидко і часто поморгавши.
Бережіть ваш зір і дбайте про очі - дзеркало душі має бути у відмінній формі, щоб краще відображати все прекрасне, що таїться у вашій душі ...

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Звичайне хропіння не тільки здатне ускладнювати дихальні процеси під час сну, а значно, погіршує якість сну людини, але...
Ви хочете навчитися володіти своїм тілом під час статевого акту? Скористайтеся цими зовсім не складними вправами, мета...
Хребет - це найчастіше "найслабша ланка" офісного працівника. Та що там, попросту будь-якого, хто багато і подовгу...
Спробуйте вгадати - що потрібно зробити першою справою, коли вага зрушилася і ви почали худнути? Поміняти бюстгальтер....
Scroll To Top