Рекомендуємо прочитати

Післяпологова жовтяниця у дітей

article3316.jpg

У деяких малюків після появи на світ можна спостерігати жовтяницю. Шкіра, склери і слизові оболонки крихітки набувають жовтуватого відтінку з різним ступенем інтенсивності. Необхідно відразу попередити, що дитяча жовтяниця є звичайним фізіологічним станом, який, як правило, не потребує будь-якого лікування.

Чому малюк пожовтів?
Причиною зміни забарвлення шкірних покривів у новонароджених служить підвищений рівень білірубіну, пов'язаний із змінами у функціях дитячого організму.

У новонароджених немовлят кров'яних клітин руйнується багато - йде процес заміни одного виду гемоглобіну, що входить до складу еритроцитів, на іншій. При цьому ферменти печінки ще незрілі і функціонують не в повну силу. В результаті утворюється білірубін виводиться з організму повільно і до пори відкладається в шкірі і слизових. Пік «пожовтіння» доводиться на 3-4-й день після народження. У міру того як налагоджується робота системи виведення білірубіну і зникають надлишкові кров'яні клітини (це займає 1-2 тижні), жовтяниця безслідно проходить.

Як правило, жовтяниця з'являється ще в пологовому будинку, на 2-3 день життя дитини. Протягом місяця шкірні покриви повертаються до свого природного кольору.

Лікування жовтяниці
1. Грудне вигодовування. Мамине молочко є кращою терапією для немовляти, оскільки воно має проносний ефект, що сприяє кращому і якнайшвидшому виведенню білірубіну з крові маляти. Саме тому дуже важливо прикласти крихітку до грудей якомога раніше.

2. Сесія фототерапії (призначають і проводять в пологовому будинку). Ця процедура проходить наступним чином: дитину кладуть під спеціальну кварцову лампу, де вона знаходиться певну кількість часу. При цьому очі і статеві органи малюка повинні бути закриті за допомогою спеціальної пов'язки.

3. Знаходження дитини на сонці.

4. Медичні препарати, які сприяють виведенню білірубіну з організму новонародженого, покращують роботу печінки, а також вбирають шкідливі речовини (наприклад, глюкоза, активоване вугілля).

5. Переливання крові (тільки при дуже високому рівні білірубіну в крові малюка).

Якщо жовтяниця поєднується з без забарвлення стільця (білий кал) і інтенсивним надмірним фарбуванням сечі, а на шкірі новонародженого мимовільно з'являються синці і точкові крововиливи, слід негайно звернутися до лікаря.

Небезпека жовтяниці новонароджених полягає в тому, що у вкрай рідкісних випадках можливий розвиток так званої білірубінової енцефалопатії - страждання мозку через токсичної дії білірубіну. Але при правильній профілактиці та лікуванні цього з успіхом можна уникнути.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Як бути мамі, якщо молоко пропало або його зовсім не було? І чи є штучне вигодовування єдиним виходом?...
Про користь грудного вигодовування написано чимало. І абсолютно всі лікарі переконують мам не відмовлятися від...
Відчуття неприємного печіння в своєму шлунку виникає завдяки впливу кислот шлункового соку на слизову оболонку...
Проблемна шкіра обличчя - це особлива категорія шкіри, отже, і догляд має бути відповідним. По-перше, необхідно звернути...
Scroll To Top