Рекомендуємо прочитати

Як позбутися гикавки?

article2835.jpg

Якщо гикається занадто часто - варто насторожитися. Давайте розберемося, що таке гикавка, які її причини і як з нею впоратися.

Напевно ви пам'ятаєте з анатомії, що в нашому організмі є особлива м'яз - діафрагма. Вона з'єднана з грудною кліткою нервами, а коли нервові закінчення подразнені, то головний мозок дає команду, змушуючи діафрагму скорочуватися швидше звичайного. Легені починають з великою швидкістю всмоктувати повітря через голосову щілину - так виникає гикавка. Помічено, що гикавка може виникнути у зв'язку з переохолодженням, а також через переїдання (швидше, навіть через розтягнення шлунка), під час і після їжі, через занадто швидке поглинання їжі і напоїв, особливо газованих (так ми паралельно заковтуємо "зайве" повітря).

Зазвичай гикавка приходить несподівано і так само раптово нас покидає. Але, наприклад, фермер з Айови Чарльз Осборн почав гикати в 1922-му році, а закінчив в 1990-му! Його випадок навіть був занесений до Книги рекордів Гіннеса. Справитися з "хронічною" гикавкою Осборна виявилося не під силу жодному лікаря. І дійсно, стовідсотково успішних методів "лікування" гикавки ще немає. Тому краще знати кілька "варіантів боротьби" і використовувати всі - до успішної перемоги над гикавкою.

Як позбутися гикавки: популярні способи
Налийте повний стакан води, нахиліться вперед і випийте її. Інший варіант: закладіть руки за спину, зчепите їх "замком" і швидкими великими ковтками пийте воду з чашки, яку тримає в руках інша людина. Така поза сприяє розслабленню діафрагми, а швидке питво змушує її стискатися, і гикавка проходить.

Наберіть в легені повітря і затримайте дихання. Потім зробіть повільний видих. Повторіть кілька разів.
Щоб зменшити швидкість скорочень діафрагми, можна сильно здавити руками область трохи вище талії (на 30-40 секунд). Або сісти навпочіпки в "позу ембріона", підтягнувши до грудей коліна.

Як позбутися гикавки: незвичайні способи
Слідувати їм - ваша справа. Однак є люди, які стверджують, що ці методи боротьби з гикавкою найефективніші!

Постарайтеся "перебити" гикавку: проковтніть чайну ложку цукру або шматочок льоду.
Можна пару раз смикнути себе за язик, але звичайно обережно.
Спробуйте чхнути, діафрагма різко скоротиться, і гикавка пройде.
Деякі радять полоскотати гикаючого або налякати його. Головне, щоб гикавка не зміна заїканням.

Тривала гикавка може бути пов'язана з серйозним захворюванням, що призводить до подразнення вагусного нерва (наприклад, які-небудь пухлини). Тому часта гикавка - привід записатися на прийом до лікаря. Банальна "побутова" гикавка може бути знята затримкою дихання, випиванням теплої води дрібними ковтками, викликанням позіхання. У затяжному випадку, наприклад, прийомом всередину 0,25 % розчину новокаїну (близько 20 мл) - останній спосіб підходить тільки для дорослих.

Іноді гикавка може бути показником проблем зі здоров'ям. Наприклад, часте виникання гикавки може спостерігатися у людей з нирковою недостатністю. А нерідко трапляється, що люди реагують гикавкою на стреси і якісь психологічні проблеми - наприклад, сильно хвилюючись перед іспитами або серйозною розмовою.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

«Я не їм після шостої» - мабуть сама популярна фраза, навіть серед тих дівчат, які не сидять на дієті, проте стежать...
Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається...
Що таке судома і що робити, якщо вона часто зводить ногу? Судома - це мимовільне скорочення м'яза. Вона може бути...
Часто гикавка у немовлят відбувається, коли новонароджений хоче пити і коли малюк замерз. А також Гикавку викликає...
Scroll To Top