Рекомендуємо прочитати

Симптоми краснухи у дітей

article2715.jpg

Краснуха - це заразне, інфекційне та досить поширене захворювання. Як правило, вірус краснухи вражає дітей, хоча захворіти може й доросла людина, якщо не перенісла цю хворобу в дитинстві. В основному, пік захворюваності припадає на вікову категорію дітей від 2-х до 9-ти років. Хвороба протікає дуже гостро, тому багатьом батькам добре відомі симптоми краснухи у дітей.

Останнім часом маленькі діти в обов'язковому порядку прищеплюються від цієї хвороби, адже краснуха цілком може викликати серйозні ускладнення. До слова, надзвичайно небезпечно захворювання для вагітних жінок, внаслідок загрози народження дитини з вродженими дефектами розвитку.

Симптоми краснухи у дітей

Зараження краснухою відбувається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Можна заразитися при звичайній розмові або поцілунку. Маленькі діти нерідко заражаються від іграшок, або при контакті з хворою дитиною. Краснуха має досить тривалий інкубаційний період, який може тривати 1 - 3 тижні. Тільки після закінчення цього часу на тілі з'являються висипання червоного кольору. У цьому полягає підступність захворювання. Дитина може бути носієм інфекції і заражати інших дітей, не підозрюючи про це.

Насамперед, інфікування починається зі слизової оболонки порожнини рота і дихальних шляхів. Прояви цієї недуги зовні нагадують нешкідливі ознаки застуди або аденовірусної інфекції. Дитина може скаржитися на появу кашлю, нежиті, першіння в горлі, больові відчуття при ковтанні, в деяких випадках відзначається рясне сльозотеча. Симптоми краснухи у дітей проявляються досить швидко. Різко піднімається температура, досягаючи часом 39 - 40 °. Відбувається помітне збільшення лімфатичних вузлів на шиї, під щелепою хворої дитини, на потилиці. Малюк відмовляється від їжі, його регулярно мучить сухий кашель, лихоманить, відчувається біль у всьому тілі.

Практично одночасно з симптомами інтоксикації з'являється червоний висип - основна ознака захворювання, що не залишає сумніву в діагнозі. Висипання мають вигляд дрібних пухирців, які появляються по всьому тілу дитини. Спочатку висип з'являється на обличчі, потилиці, за вухами, на волосистій частині голови. Потім велика кількість висипань спостерігається на сідницях, спині, зовнішній стороні ніг, рук. Після закінчення деякого часу пухирці зливаються у великі плями. Іноді при огляді можна помітити висип на слизовій оболонці ротової порожнини у вигляді одиночних вузликів. Приблизно через 3 - 4 дні висипання плями бліднуть і поступово йдуть на спад.

Симптоми краснухи у дітей

Лікарі відзначають, що діти набагато легше переносять краснуху, ніж дорослі люди. Іноді це захворювання у дорослих дає такі серйозні ускладнення, як енцефаліт або менінгоенцефаліт, при якому серйозно уражається головний мозок. Ослаблені діти, які мають низький імунітет, після краснухи можуть захворіти на пневмонію, отит, ангіною, артритом.

Як правило, дитяча краснуха проходить домашнє лікування. Дитину ізолюють від однолітків, призначають постільний режим. При гострому протікає захворюванні або розвитку ускладнень діти проходять лікування в умовах стаціонару, де лікарі застосовують лікарську терапію. Після перенесеної в дитинстві краснухи людина набуває імунітет на все життя.

Для профілактики захворювання проводиться планова вакцинація дітей. Це комплексне щеплення від краснухи, кору та паротиту. Від батьків потрібно регулярно гартувати дитину, підвищувати імунітет, обов'язково стежити за раціоном харчування, щоб малюк отримував необхідні в його віці вітаміни, амінокислоти, інші корисні речовини. З самого народження слід практикувати щоденні тривалі прогулянки на свіжому повітрі, рухливі ігри, заняття плаванням. Важливо тримати під контролем епідеміологічну обстановку в дошкільному дитячому закладі.

При дотриманні основних правил, батьки можуть не хвилюватися про неприємні наслідки, які несе краснуха.

Бережіть своїх дітей!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається...
Ви користуєтеся бритвою, щоб прибрати волосся і зробити шкіру ніг красивою — гладенькою. Водячи бритвою по ногах, ви...
Нетримання сечі у чоловіків - це захворювання, яке піддається лікуванню. Визначити метод лікування нетримання сечі Вам...
Які хвороби криються в роті і як їх визначити. Рот - дзеркало безлічі хвороб. Але оскільки ви прийшли до стоматолога,...
Scroll To Top