Рекомендуємо прочитати

Зуби - дзеркало хвороб

article1285.jpg

Які хвороби криються в роті і як їх визначити. Рот - дзеркало безлічі хвороб. Але оскільки ви прийшли до стоматолога, першою справою вас цікавлять, звичайно, зуби. Чому вони такого різного кольору, правда, що білі - ознака здоров'я, а якщо жовті, значить, щось не в порядку?

Далеко не так. На прийомі ми постійно бачимо три основних кольори: синювато-білий, жовтувато-білий і жовтий. Зате відтінків безліч, що змушує протезистів покрутитися, підбираючи точну кольорову гаму - інший раз потрібен виключно перловий тон, інший раз - сіруватий або коричнюватий.

Колір зубів часто розповідає про які-небудь захворюванні. Темно-жовті (деколи з червоними мітками на жувальній поверхні) нерідко говорять про гіперфункції наднирників. Зрозуміло, це ще не факт, але попередити пацієнта треба. Якщо бачимо на зубах матові смуги, це свідчить про порушення мінерального обміну ще в процесі їх формування, в дитячому віці. А молочно-білий колір нерідко зустрічається при гіперфункції щитовидної залози.

При тривалому прийомі антибіотиків, зокрема, групи тетрацикліну, зуби досить швидко і помітно темніють. Зустрічається і темно-зелений наліт. Він виникає через деяких грибків-сапрофітів, які зазвичай живуть у нас в порожнині рота і при цьому нам не заважають. Але раптом починають бурхливо розвиватися і виникає дісколоріт, тобто порушення кольору зубів.

Якщо з якоїсь причини людина нерегулярно чистить зуби, вони набувають темно-коричневий колір. Через нестачу свіжих листових овочів, а також при розладі функцій печінки, жовчного міхура, селезінки і підшлункової залози вони можуть стати абсолютно сірими. Якщо ж ви щодня налягати на соки та фрукти, зуби, хоч і в рідких випадках, все ж можуть виглядати пурпурними.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Осінь несе з собою не тільки холод і дощі, але і загострення різних захворювань. Інфекція, дрімаючі в організмі, при...

Аднексит

В рoздiлi - Хвороби
Аднексит (запалення придатків) може бути однією з основних причин жіночого безпліддя. Неуважність до свого здоров'я...
Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається...
Нетримання сечі у чоловіків - це захворювання, яке піддається лікуванню. Визначити метод лікування нетримання сечі Вам...
Scroll To Top