Рекомендуємо прочитати

Від чого болить спина

article2844.jpg

Біль у спині - проблема, з якою рано чи пізно стикаються всі люди. На жаль, при перших ознаках недуги багато хто ставиться до нього дуже безтурботно: поболить - і пройде. Тим часом, причини болю в спині можуть бути абсолютно різними, і не виключено, що це симптом досить серйозного захворювання.

Насамперед, болі в спині можуть бути пов'язані з хребтом. Особливо це стосується тих, у кого сидяча робота і відсутні фізичні навантаження. Спина часто починає хворіти у тих, хто по кілька годин на день проводить за комп'ютером, або нерухомо стоячи на ногах. Якщо не вживати заходів, ваші м'язи будуть атрофуватися, що з часом призведе до зміщення хребців і защемлення корінців спинного мозку. Тоді болі в спині стануть різкими і болісними. Іноді це навіть призводить до часткової непрацездатності, так як людина вже не може виконувати деякі види робіт.

Якщо ваша робота пов'язана з необхідністю довго сидіти або стояти на одному місці, намагайтеся кожні півгодини виконувати розминку - приміром, пройтися по кімнаті, а ще краще - зробити кілька простих вправ для хребта: нахилитися вперед, в сторони, прогнутися назад... Це допоможе уникнути атрофії хребта.

Корисно виконувати подібні вправи щодня протягом 10-15 хв. Для профілактики ви також можете приймати наступні заходи .
Якщо вам доводиться довго стояти - намагайтеся рівномірно розподіляти вагу тіла на обидві ноги або, принаймні, переступав з ноги на ногу. Якщо вам треба підняти якийсь предмет з підлоги, тримайте спину прямо. Якщо ви несете щось важке, частіше зупиняйтеся і перекладайте вантаж з однієї руки в іншу. Не варто носити взуття з каблуком вище 4 см.

Лікарі не дарма радять спати на жорсткій поверхні. Якщо ви спите на занадто м'якому матраці, під час сну ваш хребет може сильно прогинатися, що викликає навантаження на м'язи. Спочатку спина за ніч втомлюється, а потім починає хворіти.

Біль в області спини може вказувати і на неправильний режим харчування. Нестача мінеральних речовин - кальцію, фосфору, калію і магнію - може призводити до остеопорозу, який робить кістки хребта крихкими. Тому необхідно регулярно включати в раціон жирний сир, капусту, моркву, квасолю, горох, рис, буряк, волоські горіхи і фундук. А ось вживання в їжу білого цукру, навпаки, слід уникати - його засвоєння організмом вимагає витрати корисних речовин і послаблює опорно-руховий апарат. Слід пам'ятати, що далеко не завжди больові відчуття в спині означають, що проблеми у вас саме зі спиною. Вони можуть бути пов'язані і з внутрішніми органами. Наприклад, ви можете застудити спину (так званий "простріл"). Біль у серці може іррадіювати в ліву частину спини. А ниючий біль у правій частині може бути симптомом негараздів з підшлунковою залозою. Тому при виникненні тривалих або постійних болів краще все-таки звернутися до лікаря і провести повне обстеження, а не поспішати займатися самолікуванням. До речі, при деяких недугах розтирання і масаж, якими нерідко намагаються зняти болі в спині, взагалі протипоказані.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Хребет - це найчастіше "найслабша ланка" офісного працівника. Та що там, попросту будь-якого, хто багато і подовгу...
Хворіти наші жіночі ноги можуть з різних причин. Залежно від того, чим викликана біль в ногах, слід шукати шляхи...
Діти освічених батьків добре знають: щоб стати розумним, треба їсти більше риби - адже в ній міститься фосфор, який так...
Чорна смородина корисна для здоров'я печінки, нирок, дихальних шляхів. Її сік має відновлювальну дію, тому незамінний...
Scroll To Top