Рекомендуємо прочитати


Як правильно носити медичні маски і рукавички?
Носіння маски і одноразових рукавичок з 12 травня стане обов'язковими для жителів усіх міст в громадських місцях. Йдеться про магазини, аптеки, поліклініки і не тільки, а також про громадський транспорт - це маршрутки, електрички, тролейбуси, трамваї, автобуси. Засоби захисту зменшують передачу вірусу контактним шляхом, стверджують медики. Але щоб захист був дійсно ефективною, необхідно дотримуватися певних правил. Яку маску і рукавички купити? Як надіти? Скільки носити, і як безпечно зняти? Відповіді на ці та інші питання розповів лікар інфекціоніст однієї з клінік.

Як вибрати маску?

Сьогодні маски продають не тільки в аптеках, а й продуктових, будівельних магазинах і інших. Асортимент різноманітний. Їх стали шити виробники одягу і багато інших товарів. Зустрічаються навіть дизайнерські вироби.
- Все ж важливо пам'ятати, маска - це не модний аксесуар, а в першу чергу засіб захисту, - пояснює лікар. Чи всі такі маски здатні реально захищати від вірусів? Для початку давайте розберемося, які вони бувають. Виділяють дві великі групи - медичні маски і респіратори. Медичні маски робляться з нетканого матеріалу і мають прямокутну форму. У центрі прямокутника знаходиться фільтруючий шар, два зовнішніх розташовуються з боків. Вони розрізняються по ефективності бактеріальної фільтрації: маски першого типу рекомендовані хворим, щоб знизити ризик поширення інфекції, особливо під час епідемій і пандемій, а другого типу - медикам. Відомості про це повинні бути вказані на упаковці, - пояснює Олег Петрович. Найпопулярніші маски - одноразові тришарові, виготовлені за принципом СМС: спанбонд, мельтблаун і знову спанбонд. Ці два синтетичних матеріалу добре працюють разом: спанбонд легко приймає анатомічну форму і не пропускає слину, мокротиння. У свою чергу, мельтблаун - це нетканий матеріал, він виконує функцію фільтру: дрібнозернистий сітка з поліпропіленових ниток, затримує будь-які, навіть найдрібніші бактерії. На додаток до мельтблаун іноді використовують вугільний фільтр.

При покупці зверніть увагу:

 • У назві вироби повинні бути слова «медична маска».
 • На упаковці має бути присутнім номер реєстраційного посвідчення Росздравнадзора (в тому числі для імпортних виробів).
 • Маркування присутні не на самій масці, а на упаковці. У ній повинні бути вказані: ступінь захисту. Для імпортної маски необхідна маркування - №95, №99 (США, Китай); FFP1, I FFP2 і FFP3 (Європа).
 • Залежно від фільтра і просочення, медичні маски служать 2, 4, 6 годин. Про це точно буде вказано на упаковці. Лікар інфекціоніст рекомендує міняти маску кожні 2-3 години.

- Не можна весь час носити одну і ту ж маску. Так ви ризикуєте інфікувати двічі самі себе. Щоб убезпечити себе від зараження, вкрай важливо правильно її надіти. Такі рекомендації опубліковані на федеральному сайті Росспоживнагляду:

 1. Вимити руки з милом і продезінфікувати антисептиком.
 2. Тримати маску кольоровий стороною і кріпленнями петель (зав'язками) назовні.
 3. Надіти маску так, щоб вона повністю закривала ніс, рот і підборіддя.
 4. Переконайтеся в зручному приляганні фіксатора на переніссі.
 5. Розправити маску знизу на підборідді.
 6. Переконатися, що в масці комфортно, вона щільно прилягає до обличчя.

Під час носки намагайтеся не торкатися поверхні маски, а якщо доторкнулися, то ретельно вимийте руки з милом або спиртовим засобом. Знімають маску виключно за петлі, не торкаючись тканини. Вологу або відвологлу маску слід змінити на нову, суху. Використану одноразову маску слід негайно викинути, а потім ретельно вимити руки або обробити їх антисептиком. Маска необхідна, якщо ви перебуваєте в місці масового скупчення людей, в громадському транспорті, а також при догляді за хворим. При цьому медична маска захищає в першу чергу тих, що оточують. Вона затримує частинки слини, в яких можуть бути мікроби, не дає їм потрапити в повітря.

Чим корисні медичні респіратори?

Медичні респіратори спрямовані на захист людини, яка його носить. Вони краще захищають обличчя так, як щільніше прилягають до носа і підборіддя. І ще один важливий плюс - наявність захисного клапана. До речі, через нього в медичному респіраторі важче дихати.
- Фільтр респіратора здатний затримувати частинки 0,04 - 1,3 мкм. Розміри майже всіх мікробів і вірусів потрапляють в цей інтервал, тому респіратор є дієвим заходом захисту для тих, хто боїться заразитися, - пояснює лікар.
Як і медичні маски респіратори мають своє маркування, яка показує рівень захисту приладу. Маркування FFP1 означає, що респіратор захищатиме протягом 4 годин, FFP2 - 8 годин, а прилади класу FFP3 дають до 10 годин захисту, - розповів інфекціоніст.
Важливо підібрати правильний клапан, який буде фільтрувати повітря не тільки на вдиху, а й видиху. В іншому випадку, безсимптомного носій вірусу, буде поширювати інфекцію на оточуючих, навіть якщо постійно буде носити респіратор.

Чи захищають саморобні маски?

Зараз тканинні маски продаються в мережі, переходах і магазинах. При цьому такі маски не є медичним виробом і не супроводжуються інструкцією із застосування. -Маски з тканини (бавовни, бязі, трикотажу) для захисту від коронавирусной інфекції недостатньо ефективні, - пояснює Олег Петрович. - Таку маску можна використовувати, якщо ніяких інших засобів захисту немає поруч. Однак захисні властивості тканинної маски багаторазово підвищуються, якщо всередині бавовняних шарів буде фільтр з мельтблаун або хоча б марлі і вати. Саморобні і покупні багаторазові маски необхідно регулярно прати і прасувати праскою. А якщо в них є фільтр, то міняти його кожні 2-3 години. Інше важливе питання - щільність прилягання маски до обличчя: якщо є вільний простір, то така маска практично марна.

Як правильно носити одноразові рукавички під час пандемії?

Одне з головних правил профілактики від коронавирусной інфекції - миття рук. Захистити їх в транспорті мерія Москви пропонує одноразовими рукавичками. Пасажири повинні будуть в обов'язковому порядку носити їх разом з масками.
Є кілька правил, яких слід дотримуватися, щоб рукавички виконували свою функцію:

 • Помийте руки або обробіть антисептиком перед тим, як станете одягати рукавички.
 • Використовуйте одноразові рукавички тільки один раз.
 • Якщо ви доглядаєте будинку за хворою людиною, можна також використовувати багаторазові рукавички, але їх після кожного використання потрібно мити з милом, а потім протирати 0,1% -ним розчином гіпохлориту натрію.
 • Знімайте рукавички правильно: потягніть за край рукавички, взявшись за її зовнішню частину (тобто не просовуючи пальці під рукавичку); натягніть його на пальці; потягніть прикритими таким чином пальцями за край інший рукавички; зніміть її так само наполовину; зніміть рукавичку з однієї руки до кінця, а потім рукою без рукавички стягніть залишилася рукавичку.
 • Обов'язково помийте руки після того, як зняли рукавички або обробіть їх антисептиком.

Медики нагадують, правильне носіння масок і рукавичок знижує ризик захворювання, але не забезпечує повний захист. Важливо не забувати і дотримуватися інші профілактичні заходи. Одні з головних - ретельно мити руки з милом і утримуватися від відвідування громадських місць.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається...
Нетримання сечі у чоловіків - це захворювання, яке піддається лікуванню. Визначити метод лікування нетримання сечі Вам...
Осінь несе з собою не тільки холод і дощі, але і загострення різних захворювань. Інфекція, дрімаючі в організмі, при...
Які хвороби криються в роті і як їх визначити. Рот - дзеркало безлічі хвороб. Але оскільки ви прийшли до стоматолога,...

Scroll To Top