Рекомендуємо прочитати

Цілюща ожина

article3393.jpg

Одним з найбільш корисних і цілющих дарів природи вважаються ягоди ожини. Її чорні невеликі плоди є найближчими "родичами" червоній малині. Однак не багатьом відомо про те, що ожина може лікувати людей від багатьох хвороб. Чим корисна ожина? Саме на цьому і є сенс загострити нашу безпосередню увагу.

Ожинові ягоди збагачені глюкозою, фруктозою, різними видами органічних кислот, дубильними речовинами, пектинами, клітковиною і фенольними сполуками. Є в ожині аскорбінова кислота, елементи рутина і багато вітамінні групи. Серед мінералів в ягодах ожини можна знайти калій, магній, залізо, кальцій, марганець, нікель, цинк. Сто грам свіжих ягід ожини володіє калорійністю в розмірі сорока кілокалорій.

Фармакологічні властивості ожини пов'язані з вітамінним і амінокислотним складом плодів ожини. Особливо потрібно відзначити, що ожина спроможна чинити відхаркуючий, потогінний, протизапальний і жарознижуючий ефект. Тому ягоди широко застосовуються в лікуванні дихальної системи, при застуді або пневмонії. А для профілактики подібних недуг ви можете пити морси приготовані з ягід ожини або з додаванням соку інших ягід або фруктів. Особливо це рекомендується робити в періоди масових епідемій.

Було знайдено унікальну властивість ожинових ягід, завдяки якому вони можуть з людського організму виводити важкі метали і стронцій. Останній з елементів володіє радіоактивністю, а тому найбільш небезпечний. Вчені радять систематично вживати ожину. На їх думку, ця ягода здатна перешкоджати розвитку ракових клітин. Інші речовини, що містяться в ожині можуть уповільнювати старіння.
Дія ожини на різні системи організму

Вживання ягід ожини діє заспокійливим чином на організм. Тому ожина приносить відчутну користь людям, страждаючим всілякими неврозами і дратівливістю. Ожина може надавати і сечогінну дію. Плоди ожини нерідко потрапляють до складу цілющих зборів, які потім застосовуються в лікуванні бронхіту, гіпертонії і атеросклерозу. В цілому ожина благотворно позначається на процесах травлення. Від неї можна отримати і легкий послаблюючий результат. Тому ці ягоди чудово підходять для вживання в розвантажувальні дні. Ожина добре нормалізує будь які обмінні процеси і стабілізує гормональний фон. Плоди ожини будуть корисними в цілях поліпшення судинної діяльності та поліпшення роботи головного мозку, що вельми корисно при офісній роботі. Ожина активізує процеси, пов'язані із запам'ятовуванням і мисленням. При систематичному вживанні ожина може знищувати внутрішніх кишкових паразитів. Через свій обширний мінерально-вітамінний складу ожина здатна надавати і тонізуючі властивості. Ожина активно очищає кров. Ожину часто рекомендують людині для відновлення при занепаді сил або анемії. Також ці ягоди можуть бути корисними в разі діабету, суглобових недуг, збоях видільної системі, порушеннях роботи серця і печінки.

Але ожина може нести з собою і деяку шкоду. Так, якщо у вас виявлена підвищена кислотність соку шлунка, тоді цією ягодою зловживати не потрібно. В разі переїдання ймовірні й проблеми в кишечнику.

Є ряд випадків, коли ожина здатна викликати алергію. Це справедливо і по відношенню до дітей.  Але ці випадки настільки рідкісні що можна з упевненістю рекомендувати ожину всім.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дієта на фруктах і воді - різновид сирої дієти. Залежно від результату, який ви хочете досягти, дотримуватися цієї дієти...
Чорна смородина корисна для здоров'я печінки, нирок, дихальних шляхів. Її сік має відновлювальну дію, тому незамінний...
Як відомо, торт тірамісу з ківі - це один з найвідоміших італійських десертів. Рецептів його приготування існує безліч....
Так повелося, що гарбуз має неоднозначну репутацію в свідомості людей. Взяти, наприклад, давню сільську традицію...
Scroll To Top