Рекомендуємо прочитати

Лимон: користь і шкода

article2119.jpg

Батьківщиною лимона є Індія і Китай. Цей заморський цитрус дуже полюбився українцям і прижився на нашому столі.

Багато хто любить лимони за їх цілющі властивості, але лікарі попереджають: лимони можуть завдати організму і шкоду. Адже в усьому необхідно знати міру.

Корисні властивості лимона

У плодах цього вічнозеленого дерева містяться пектин, ефірні масла, біофлавоноїди. Лимони спонукають вироблення ензимів і травних соків в слизовій шлунка, що приводить до поліпшення засвоєння організмом заліза і кальцію. Також, не зважаючи на те, що лимон досить кислий фрукт, він здатний знижувати кислотність шлункового соку.
Користь даного фрукта також полягає в великому вмісті вітаміну С, який чудово зміцнює імунну систему нашого організму. Лимон відмінно справляється з виведенням з організму шлаків і шкідливих речовин. Тому лікарі настійно рекомендують вживати лимон після тривалого лікування анібіотікамі - адже цитруси здатні ефективно чистити і відновлювати печінку.

Лимонний сік і шкірка є чудовими антисептиками. Крім того, даний фрукт знижує рівень холестерину, підвищує апетит і може використовуватися в якості дезинфікуючого засобу при полосканні порожнини рота і горла. Вітамін Р, що входить до складу лимонів, зміцнює кровоносні судини і підвищує тиск. Плоди лимонного дерева чудово справляються з простудними захворюваннями, ангіною, грипом, фарингітом.

Лимон: шкода і протипоказання

Однак, не дивлячись на те, що лимон багатий різними корисними властивостями, вживаючи його в їжу, людина повинна знати міру. Основна шкода лимона полягає в алергічних реакціях, що з'являються через надмірне вживання цього фрукта.
Лимон не варто вживати людям зі слабкою емаллю, оскільки його сік здатний остаточно її зруйнувати. Також вживання в їжу лимона протипоказано при запаленому горлі, оскільки це може призвести до опіку. Категорично не рекомендується вживати цей цитрус людям, що страждають виразковою хворобою, гастритом, панкреатитом.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Ні для кого не новина, що фізичні вправи корисні для здоров'я. Але проблема в тому, що багато хто починає займатися, але...
Аромати декоративної косметики доповнюють, і роблять більш насиченим природний унікальний запах жінки. Різні креми,...
Батьківщина фініків - країни Сходу. Звідти ці чудові фрукти і потрапили до нас в країну. Корисність і шкода фініків...
Якби проводили конкурс на самий солодкий фрукт, то хурма розділила б призове місце з безумовними фаворитами: фініки,...
Scroll To Top