Рекомендуємо прочитати

Майонез - наскільки він калорійний?

article2101.jpg

Майонез - один із самих «суперечливих» продуктів харчування. Дієтологи в один голос рекомендують істотно обмежити вживання майонезу, так як цей соус вкрай калорійний і містить багато холестерину. Любителі салатів з майонезом заперечують, що майонез набагато менш калорійний, ніж горезвісна оливкова олія. Як не дивно, обидві сторони мають рацію ...

Яка калорійність майонезу в порівнянні з рослинними оліями?

Як всім відомо, майонез роблять з рослинного масла, яке по краплях збивають з яєчним жовтком, іноді з добавками гірчиці - так званий «провансаль» або дрібно-порубаних корнішонів і часнику - «татарський соус». Так майонез повинен робитися за класичними рецептами, про нові майонези, категорії «легкий низькокалорійний майонез» мова піде трохи нижче.

Природно, в яйцях міститься не тільки жир, тому калорійність майонезу буде значно нижче, ніж у рослинного масла. Так, калорійність «справжнього» майонезу, приготованого виключно з рослинної олії і яєць, складає, близько 450-550Ккал, в той час як калорійність рафінованих жирів близько 900Ккал.

Чому дієтологи не рекомендують захоплюватися майонезом, наполягаючи на його висококалорійності?

Однак, все не так просто. При заправці страв майонезом, його використовують набагато в більшій кількості, ніж рослинна олія.

Вся справа в тому, що жир в майонезі емульгованих - знаходиться в стані найдрібніших крапель, має щільну «пастоподібну» консистенцію і не утворює плівки. Тому страви, заправлені великою кількістю майонезу не здаються жирними. Хоча якщо заправити їх еквівалентним кількістю масла, ми просто не зможемо їсти таку їжу, так як продукти буквально будуть плавати в жирі.

Крім того, смакові сосочки у нас у роті влаштовані так, що чим жирніше блюдо, тим більш насиченим здається нам його смак.

У підсумку ми, керуючись суб'єктивним відчуттям «жирності», заправляючи, припустимо салат, майонезом, додаємо туди набагато більше жиру, ніж у тому випадку, якщо б заправляли його чистим маслом.

Крім того, в майонезі міститься багато солі (саме тому вживання майонезу протипоказано при дотриманні безсольових дієт) і в деяких випадках спецій - всі ці інгредієнти збуджують смак, страв, заправлених майонезом можна з'їсти значно більше, ніж заправлених олією.

Знову таки, масла в майонезі емульговані, тому страви із майонезом будуть засвоюватися набагато швидше, ніж заправлені олією.

Тому, хоч калорійність майонезу значно нижче, ніж у рослинного масла, але страви з майонезом виходять набагато більш калорійними, ніж у випадку використання масла.

Чи варто захоплюватися «легким» майонезом?

У відповідь на тренд здорового способу життя, що набирає все більшу популярність останні десять років, виробники висококалорійного майонезу відповіли десятками «легких» сортів, іноді з калорійністю менш 200ккал!

На жаль, низькокалорійний майонез ніяк не можна назвати продуктом здорового харчування. Калорійне, але натуральне масло замінив комплект хімічних емульгаторів і стабілізаторів, що дозволяють перетворити на емульсію практично чисту воду.

Природно, регулярне вживання подібного продукту не дуже добре позначитися на здоров'ї.

Які існують альтернативи надмірно калорійному майонезу?

Тому, якщо так вже хочеться приправити салат чимось «білим і пухнастим», ніж використовувати хімічні замінники висококалорійного майонезу, краще приготувати оригінальну заправку, зовні схожу на майонез. Приміром, збити домашній йогурт з часником, зеленню кінзи, білим перцем і соком лимона.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Ні для кого не новина, що фізичні вправи корисні для здоров'я. Але проблема в тому, що багато хто починає займатися, але...
Якби проводили конкурс на самий солодкий фрукт, то хурма розділила б призове місце з безумовними фаворитами: фініки,...
Все дуже і дуже просто! Вам потрібен арахіс, мед, рослинне масло, трохи солі і кухонний комбайн....
Одним з вкрай неприємних відчуттів, що виникають при проблемах з функціонуванням шлунково-кишкового тракту, є печія....
Scroll To Top