Рекомендуємо прочитати

Обережно, нітрати: де міститися і як захиститися?

article3162.jpg

Азотисті сполуки (нітрати і нітрити) у процесі надлишкового надходження і перетвореннях в організмі людини переходять в небезпечні речовини здатні провокувати розвитком онко-захворювань.

Де містяться нітрати?
Нітрати міститися в продукції рослинництва, нітрити, навпаки, - у продуктах переробки м'яса (ковбаса, сосиски), куди їх спеціально додають для продовження термінів зберігання. Найбільша кількість нітратів буває в овочах ранньостиглих сортів, недозрілих, вирощених у закритому груні, при недоліку сонця, при надлишку або неправильному внесення мінеральних добрив. Крім того, існують так звані накопичувачі нітратів: зелені листові овочі (салат, ревінь, петрушка, шпинат, щавель). Та й в овочах вони розподілені нерівномірно: в капусті найбільше накопичуються в качані, в огірках і редисці-в поверхневих шарах, в моркві, навпаки, в серцевині.

Як захистити себе від нітратів?
При митті і чищенні овочів втрачається близько 15% нітратів, при варінні - приблизно від 40% (буряк) до 70-80% (капуста, морква, картопля). Смаження на рослинній оліїі призводить до зниження вмісту нітратів на 15%.
Кількість нітратів зменшується і при зберіганні: за кілька місяців на 30-50%. А от щоб убезпечити себе від нітритів, не зловживайте м'ясними переробленими продуктами - ковбасами, сосисками.

Різноманітне меню допоможе компенсувати вплив нітратів і нітритів.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Куріння можна по праву вважати фізіологічно необхідним процесом для організму людини. Нікотин здатний вбивати 36 видів...
Порада: не беріть качани капусти, які важать менше 3,5-4 кг. Саме така капуста виходить соковитою і солодкої. Моркви...
Молочниця - грибкове захворювання, що вражає слизову оболонку статевих органів, збудником якого є дріжджоподібний...
Відомо, що холестерин являє собою ліпопротеїн, життєво необхідний для організму людини. Ця речовина бере безпосередню...
Scroll To Top