Рекомендуємо прочитати

Молочниця: причини, симптоми, лікування

article314.jpg

Молочниця - грибкове захворювання, що вражає слизову оболонку статевих органів, збудником якого є дріжджоподібний гриб роду Candida.

У нормі мікроорганізми, що є збудниками хвороби, є на шкірі, слизовій оболонці кишечнику і ротової порожнини. Перебуваючи в певному балансі з іншими бактеріями і грибами, які присутні в організмі людини, кандиди ніяк себе не проявляють.

Але при порушенні гормонального фону або ослабленні імунітету відбувається надмірне розмноження дріжджоподібних грибків, що і призводить до виникнення захворювання.

До інших сприяючих чинників відносять:

хронічні інфекційні захворювання
захворювання жіночих статевих органів
вагітність
ендокринні захворювання
порушення обміну речовин
прийом антибіотиків, кортикостероїдів, цитостатиків, антидіабетичних препаратів
прийом гормональних контрацептивів
хімічні або механічні травми
хірургічні втручання
географічний фактор (у жарких країнах захворюваність вище)
використання щоденних прокладок (особливо ароматизованих)
використання ПРОКЛАДОК з барвниками!

Посів: отримання культури гриба, що виросла з соскоба. Просто отримати зростання Candida недостатньо. Гриби кандида є в піхві більшості жінок. Культуральне дослідження тільки тоді результативно, коли із зскрібка виростає певну кількість колоній грибів кандида (10 000 КУО / мл)

Визначення виду Candida і його чутливості до протигрибкових препаратів. Деякі гриби не піддаються лікуванню певними препаратами. Якщо лікування довгий час безуспішно, або хочеться підстрахуватися перед початком лікування, виконують таке дослідження.

ПЛР (ДНК-діагностика, полімеразна ланцюгова реакція), як правило, не годиться для діагностики вагінального кандидозу. Це не специфічний, не кількісний метод, як і простий посів.
Методи лікування молочниці

Кандідний вульвовагініт (молочниця) - це справжня інфекція, обумовлена грибами роду Candida. І лікувати її треба перш за все як інфекційне захворювання, і як слід:
Знищити збудника
переконатися в тому, що він знищений
запобігти його повернення.

Чому протигрибкові препарати в лікуванні кандидозу не завжди допомагають? Зовсім не тому, що вони малоефективні. Причин декілька:
Призначена занадто мала доза або невиправдано короткий термін лікування
Лікування ведеться безсистемно (наприклад, самолікування від випадку до випадку), і з часом виробляється стійкість грибків Candida до препаратів.
Має місце змішана (викликана різними мікробами) інфекція, і якісь збудники залишилися
Інша проблема - рецидиви кандидозу після лікування. Дослідження показали, що їх викликає все той же штам грибка Candida, що і на початку інфекції.

Що це значить? Недолікували? Він ховається там, де його не дістати? Або переходить з іншого місця? Однозначної відповіді на ці питання поки немає.

Ясно одне - тільки протигрибкові засоби сьогодні проблеми не вирішують. Вірніше, це рішення не можна визнати остаточним.

Щоб виправити ситуацію, багато лікарів призначають різні препарати і біодобавки. Однак ефект більшості цих методів недоведеною. Наприклад, і спользование препаратів з бактеріями (всередину або на тампонах) не має наукового обгрунтування.

Призначати препарати, що стимулюють імунну систему, в більшості випадків також недоцільно без спеціального обстеження.

І зовсім не потрібно лікувати від кандидозу чоловіка, якщо він здоровий.
Чим лікуватися під час молочниці?

Ліки від молочниці можна поділити на:
Протигрибкові - місцевої дії
Протигрибкові - всередину
Протимікробні - місцевої дії
Комбіновані - місцевої дії

Як показали проведені нами дослідження, багато жінок використовують в основному препарати місцевої дії.
Наше дослідження показало, що при тривалому перебігу молочниці довіра до місцевої терапії знижується.

Протигрибкові засоби для прийому всередину раніше призначав тільки лікар. Це пояснювалося складнощами їх призначення і побоюваннями побічних ефектів.

Протигрибкові препарати для прийому всередину призначали, коли:
місцеве лікування кілька разів не допомагало
малася алергія на деякі або всі місцеві засоби
кандидоз мався і в інших місцях (досить рідко)

З появою нових безпечних протигрибкових препаратів положення змінилося. Дозування деяких засобів дозволяє виліковувати свіжий кандидоз всього однією капсулою препарату. Безсумнівно, це дуже зручно.

Проте і ці препарати не рятують ні від можливості рецидиву, ні від розвитку стійкості до них і взагалі до будь-якого протигрибкового препарату в наслідку (перехресна стійкість Candida). Ми знаємо багатьох пацієнтів, які «встигли» використовувати майже всі найменування капсул, в надії, що кожен наступний препарат їм допоможе. Молочниця їх так і не залишила, залишила лише упевненість в можливості лікування.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Селера — рослина, відома і гаряче улюблене послідовниками народної медицини. Тому селерe варто ввести в свій раціон....
Відомо, що холестерин являє собою ліпопротеїн, життєво необхідний для організму людини. Ця речовина бере безпосередню...
Куріння можна по праву вважати фізіологічно необхідним процесом для організму людини. Нікотин здатний вбивати 36 видів...
Причиною появи даного захворювання є кілька чинників. Найчастіше це наслідки того, що своєчасно не лікувалося...
Scroll To Top