Рекомендуємо прочитати

Міфи про шкоду куріння

article1689.jpg

Куріння можна по праву вважати фізіологічно необхідним процесом для організму людини. Нікотин здатний вбивати 36 видів мікробів, вісім з яких шкідливі. Через дії нікотину першими гинуть старі і фізично ослаблені клітини мозку. Смоли, які осідають при палінні в легенях, ускладнюють приплив повітря до альвеол, примушуючи організм до корисного посилення кровотоку в порожнині легенів. Без куріння такий благотворний ефект можна отримувати лише при інтенсивних заняттях спортом або при складних дихальних вправах. Процес затягування диму, до того ж, являє собою природну і необхідну дихальну гімнастику.

Міф про розвантажувальні дні

Кажуть, що не можна курити постійно. Мовляв, корисно влаштовувати розвантажувальні дні без сигарети, зменшуючи цим шкоду від куріння. Насправді, таких перепадів допускати не можна! Тобто, якщо ви вже курите, то куріть. Будь яка перерва з подальшим курінням завдасть більше шкоди, ніж рівномірний куріння день у день. Ось чому і кидати курити теж потрібно «по-розумному». Не можна кидати різко, але якщо вже кинули — не повертатися до паління ні через рік, ні через два.

Міф про куріння і спорт

Кажуть, що спорт і паління абсолютно несумісні. Це дуже неоднозначно. Можливо, на телеекрані ви не побачите спортсмена з сигаретою, а в звичайному житті — скільки завгодно. Що ж так тягне спортсменів закурити? Просто завдяки курінню в організмі включається компенсаторний механізм — гемоглобін переносить і приєднує більше кисню, ніж у людини некурящої. У щоденному житті це не помітно, проте при великих навантаженнях переваги очевидні.

Потрібно сказати, що в міжнародному професійному спорті давно вже досягнута межа людських можливостей. Вже ніякі тренування не можуть допомогти його розширити. На змаганнях марафонців у фінішу спортсменів завжди чекають реанімаційні бригади. Адже мало хто знає, що більшість бігунів-марофонщіков — це інваліди з хронічною брохіальной астмою. Вони можуть абсолютно офіційно використовувати допінг та ліки, до складу якого входить нікотин.

Міф про звуження судин через куріння

По-перше, судини звужуються, тільки якщо курити дуже багато — більше пачки на добу. По-друге, сучасні вчені отримали результати досліджень про вплив нікотину на нашу кровоносну систему, ламають все традиційні судження про нікотині. Виявляється, нікотин тільки стимулює кровообіг!

У ході експериментів на мишах було встановлено, що нікотин стимулює відновлення судин і активізує нервову систему. Складається відчуття, що при прийомі нікотину миші відчувають приплив енергії. Доведено, що нікотин також можна застосовувати для швидкого загоєння ран і ефективного лікування хвороб, пов'язати на порушенні кровообігу. Вчені в даний час з'ясовують, чи може допомогти нікотин людям з серйозними неврологічними розладами.

Разом з густим тютюновим димом палія вдихають і багато корисних речовин і кисню, а сам нікотин виконує роль хорошого природного антибіотика. Він вбиває бактерії всередині ротової порожнини, легенів і гортані — 36 видів небезпечних патогенних мікроорганізмів. Доведено, що палячі люди практично ніколи не хворіють герпесом на губах і обличчі.

Міф про забруднення навколишнього середовища

Питання в тому, як саме палити. Якщо навколо курящого клубочиться густий дим, то це дилетант, даремно переводить цінний продукт. Справжній курець глибоко затягується, тримаючи підлягає дим у легенях, де вбираються всі самі ароматні компоненти. Правильно паляча людина екологічно більш нешкідлива, ніж навіть некурящий, так як споживає вдвічі менше кисню.

В цілому, паляча людина завжди краще пристосовано до навколишнього життя. У критичні хвилини в його кишені знайдуться сірники, якими можна буде розвести багаття, висвітлити свій шлях або зігрітися. У курящого ніяких проблем, якщо він захоче заговорити або познайомитися з кимось — варто тільки попросити закурити. Тому куріння навіть рекомендується особам, страждаючим природною сором'язливістю.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Міфи про похмілля так само різноманітні і цікаві, як коктейлі, які викликають цей жахливий синдром. Факт: похмілля - це...
Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Куріння - це залежність, від якої дуже складно позбутися. Багато, починаючи курити, вважають, що зможуть...
Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Scroll To Top