Рекомендуємо прочитати

Ендометріоз

article209.jpg

Ендометріоз (рос. эндометриоз) - це патологічний процес, при якому за межами порожнини матки відбувається розростання тканини, за своїми властивостями подібної ендометрію, клітинному шару, вистилає порожнину матки. Клітини ендометрію мігрують в невластиві їй місця, розвиваються там, перетворюються в пухлиноподібні розростання і функціонують майже так само, як функціонує ендометрій. Ендометріоз зустрічається майже в кожної третьої жінки, він може бути причиною такого захворювання, як безпліддя. Розрізняють два види ендометріозу - генітальний та екстрагенітальний.
Основними ознаками ендометріозу є: сильні болі, які посилюються перед і під час менструації; рясні кровотечі; неприємні хворобливі відчуття під час статевого акту; спайки, непрохідність маткових труб; при проростанні ендометріозу в пряму кишку сильні болі виникають при дефекації, а якщо ендометріоз проникнув у сечовий міхур - при сечовипусканні; запаморочення і головний біль; надбавка у вазі.
Нерідко ендометріозу передують інші захворювання статевих органів, такі як міома матки, хронічне запалення, анемія. Велику роль у діагностиці ендометріозу грає цілеспрямоване збирання аналізу - історія хвороби хворого, візуальне дослідження, і додаткові методи дослідження, за допомогою яких можливо поставити правильний діагноз: кольпоскопія, гістероскопія, УЗД, біопсія та рентгенодіагностика.
При лікуванні ендометріозу використовуються поєднання різних методів (залежно від ступеня розвитку захворювання в кожному конкретному випадку).
Ендометріоз легше піддається лікуванню на початковій стадії, тому не нехтуйте регулярним оглядом у гінеколога.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Передменструальний синдром (ПМС) - складний патологічний комплекс симптомів, що виникає в перед менструальні дні і...
Все, що ви хотіли знати про протизаплідне кільці, але не наважувалися запитати. Що являє собою кільце? Це кільце...
Перший секс воістину може стати феєричним подією, але може виявитися і повним провалом. Головне, не варто робити те, про...
Дуже часто жінок турбує біль у молочних залозах. Цей біль супроводжується відчуттям важкості відчуттям розпирання у...
Scroll To Top