Рекомендуємо прочитати

Несумісність при зачатті

article2551.jpg

Люди закохуються один в одного, одружуються, створюють сім'ю, мріють про дитину… Але, на жаль, іноді трапляється так, що зачати малюка у пари не виходить, хоча обидва з подружжя при цьому абсолютно здорові. Чому ж це відбувається?

У медицині такі ситуації називають несумісністю при зачатті. Існують наступні види несумісності:
— Імунна — по групі крові / резусу;
— Генетична — народження дітей з синдромом Дауна або з іншого інвалідністю у абсолютно здорових батьків.

Чи стає цей діагноз вироком для сімейної пари або все-таки у подружжя є шанс зачати спадкоємця? І що ж це таке — несумісність при зачатті?

Причини несумісності при зачатті
Кількість безплідних шлюбів в усьому світі збільшується з кожним роком. У країні приблизно 15 відсотків сімейних пар не можуть зачати дитину через безпліддя одного чоловіка або ж обох. Причини безпліддя розподіляють між обома подружжям майже порівну: одна третина випадків пов'язана з жінками, одна третина — з чоловіками, остання третина припадає на спільні проекти (20%) та незрозумілі випадки (10%). Дослідження практикуючих лікарів і вчених вказують на наявність психогенних змін і психологічних травм у всіх ситуаціях безпліддя.

Про безплідності шлюбу говорять тоді, коли сімейна пара, яка живе регулярним статевим життям, не домагається бажаної вагітності протягом року. При цьому подружжя не використовують жоден з видів контрацепції.

Імунологічна несумісність при зачатті
У таких випадках парам часто ставлять невтішний діагноз «імунологічне безпліддя». Хоча і при такому діагнозі зачаття все-таки можливо, але за відсутності постійного спостереження лікаря і відповідного лікування вагітність у більшості випадків переривається.

У першу чергу при виникненні підозри імунологічної несумісності конкретної пари обстежитися необхідно чоловікові, для чого доведеться здати насінну рідину на дослідження (спермограмму). Робити це потрібно в клініках, що спеціалізуються на плануванні сім'ї. Результати цього аналізу визначать кількість і рухливість сперматозоїдів, а також дадуть оцінку іншим не менш важливим показникам сперми. Крім того, вони підтвердять або, навпаки, спростують наявність запальних захворювань в органах сечостатевої системи чоловіка.

Так що ж таке імунологічне безпліддя?
Це означає, що імунна система конкретної жінки виробляє антитіла, які знищують сперматозоїди конкретного чоловіка. Останні дослідження показують, що приблизно в 30 відсотках випадків причиною безплідності шлюбів є саме ця форма безпліддя або так званий фактор несумісності. Йдеться про якусь алергії на сперму чоловіка, або ж, як не дивно це звучить, алергічної реакції самого чоловіка на своє власне насіння. Причиною цьому є занадто висока кількість так званих «антиспермальних антитіл», які не дають сперматозоїду виконати його запліднюючу функцію. Утворюватися вони можуть в організмі як чоловіка, так і жінки. Антиспермальні антитіла перешкоджають не тільки зачаттю, а й впливають на протікання вагітності. Так чому ж виникає "алергія" на конкретну людину? І чому підвищується рівень антиспермальних антитіл?

Антиспермальні антитіла — винуватці несумісності
Існує наукова думка про те, що ризик появи цих антитіл у жінки прямопропорційно залежить від кількості її статевих партнерів. Несприятливим фактором можуть бути і перенесені статеві інфекції. Але все-таки основною причиною появи в жіночому організмі антиспермальних антитіл є специфічна імунна реакція на насіння певного чоловіка. Сприяє цьому і наша психіка, і мозок, які напряму впливають на найтонші механізми організму, в т.ч. і на реакцію самої імунної системи.

Наявність певної кількості цих антитіл в організмі жінки може привести до токсикозу, мимовільного аборту або до затримки в розвитку плоду. Тому тест на імунологічну сумісність обов'язково потрібно проходити обом партнерам.

Нерідко причиною неможливості зачаття є і додаткові ускладнення у вигляді дворогій матки, пороку розвитку яєчників або гіпоплазії шийки матки.

Резус-конфлікт і несумісність при зачатті
Несумісність при зачатті також можлива і при наявності різних резус-факторів у подружжя. Щоб благополучно зачати дитину, обидва чоловіки повинні мати однаковий резус-фактор крові — позитивний або ж негативний.

Якщо ж резус-фактори різні, то можливе виникнення проблем не тільки при зачатті дитини і під час вагітності, але вже і після його народження (мається на увазі здоров'я новонародженого).

Якщо подружжя з різними резус-факторами крові вирішили народити дитину, їм обов'язково потрібно перед зачаттям пройти курс спеціальної терапії, щоб організм матері згодом не відторгнув плід. Слід зазначити, що більш здоровою дитина народжується у тієї пари, де група крові батька вище, ніж у матері.

Але надія є завжди
Ні в якому разі не можна впадати у відчай. Навіть у таких ситуаціях існує досить високий шанс завагітніти і виносити первістка. Однак з подальшими вагітностями можливе виникнення цілого ряду труднощів.

В окремих випадках імунологічний механізм організму матері може почати виробляти антитіла проти резус-фактора батька. В результаті материнські антитіла проникають через плаценту і починають атакувати еритроцити плоду, викликаючи цим розвиток у нього анемії.

З генетичної і з імунологічної точки зору добре сумісними вважаються подружжя з різними групами крові, але мають при цьому однакові RH (негативні або позитивні). А ось у подружніх пар, у яких однакова група крові, але різні резус-фактори, дуже велика ймовірність виникнення несумісності при зачатті.

Тест на сумісність
Якщо подружжю довгий час не вдається зачати малюка, їм обом необхідно пройти тест на сумісність, для чого доведеться здати аналіз крові і пройти інші супутні дослідження, які вже призначить лікар.

Але навіть якщо в результаті всіх проведених досліджень і тестувань буде виявлена несумісність з будь-якого фактору — не впадайте в депресію і не впадайте у відчай. Пам'ятайте: сучасна медицина знаходиться в постійному розвитку, в постійних відкриттях, що завжди дає потенційним мамам великий шанс завагітніти і народити здорового малюка. І не варто забувати про те, що самим основним чинником для зачаття дитини є не стільки сумісність подружжя, скільки наявність у них щирих почуттів. Народження довгоочікуваної дитинки подолає всі перешкоди!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Свіже повітря необхіднt для майбутньої матері не менше, ніж збалансоване харчування. Треба намагатися гуляти хоча б...
Весілля під час вагітності вже мало кого бентежить. Причини для такого весілля можуть бути різні. Організація весілля...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
Настання вагітності і народження дитини - це найщасливіший період у житті будь-якої жінки. Це щастя, яке незрівнянно ні...
Scroll To Top