Рекомендуємо прочитати

Аналізи на гормони при вагітності

article1375.jpg

Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з кров'ю, в організмі регулюють різні процеси. Гормони величезну роль грають у зачатті дитини та її виношуванні. Аналізи на гормони в період вагітності проводяться в особливих випадках.

У яких випадках призначаються аналізи на гормони під час вагітності

При постановці на облік майбутніх мам в обов'язкове обстеження аналізи на гормони не входять. Призначаються дані аналізи при вагітності в наступних випадках. Якщо існує підозра на мимовільний викидень. Причини для тривоги: нерегулярна або пізня менструація (часто через недостатню кількість у жінки жіночих гормонів), попередні викидні. Фахівцями виявляється рівень гормонів таких як пролактин, прогестерон, кортизол і ін.

Аналізи на гормони вагітним призначають при вже існуючій загрозі переривання вагітності. У такому випадку вагітна два рази за тиждень здає аналіз на хронічний гонадотропін (ХГ) між п'ятим та дванадцятим тижнями вагітності.

Дані аналізи при вагітності роблять, якщо існують підозри на неправильне розвиток плоду. Наприклад, гідроцефалія, синдром Дауна та ін хвороби. Між 14-18 тижнями в цьому випадку роблять потрійний тест: аналізи на ХГ, естріон вільний, рівень альфа-фетопротеїну. При даних поєднаннях можна добитися найбільш правильних результатів.

Як здавати під час вагітності аналізи на гормони

Від різних зовнішніх факторів залежить рівень гормонів. Це фізична активність, якість та кількість прийнятої їжі, медичних препаратів та ін

Для отримання точних результатів кров на гормони слід здавати вранці натще. Перед здачею аналізу (за 12 годин) не рекомендується вживати солодку і жирну їжу, а також не змінювати свій раціон суттєво. Не рекомендується також хвилюватися, перевантажувати себе роботою, займатися сексом.

При невиконанні даних рекомендацій результати аналізів можуть бути не точними.

Тільки фахівець робить розшифровку аналізів на гормони і робить правильні висновки. З урахуванням різних фактів ставиться діагноз. Крім аналізів враховуються дані огляду, анамнез і ін.

Які норми аналізів на гормони?

Прогестерон є гормоном жовтого кольору яєчників. Рівень цього гормону зростає аж до третього триместру вагітності, а перед пологами різко падає. Рівень прогестерону у вагітної залежить від терміну вагітності. Даними володіє кожен фахівець.

У разі якщо прогестерон нижче норми, можуть бути наступні патології. Це затримка розвитку плода, проблема з плацентою, маткова кровотеча, загроза самовільного аборту.

Естріол є гормоном, який виділяється плацентою у великій кількості, а після печінкою плоду.

У разі низького рівня естріолу можуть бути наступні ускладнення. Це загроза викидня, також передчасних пологів, внутрішньоутробна інфекція, синдром Дауна, гіпоплазія наднирників плоду. Також аненцефалія плода та фетоплацентарна недостатність.

Головним гормоном вагітності є хоріонічний гонадотропін людини. Якщо рівень цього гормону нижче норми, то можуть бути такі проблеми у вагітної. Це позаматкова вагітність, загроза мимовільного викидня, затримка розвитку плода, завмерла вагітність, також хронічна плацентарна недостатність.

Якщо естріол вище норми, можуть спостерігатися гестоз, багатоплідність, вади розвитку плода та інші патології вагітності.

У яких ще випадках призначаються аналізи на гормони під час вагітності?

При лікуванні безпліддя жінкам також призначають аналізи на гормони. Обстеження проходять і жінка, і чоловік. При цьому виявляється рівень лютеїнізуючого гормону, фолікулостимулюючого гормону, прогестерону, пролактину, тестостерону, естрадіолу та ін гормонів. Отримані дані допомагають визначити день овуляції, також з'ясувати з якої причини зачаття не відбувається.

Гормональне обстеження багато хто проходять ще в момент планування вагітності.

Це допомагає виключити проблеми, що перешкоджають виношування дитини, а також проблеми, які є загрозою для правильного розвитку плоду.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Для більшості вагітних жінок, найскладнішою частиною першого етапу вагітності є напади ранкової нудоти. Симптоми...
Сучасна медицина вважає, що перші пологи повинні відбутися до 30 років. Після 35 років планування дитини вважається...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
«Любові всі віки покірні» - твердження, що відбиває істину. Ми ж поговоримо про одну з граней всеосяжної любові, а...
Scroll To Top