Рекомендуємо прочитати

Безпека дитини вдома

article1379.jpg

Після того, як дитина почала ходити, практично всі батьки задаються питанням: «як убезпечити свій будинок, щоб цікавий і стрімкий малюк міг вільно переміщатися по кімнатах?». Щоб відповісти на це питання, звернемося до порад фахівців.

Рекомендуємо на час стати дитиною, і поки ваше чадо ще не почало ходити пройдіть самі по квартирі. Поповзати трохи по будинку, для цього вам доведеться встати на карачки, можна поповзати по-пластунськи. Щоб ви не робили, слід враховувати свої розміри і розміри дитини.

Повзаючи по кімнаті, уважно огляньте, мимо чого вам доводиться проповзати, що вас оточує - розетки низько розташовані, гострі кути меблів, предмети, розташовані на підлозі, які можна проковтнути або предмети, які можна впустити на себе. Дослідіть приміщення декілька разів, потім запишіть всі потенційно небезпечні місця і предмети, з якими слід попрацювати.

Не покладайтеся на те, що ви опинитеся швидше і спритніше малюка. Маленькі діти часто пересуваються з такою швидкістю, що спіймати їх вельми складно. Щоб подивитися з якою швидкістю пересувається дитина можна, наприклад, сходити до родичів, у яких дитина вже ходить (або поки ще повзає).

Кухонна плита


Якщо на плиті відсутній спеціальний захисний екран, тоді слід запам'ятати деякі правила: ручки сковорідок мають бути повернені так, щоб до них не зміг дотягнутися дитина; каструлі необхідно ставити на дальні конфорки. Щоб дитина не змогла повернути ручки кухонної плити їх можна захистити клейкою стрічкою або спеціальним пристосуванням. На двері духовки радиться поставити блокіратор. Якщо ви знаходитесь на кухні дозволяйте дитині підходити до плити - нехай задовольнить свою цікавість. Візьміть дитину на руки, нехай подивиться, що в каструлі (не в киплячій!). Дайте дитині дерев'яну ложку, хай помішає їжу в сковороді.

Дитина повинна знати слово «гаряче!», Навчити цьому повинні батьки.

Для цього можна дати дитині доторкнутись до гарячого (наприклад, ложки або іншого посуду), дитина повинна відчути невеликий дискомфорт, але ніяк не біль. І пам'ятайте, шкіра у дитини набагато ніжніше вашої шкіри.

Кухня


Миючі та чистячі засоби, які знаходяться на кухні, необхідно сховати в надійне місце і закрити на замок. На всіх ящиках і підлогових шафах повинні стояти блокіратори та / або замки (цей же принцип застосуємо і для всіх шаф і ящиків в квартирі).

Посуд, який можна розбити слід прибрати так, щоб дитина, гуляючи по кухні не змогла дістати. Відмовтеся на час від скляному або порцеляновому посуду для дитини, якщо вона захоче пити, поки ви зайняті готуванням або прибиранням дайте їй паперовий або пластмасовий стаканчик.

Туалет і ванна


Всі баночки і пляшечки, що стоять у ванній кімнаті повинні бути щільно закручені і закриті. Шафка з ліками (якщо вона знаходиться у ванній) повинна бути розташована так, щоб дитина не змогла до неї добратися. Шафка повинна бути завжди закритою і при дитині ніколи не діставайте ліки з неї - кольорові таблетки, етикетки привертають інтерес дитини.

На кришку вашого унітазу можна встановити блокіратор, щоб дитина не змогла відкрити. Туалетний папір можна злегка зім'яти в кулаці, тоді дитині буде незручно його розмотувати і розкидати по всій квартирі. Пам'ятайте, ванна кімната - це таке приміщення, де дитина не повинна залишатися одна, особливо якщо є ємність з водою, навіть якщо ця ємність дрібна.

Дитяча кімната


Напевно всі знають, що дрібні предмети або монети давати маленьким дітям не можна, вони їх можуть не тільки проковтнути, але і засунути у вуха або ніс. Варто відзначити, що у великих іграшок теж є дрібні деталі, які дитина може проковтнути. Тому регулярно оглядайте всі іграшки на предмет відсутності відірваних ручок або пластмасових очей і якщо іграшка зламалася її краще викинути (якщо звичайно дитина до неї не прив'язана).

Навчіть дитину говорити «А-а-а», при цьому широко відкривати рот, це допоможе, якщо у вас є підозри, що дитина щось взяла у рот.

Інші кімнати


Гострі кути повинні бути захищені, електричні розетки закриті заглушками. На дверях повинні бути пристосування-блокатори, на вікнах - пристрої, що не дозволяють їх відкрити. Приберіть від вікон стільці, ліжка та інші меблі, на які малюк зможе залізти.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Колись чайлдфрі було модним, але малознайомим слівцем. Жінок, які відкрито визнавали, що не хочуть мати дітей і не...
Напевно всі хоча б раз чули таке твердження, що всі захворювання у нас від брудних рук. Таке твердження трохи...
Необхідність розвиваючих занять для дітей диктує нам сучасний ритм життя. Адже сьогодні дитина вже з народження...
Дитячий масаж є кращим засобом для профілактики більшості захворювань, які чатують малюка на ранніх місяцях розвитку....
Scroll To Top