Рекомендуємо прочитати

Чому діти гризуть нігті

article3170.jpg

Багато батьків вважають: якщо дитина гризе нігті - це всього лише погана звичка, від якої рано чи пізно він відучиться. Заспокоївши себе подібними висновками, батьки діють. І даремно! «Всього лише погана звичка» приховує серйозну проблему.

Нав'язливе обкушування нігтів і шкіри біля них неврологи називають оніхофагією. Найчастіше ця звичка пов'язана зі стресом, нервовим напруженням, переживаннями. Тому якщо ви помітили, що малюк гризе нігті, не лайте його, не карайте, а постарайтеся з'ясувати, що його турбує.

Причини
Поспостерігайте за дитиною і зверніть увагу, в яких ситуаціях він гризе нігті. У молодшому віці діти часто роблять це в момент відлучення від соски. Малюкові елементарно може не вистачати вашої уваги. Також малюк може гризти нігті, якщо відчуває почуття страху, невпевненості. Нерідко шкідлива звичка стає наслідком грубого або байдужого ставлення батьків до дитини.

Згадайте, можливо, ви самі останнім часом занадто багато нервували, були надмірно зайняті або суворі з малюком, часто лаяли його? Він міг відчути себе нікому не потрібним або в чомусь винуватим, а це вже серйозний привід для переживань.

Для дітей 6-7 років випробуванням стає школа. Не завжди адаптація до шкільного життя проходить гладко. Дитина може відчувати себе невпевнено, його можуть ображати однолітки, недостатньо уважно ставитися педагоги. Щоб заспокоїтися, він не усвідомлюючи починає покусувати не тільки свої пальці і нігті, але і все, що попадеться під руку - ручку, лінійку, олівець.

Як допомогти
Перше правило - не лаяти і не осмикувати дитину. Набагато швидше ви досягнете успіху, якщо навчите сина чи дочку прийомам зняття напруги. Найпростіший спосіб запропонувати дитині в моменти хвилювання тримати в руках улюблену іграшку, погладжувати її. Або просто міцно стискати і розтискати кулачки, при цьому глибоко дихати, намагаючись почути своє дихання. Як тільки помітите, що дитина підносить руки до рота, відволікаючи його яким-небудь заняттям.

Часто діти починають гризти нігті під час перегляду телевізора: це вказує на зростаючу нервову напругу. Вразливій і легко-збудливій дитині варто обмежувати час перегляду телевізора і ретельно стежити за тим, що саме він дивиться. Важливо, щоб телепередачі відповідали її віку, були спокійними, не містили сцен, які можуть розхвилювати або налякати малюка.

Дитині старшого віку можна розповісти про шкідливі мікроби, які живуть в обкусаних нігтях. Хай він знає, що вони можуть викликати біль у животі.
Привчайте його доглядати за своїми нігтиками, вчасно підстригайте їх, звертаючи увагу на те, як красиво і акуратно вони виглядають, коли підстрижені.

Якщо ви випробували все, а ситуація на краще не змінюється, доведеться вдатися до допомоги дитячого психолога. Головне - не залишайте ситуацію без контролю! Само собою це не пройде.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Незважаючи на свою велику популярність, все ж ароматерапія залишається для нас чимось загадковим, незрозумілим і...
Деякі люди вступають в шлюб один з одним, а потім розлучаються. Шлюби, які закінчуються розлученням, в більшості...
З одного боку емоційне потрясіння корисне для організму і вміння оперативно приймати складні рішення може піти на...
При щоденному розчісуванні на гребінці або щітці залишається невелика кількість волосся. Якщо в день у вас випадає 40-80...
Scroll To Top