Рекомендуємо прочитати

7 простих правил, щоб не захворіти в сезон застуд

article3057.jpg

Ви знаєте, що людина витрачає на боротьбу із застудою, ГРВІ та грипом майже 6 років життя? Прикро провести цей час в чанні, кашлі, з головним болем, лежачи пластом на ліжку. Значить, в "простудну" пору року потрібно проявити увагу до імунітету.

Дотримуйтеся простих правил.

1. Обов'язково спіть вдосталь
Сплячі менше 7 годин на добу хворіють застудою майже в 3 рази частіше. Не виходить в будні - валяйтеся в ліжку по вихідних. Після робочого авралу намагайтеся адекватно відпочити. Але тільки не намагайтеся налагодити порушений сон за допомогою снодійних. Ці таблетки - вороги імунітету. Йому і сну в допомогу - вірний режим дня, вечірні прогулянки, хороша ортопедична подушка.

2. Не сідайте на розвантажувальну дієту
Взимку організм робить запаси, щоб захиститися від холоду. Якщо ви позбавляєте його необхідних жирових відкладень, страждає насамперед імунітет. Особливо шкідливі знежирені дієти, оскільки стінки лімфоцитів і макрофагів - наших захисних клітин - складаються з ліпідів, тобто жирів.

У тому числі з холестерину, якого так панічно бояться багато прихильники здорового способу життя. На час сезонної епідемії грипу рекомендується навіть збільшити кількість калорій в їжі і приймати вітамінно-мінеральні комплекси. Особливо корисні селен і цинк. Ці мікроелементи підтримають імунітет.

Пам'ятайте: у зимовому раціоні повинно бути достатньо білка як рослинного, так і тваринного походження. Адже імуноглобуліни, що забезпечують стійкість організму до захворювань, - це білки, для синтезу яких потрібно весь набір незамінних амінокислот. Якщо вже збираєтеся худнути, то робіть це з середини березня.

3. Але й не перенабирайте калорії
Надлишок жирів пригнічує імунітет. Велика кількість білків перевантажує шлунково-кишковий тракт і нирки. Надлишки цукрів - прямий шлях до ожиріння, яке є ще більшим ворогом імунітету, ніж надмірна худорба.

4. Женіть геть погані емоції
Вірогідність підхопити застуду і грип збільшується багаторазово, якщо ви відчуваєте стрес або у вас пригнічений настрій. А ще застуда - свідчення того, що людина перевантажила себе надміру, от і ллється все непотрібне через край, з носу.
Підказка: відступіться, відпочиньте, влаштуйте тайм-аут на один-два дні.

5. Будьте активні, але знайте міру
Фахівцями відмічено, що у спортсменів в період високо інтенсивних навантажень деякі імуноглобуліни просто зникають - організм віддає всі сили на те, щоб наблизитися до рекорду, йому вже не до захисту від інфекцій.

Звідси часті застуди у чемпіонів. Багато шанувальників фітнесу займаються так завзято, що теж потрапляють в групу ризику.
Пам'ятайте: важкі вправи в простудний сезон знижують імунітет. Обмежте число підходів до тренажерів, в лютому краще сходити на йогу, пілатес, стретчинг, спортивні танці. А ось сексом займайтеся частіше. Високе лібідо збільшує кількість антитіл в крові.

6. Закалюйтеся
Прохолодний душ, контрастні обливання ніг - для нашої шкіри стрес, від якого організм захищається спазмом і викидом великої кількості антитіл. Правда, багато лікарів попереджають: надто холодними температурами (купанням в ополонці, обливанням крижаною водою) зловживати не можна.

7. Частіше мийте руки з милом
А якщо немає можливості - періодично витирайте їх дезінфікуючими серветками. До 90% всіх випадків зараження всіма простудними хворобами відбувається через руки: коли ми обмінюємося рукостисканнями, відкриваємо двері кабінетів, тримаємося за поручні в метро.

Людина, що не розстається з носовою хусткою, чіпаючи ніс, "бруднить" руки частинками вірусу, а потім залишає його на предметах. Своєю черговою "жертву" вірус може чекати на дверній ручці або на телефонній трубці протягом декількох годин.

Помічено: той, хто за час робочого дня 5 разів протирає руки антибактеріальним гелем, менше кашляє і менше хворіє грипом.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Які хвороби криються в роті і як їх визначити. Рот - дзеркало безлічі хвороб. Але оскільки ви прийшли до стоматолога,...
Одним з вкрай неприємних відчуттів, що виникають при проблемах з функціонуванням шлунково-кишкового тракту, є печія....
Нетримання сечі у чоловіків - це захворювання, яке піддається лікуванню. Визначити метод лікування нетримання сечі Вам...
Про те, що знають гастроентерологи про причини та способи лікування печії, нам розповів доцент кафедри факультетської...
Scroll To Top