Рекомендуємо прочитати

Як навчити дитину їсти самостійно

article3063.jpg

Освоювати навички самостійно їсти малюк готовий приблизно з шести місяців. Як тільки малюк проявить інтерес до ложки, йому слід вкласти її в ручку. Дуже важливо заохочувати прагнення дитини до самостійності. При цьому мамі слід підготуватися до того, що трапеза буде займати досить багато часу, а прати і прибирати їй доведеться більше.

Початок прикорму
З «дорослою» їжею малюка знайомлять у шестимісячному віці. Не варто готувати малюку рідкий супчик, перетирати його і наливати в пляшечку. Дитина повинна звикати до того, що під час їжі необхідно сидіти за столом і користуватися ложкою.

Формування навички жування і проковтування їжі є першим кроком на шляху до самостійних трапез. Необхідно намагатися готувати для малюка максимально смачні й апетитні страви, а також обов'язково їх прикрашати.

Навряд чи у карапуза відразу ж вийде майстерно орудувати ложкою. Щоб полегшити собі процес споживання їжі, він може відкласти в сторону столовий прилад і залізти в тарілку руками. Цей метод, звичайно ж, не можна назвати охайним. Проте завдяки їжі руками малюк не тільки насичується, але й розвиває координацію рухів. Тому малюку варто пропонувати не тільки кашки і пюре, але і такі ласощі, які він може спокійно тримати в ручці: шматочок яблука, печиво і так далі.

Перші тренування
Найефективніше починати навчання з улюблених страв дитини, адже від них він точно не відмовиться. Спочатку йому буде складно набирати їжу в ложку, тому мамі необхідно робити це самій. Її завдання - наповнити ложку і передати її малюкові у самого ротика. Поступово яку можна збільшувати.

Трохи пізніше дитину можна вчити зачерпувати їжу. Дуже важливо допомагати йому і хвалити на кожному кроці.
До речі, дитина з великим ентузіазмом стане користуватися ложкою, якщо його столові приналежності будуть мати привабливий вигляд. Він захоче пошвидше з'їсти всю кашку, щоб побачити героя, намальованого на дні тарілки. Бажано, щоб перша тарілка малюка мала обтяжені дно або присоски, це запобіжить перекидання. А навчання самостійно пити простіше почати не з звичайної чашки, а з «непроливайки».

Тільки позитивні емоції
Самостійна трапеза дитини може стати справжнім випробуванням для мами. Руки в тарілці, суп на шпалерах, каша на підлозі, заляпані речі і виплюнуте пюре - без усього цього навряд чи вдасться обійтися.

Мама повинна розуміти: малюк розмазує кашу по столу не тому, що вона несмачна, а в дослідницьких цілях - так він пізнає властивості речовин. Крики і погрози не допоможуть, а лише відіб'ють у дитини всяке бажання їсти. Прийоми їжі повинні відбуватися в позитивній атмосфері.

Для того щоб мінімізувати шкоду від автономного прийому їжі малюка, варто надягати на нього пластиковий нагрудник і годувати тільки на кухні, подалі від цінних речей, а підлогу можна застелити старими газетами.

Ще раз про апетит
Дуже багатьох мам турбує поганий апетит дитини. Насправді дуже часто ця проблема є надуманою. В якості експерименту жінці варто записувати раціон малюка протягом трьох днів, а потім проаналізувати, що і в яких кількостях він їсть. Цілком імовірно, що син чи донька п'є занадто багато соку або компоту, які перебивають апетит. У майбутньому для в тамування спраги дитині слід пропонувати звичайну воду.

Якщо малюк з'їв зовсім мало, то не потрібно його вмовляти або примушувати, хай встає з-за столу, але ні про які перекуси не може йти і мови, до наступної трапези він обов'язково зголодніє. А для того, щоб посилити апетит, варто активно провести час на свіжому повітрі.

Стаючи старше, малюк освоює нові навички. Самостійна їжа - це всього лише один з етапів його поступального розвитку. Він обов'язково всьому навчиться, заручившись підтримкою батьків і бачачи перед собою правильні приклади.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

«Я не їм після шостої» - мабуть сама популярна фраза, навіть серед тих дівчат, які не сидять на дієті, проте стежать...
Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Багатьом батькам знайома картина, коли малюк відштовхує тарілку з приготовленою їжею, а якщо мама починає вмовляти...
Сьогодні нове покоління формує нові методи виховання. Багато років тому було модно виховувати важливих, слухняних...
Scroll To Top