Рекомендуємо прочитати

Як навчити дитину спати в ліжечку

article2673.jpg

Не всі батьки привчають спати свою дитину в ліжечку з самого початку. Зазвичай, мами воліють укладати спати малюка поруч з собою, бо його дуже зручно годувати, він швидко засинає і до того ж, дитина відчуває материнську любов і турботу, іншими словами, з мамою йому спокійніше. Все це добре тільки до певного часу, а саме, вік дитини, коли йому вже потрібно спати в своєму ліжечку. Як же навчити малюка спати в своєму ліжку?

Коли саме необхідно починати привчати малюка спати на своєму місці?

Деякі батьки намагаються укладати спати малюка з самої появи дитини на своєму місці. У разі спокійної реакції дитини, проблема з того, як укладати малюка спати в своє ліжечко вирішується сама собою. А от якщо малюк вже звик спати з вами і будь-яке інше місце викликає у нього обурення, то це вже трохи складніше.

Привчати спати дитину окремо, можна з шести місяців. У такому віці зменшуються нічні годування, але якщо це процес відбудеться значно пізніше, то нічого страшного в цьому немає.

Як навчити дитину спати в ліжечку

Як привчати?

Якщо ви твердо намірилися в тому, що малюк буде спати на своєму місці, то ні в якому разі не поступається йому, якщо він закотить істерику і почне проситися до вас.

Звичайно ж, ви не повинні примушувати його, проте піднесіть йому це, як якийсь щоденний ритуал.

Не забувайте укладати його спати щодня в один і той же час і не забудьте його заколисувати. Як заспокоїти дитину вибирайте самі: ви можете заспівати йому пісеньку, розповісти казку або підкласти улюблену іграшку. Все це повинно проходити протягом п'ятнадцяти хвилин, як тільки дитина засне, відійдіть від ліжечка, щоб перевірити чи спить він, а потім можете йти.

Як навчити дитину спати в ліжечку

Якщо стається так, що у сні малюк злякається і почне плакати, кликати вас, обов'язково прийдіть до нього і заспокойте його, але не витягуйте з ліжечка. Як тільки малюк заспокоїтися, побажайте йому солодких снів і йдіть. Якщо надалі дитина буде прокидатися, підходите до нього, заспокоюйте і йдіть. Можливо, що спочатку, дитина буде часто прокидатися, але потім, він звикне спати спокійно. Ватні матраци створять максимальний комфорт в ліжку вашому малюкові.

Як позбутися страхів?

Часто діти боятися спати в своєму ліжечку, тому що боятися втратити маму. У такі моменти, ви можете покласти дитині іграшку, як би залишаючи її наглядати за вашим дивом. Таким чином, малюк зрозуміє, що іграшка, як би захищає його поки немає мами і звикне спати з нею.

Діти часто боятися темряви. Цей дитячий страх добре долається двома способами: ви можете залишитися з малюком, поки той не засне або ж залишити включеним нічник. Багато батьків дозволяють дитині заснути з ними на ліжку, а потім батьки переносять їх у свою ліжечко.

Як навчити дитину спати в ліжечку

Можна поставити ліжечко дитини до нього в кімнату, це допоможе викликати бажання у дитини спати в своїй кімнаті.

Все це не складно робити, але кожна мама краще знає, що потрібно для її дитини. Дивіться за ним, за його реакцією і робіть все так, як вважаєте за потрібне.

Поради лікаря: Правила дитячого сну - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top