Рекомендуємо прочитати

Коров'яче молоко дітям

article1439.jpg

Давати дітям до року коров'яче молоко — небажано. Якщо з якихось причин не можна годувати дитину грудьми або просто не вистачає молока, то краще підібрати суміш для догодовування. Після того як дитині виповнився рік, можна ввести в раціон малюка спеціальне дитяче молоко, яке не треба кип'ятити. Якість такого дитячого молока набагато вища, ніж звичайного. При приготуванні каш можна використовувати звичайне пастеризоване молоко, оскільки його необхідно обов'язково кип'ятити.

Як і скільки давати коров'ячого молока дітям


Як і будь-який прикорм, коров'яче молоко дітям варто почати давати з невеликої кількості. Гастроентерологи радять для початку незбиране молоко розводити водою. У перші два-три тижні одну частину молока розводять двома частинами води, потім на одну частину молока можна взяти вже тільки одну частину води. В обов'язковому порядку необхідно стежити за реакцією дитини на введення цього продукту, оскільки молоко може викликати алергічну реакцію.

Якщо у дитини вже спостерігаються алергічні реакції або є проблеми з обміном речовин, то давати коров'яче молоко можна тільки після консультації з фахівцем (гастроентерологом).

Дитині у віці двох років необхідно вживати 450-500 мл молока і кисломолочних продуктів в добу. У віці трьох років дитина може вживати молоко за своїм бажанням.

Якщо молоко стерилізоване, то воно повністю знешкоджено, і його можна зберігати кілька місяців. Кип'ятити таке молоко не треба. Але варто зауважити, що через обробки високою температурою, у такому молоці значно менше корисних речовин.

Давати дітям пастеризоване молоко краще, оскільки обробляється таке молоко при більш низькій температурі, а значить в ньому більше корисних речовин. Зберігається таке молоко недовго — всього п'ять-сім днів, крім цього, таке молоко слід трохи прокип'ятити.

Сільське молоко корисне, але з ним слід бути акуратним. Тварина, від якої отримано молоко, повинно перебувати в чистоті, годувати її повинні тільки натуральним кормами, а при розливі повинні бути дотримані всі санітарно-гігієнічні норми. Варто також відзначити, що таке молоко дуже жирне для малюка, тому його необхідно розводити.

Цільне коров'яче молоко можна давати малюкам до двох років, потім можна давати знежирене.

Продукти на основі коров'ячого молока


Разом з натуральним молоком у дитячому раціоні повинні бути присутніми і інші високоякісні молочні продукти, наприклад, йогурт, сметана, сир та ін. кисломолочні продукти виготовляють шляхом сквашування молока за допомогою спеціальних заквасок, отриманих на основі кефірних грибків, біфідум-бактерій, ацидофільних паличок та ін. Такі мікроорганізми, потрапляючи в організм людини, пригнічують життєдіяльність хвороботворних мікробів. Також корисні мікроорганізми сприяють посиленню синтезу вітамінів групи B.

Кисломолочні напої (йогурт, кефір, ряжанка), які виготовлені спеціально для дітей, мають високу харчову цінність, легко перетравлюються і позитивно впливають на функціонування органів травлення, оскільки стимулюють продукцію шлункового соку і жовчі. Обсяг кисломолочних продуктів повинен дорівнювати від 200 до 400 мл в день.

Обов'язково дитині необхідно давати сир, оскільки в ньому міститься легко засвоюваний кальцій і фосфор. Сир, по суті, це згорнутий молочний білок, який відділений від сироватки — рідини, яка утворюється при скисанні молока. Сир містить набагато більше білків, ніж незбиране коров'яче молоко, але білок представлений, головним чином, казеїном, а особливо цінні сироваткові білки видаляються разом із сироваткою. Також високий в сирі і вміст вітамінів PP і В1.

Для харчування дітей краще використовувати сир середньої жирності (від 5 до 11%). Діти до року потребують 40 г сиру, до семи років діти повинні отримувати від сорока до п'ятдесяти грам сиру на добу.

Не дуже жирними в дитячому харчуванні повинні бути вершки і сметана. Хоча дуже жирні молочні продукти багаті жиророзчинними вітамінами і залізом, але в них мало фосфору, кальцію і водорозчинних вітамінів. Сметану жирністю більше 10% в харчуванні дошкільняти можна використовувати у вигляді заправки супу та інших страв.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багатьох батьків турбує питання правильного харчування дітей, включаючи режим прийому їжі. Деякі діти їдять погано і...
Багато батьків задумуються над питанням, в якому віці можна давати сметану дитині. Сметана є легкозасвоюваним...
Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться...
Багатьом батькам знайома картина, коли малюк відштовхує тарілку з приготовленою їжею, а якщо мама починає вмовляти...
Scroll To Top