Рекомендуємо прочитати

Поява зубів у дітей

article3244.jpg

Поява зубів у дітей починається приблизно у віці від півроку. В цілому поява зубів у дітей триває протягом декількох перших років дитячого життя. Як і всяке нове утворення, що має відношення до зростання і розвитку організму дитини, поява зубів у дітей може стати причиною тривоги мами і тата малюка, постійно мучитися питанням, чи все нормально протікає у розвитку їхньої дитини.

Молочні зуби починають формуватися в період закладки правильного утворення кісток щелепи, кісткової тканини і м'язів обличчя. Молочні зуби, крім усього іншого, як би готують місце для корінних зубів у майбутньому, прокладають дорогу для постійного прикусу. У ротовій порожнині кожної дитини підтримується просторова рівновага рівно до того часу, поки молочні зуби не випадуть, а їх місце не буде зайнято постійними корінними зубами.

Досить часто поява зубів у дітей, на думку багатьох мам і тат малюків, стає причиною таких негативних процесів у дитячому організмі, як різке підвищення температури тіла, порушення роботи кишкового тракту, висипання на шкірному покриві та інше. Тим не менш, сучасні стоматологи і педіатри запевняють, що процес появи зубів у дітей не може бути причиною хворобливих реакцій з боку організму. Зрозуміло, цей факт не виключає того, що дитина в процесі появи зубів у дітей стане вести себе більш дратівливо, ніж у звичайному спокійному стані. Батьки зобов'язані контролювати і припиняти такі дитячі звички, як смоктання різних предметів, у тому числі пальців і дитячих сосок. Попередити ускладнення від регулярного впливу на дитячі ясна дає можливість дотримання елементарних правил гігієни малюка, догляду за ротовою порожниною дитини. Крім цього, за свідченнями дитячого лікаря можна використовувати спеціальні стоматологічні гелі для дитячої порожнини рота, які мають протизапальну властивість.

Якщо у малюка начебто ні з того, ні з сього, набрякає або запалюється ясна, потрібно в обов'язковому порядку показати дитину лікарю та отримати необхідні консультації. Такий запальний процес ясен може негативно позначитися не тільки на що складається молочному першому зубі, але і на стані майбутнього постійного корінного зуба.

Існує загальноприйнятий правильний порядок перебігу процесу появи зубів у дітей. Першими починають з'являтися, або прорізатися, нижні центральні різці, після цього формуються центральні різці верхньої щелепи, потім знову на нижній. Іншими словами, до того часу, коли дитина досягає однорічного «з хвостиком» віку, у нього сформовані 8 передніх різців на верхній і нижній щелепі. Після цього починається утворення передніх корінних зубів і іклів. У віці двох років, за нормами, починають утворюватися задні постійні зуби.

Батьківська тривога може бути обумовлена нерівномірним розташуванням молочних зубів і поразкою їх карієсом. Проте, несиметричне розташування в порожнині рота перших молочних зубів не розглядається в стоматології як патологія. Після того, як прорізатиметься шістнадцять зубів, унаслідок жування їжі зуби займають правильні місця.

Проблема серйозніша - це каріозна поразка молочного прикусу. Карієс молочних зубів підлягає обов'язковому лікуванню, навіть беручи в розгляд той факт, що з плином часу молочні зуби випадуть, а їх місце займуть постійні корінні зуби. Нелікований карієс молочних зубів може послужити причиною порушення правильної структури корінного зуба, що зайняв місце молочного.

Поради лікаря: Перший зуб - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top