Рекомендуємо прочитати

У школу! ... Як на війну ...

article3046.jpg

Всі ми, дорослі, з ностальгією згадуємо шкільні роки. Як здорово було, чи не так? Вранці встав, поснідав, пішов до школи. А там друзі, ігри, пригоди ... До обіду посидів за партою (а є ще й перерви), і вільний, як птах. Домашнє завдання виконати? Такі дрібниці з наших спогадів зникають. Ми забуваємо про шкільні будні, про страх, що до дошки викличуть, що не те списав, що однокласники будуть сміятися ... Не хочеться пам'ятати те, що задоволення і радості не приносило.

Втома від школи
Через кілька десятків років, наші діти теж будуть згадувати шкільні роки, як найщасливіші в своєму житті. Але це ще прийде. А зараз ... А зараз кожен шкільний день починається з дипломатичних переговорів. Треба! Потрібно! Всі діти ходять до школи! Без цього не можна! - Твердять мами і бабусі. Покараю! Відшльопаю! Поставлю в кут! - Допомагають їм тати.

А толку? Ну не хоче він (вона) ходити в школу і все тут! Змушувати? Не хочеться душу дитини калічити. Умовляти? Не розуміє. Нехай не ходить до школи? Неуком залишиться. Шукати причину дитячої нелюбові до школи? Та де ж її шукати-то!

Шукати треба в самій дитині. Так, звичайно, бувають важкі ситуації. Коли вчитель, наприклад, не на висоті, або особливо важкий характер у вашого чада. Але це винятки. Причина найчастіше банальна. Але, тим не менш, дуже серйозна.

У характері кожного з нас закладені механізми пристосування до змін у навколишньому середовищі. В ідеальному випадку ці механізми повинні ще десь на рівнях підсвідомості знаходити правильні рішення і підказувати їх нам. Людина - істота соціальна і інстинкти «притирання» до інших людей теж закладені в нас. Але реальність буває далека від ідеалу і іноді ці механізми звикання дають збої. Ось тоді ми відчуваємо дискомфорт і, звичайно ж, не хочемо робити того, що викликає неприємні почуття. У нашому прикладі - в школу ходити не бажаємо.

Причина ж такої ситуації дійсно може знаходитися на поверхні. Це втома.
Але дозвольте, від чого йому втомлюватися? Не на роботу адже ходить! - Здається нам, дорослим. Є від чого втомлюватися, - відповім я. У першу чергу від уваги. Концентрація уваги - це енергія, а шкільна програма вимагає постійної напруги уваги. Бути постійно уважним - це важко навіть для дорослих, а що говорити про дітей! Крім того всі діти (і тут вже винятків немає) мають підвищену в порівнянні з дорослими емоційністю. І потребують прояві її. Навіть якщо ваша дитина не виявляє зовнішніх проявів емоцій (спокійна дитина, як ми говоримо), то це не означає, що у нього цих самих емоцій немає. Просто з якоїсь причини він стримує їх усередині. А емоції - це теж енергія. Енергії ж може не вистачати. І тоді внутрішні механізми пристосування, про які ми говорили вище, відключаються. Адже вони теж потребують енергії, якої нема звідки взяти.

Відпочинок від уваги
Спробуйте створити своїй дитині більше умов для відпочинку. Змініть режим дня: більше на повітрі - менше за комп'ютером. Лягати спати вчасно (але саме спати, а не просто в ліжко, щоб мучитися безсонням). Поменше телевізора, особливо вечорами. Побільше проявів любові та підтримки з боку батьків. І, звичайно ж, не показуйте дитині, що всі ці зміни викликані його небажанням ходити в школу. А то підвищена опіка відключає механізми пристосування точно так само, як і дефіцит енергії. Якщо за мене будуть думати і все робити, то навіщо свої мізки напружувати?

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багато зараз говорять про те, що сучасним школярам не вистачає правильної виховної роботи. Але для того, щоб визначити...
Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу...
Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і...
Зарядка вранці - це комплекс фізичних вправ, які виконуються після сну щодня. Ранкова гімнастика зміцнює здоров'я ...
Scroll To Top