Рекомендуємо прочитати

Будинок для пальми: 5 нехитрих правил

article2211.jpg

Пальми завдяки витривалості та високої декоративності широко поширилися в кімнатній культурі. Іноді ці рослини цвітуть, але частіше їх цінують за декоративність листя. За формою листя пальми підрозділяють на перистолисті, у яких лист за формою нагадує перо птахів, і віялолистні, що нагадують розгорнуте віяло.

Отже, ви зважилися придбати екзотичну «подружку» і вже маєте намір відправитися в найближчий квітковий магазин за довгоочікуваним тропічним щастям, зупиніться і подумайте, чи зможете ви виконати п'ять простих правил по догляду за вашою пальмою.

Правило перше - освітленість кімнати

Безумовно, для того, щоб пальма добре росла, їй необхідно багато світла. Однак прямі сонячні промені, як правило, небажані. Такого вона не терпить, їй потрібно менше активне висвітлення, що легко створюється за допомогою легкого затінення. Жалюзі на вікні або звичайна гардина чудово впораються з проблемою, роблячи світло підходящим для цієї рослини.

Правило друге - температура приміщення

У відношенні температури кімнатні пальми також схильні до поміркованості. Найпоширеніші види добре ростуть при 18-25 ° С. Деякі пальми воліють взимку більш прохолодне і світле місце (фінік, хамеропс і ховея). Добовий перепад температур повинен становити 5-8 ° С.

Правило третє - протяги

Головна проблема, з якою ви зіткнетеся, якщо будете вирощувати кімнатні пальми - це протяги. Будь який найменший протяг може викликати у рослини хвороби або навіть загибель, особливо добре низьку температуру відчувають корінці, тому прослідкуйте, щоб горщик перебував у теплі.

Правило четверте - полив

Грунт у горщику, як правило, постійно повинна бути злегка вологим. При недостатньому поливі кінчики листя пальми стають коричневими, при перезволоженні можуть з'явитися ознаки загнивання. Перед поливом перевірте верхній шар грунту. Ніколи не використовуйте для поливу воду, температура якої нижче кімнатної. Зрозуміло, частота поливу залежить також від освітлення і температури в приміщенні: в теплий літній період пальми поливають щодня, взимку досить поливати їх раз на десять днів.

Правило п'яте - вологість повітря

Слідкуйте за тим, щоб повітря було насичене водяними парами, в іншому випадку листочки почнуть засихати і псується. Збільшити вологість повітря хоча б в безпосередній близькості від рослини не так вже складно. У зимовий час встановіть на обігрівальних приладах розпилювачі, щодня обприскуйте листя пальми або встановіть неподалік від неї невеликий кімнатний фонтанчик. Ще краще помістити пальму на піддон, наповнений водою і галькою, простеживши при цьому, щоб дно горщика не торкалася води.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Селера — рослина, відома і гаряче улюблене послідовниками народної медицини. Тому селерe варто ввести в свій раціон....
Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Розташування - фіалки потребують яскраво освітленого місця, але без прямих сонячних променів і без протягів. Фіалку...
Роза - справжня королева квітника. За роки вирощування цієї прекрасної квітки зрозуміла, які помилки при вирощуванні...
Scroll To Top