Рекомендуємо прочитати

Як вирощувати орхідеї вдома?

article3223.jpg

Сьогодні багато квітникарів беруться за вирощування орхідеї - таємничої і ніжної квітки, з яким пов'язано безліч легенд і забобонів. У деяких міфах орхідея зображується у вигляді кровожерного монстра, який поїдає тварин і людей, що не має нічого спільного з реальністю. В інших легендах ця квітка символізує добре і світле начало.

Китайський мудрець Конфуцій порівнював орхідею з благородною людиною. Як би там не було, а тендітна і ніжна орхідея завжди надихала людей на створення прекрасних творів мистецтва: розпису порцеляни, живописних полотен, вишивки і радувала око екзотичними суцвіттями, що нагадують зграйку метеликів.

Всупереч існуючій думці про те, що виростити орхідею дано лише обраним, варто відзначити, що догляд за орхідеями, хоч і відрізняється від вирощування інших кімнатних рослин, але в цілому під силу будь-кому. Достатньо тільки знати деякі капризи тропічної красуні і намагатися догодити їй.

Світловий режим для орхідеї
Орхідеї не дуже вимогливі до яскравого сонячного світла, цілком задовольняючись променями, що падають на них з вікон. Якщо в будинку південні вікна, їх навіть потрібно трохи затінювати влітку, щоб рослина не страждала.

Якщо орхідея росте на північному вікні, взимку їй знадобиться додаткова підсвітка люмінесцентною лампою протягом декількох годин в день. Оптимальний режим освітлення квітки можна визначити дослідним шляхом. Сильно підняті вгору або навпаки опущені листя свідчать про надлишок світла; дрібні листи і довгі міжвузля говорять про нестачу освітленості.

Температурний режим
Різні види орхідей по-різному ставляться до тепла. Теплолюбні екземпляри, такі як фаленопсіси, максілляріі і лудізіі для оптимального росту і цвітіння потребують температуру не нижче 16 градусів.

Інша група орхідей цілком може існувати при температурі 12 градусів, це - онцидіуми і каттлеї, дендробіуми і Леліі. Найбільшу складність у домашньому догляді представляють рослини, яким в зимовий період потрібна температура повітря не вище 6 градусів, а влітку близько 12. До них відносяться Лікаста і масдевалліі. Забезпечити такий температурний режим вдома практично неможливо, тому дана група орхідей менш за інших підходить для аматорського вирощування.

Полив орхідей
Хоча орхідеї споживають невелику кількість води, вони досить вимогливі до певного режиму поливу. Велика кількість вологи часто призводить до гниття коренів рослини і загибелі квітки.

Досвідчені садівники радять поливати орхідеї 1-2 рази на тиждень, залежно від вологості повітря і періоду життя рослини. Квітучим орхідеям потрібно більше вологи, в стані спокою - менше.

Орхідеї люблять вологе повітря, тому в домашніх умовах їх слід часто збризкувати водою з пульверизатора, зволожуючи коріння і листя, особливо в жарку погоду. Полив і обприскування орхідей краще здійснювати кип'яченою або дистильованою водою, що не містить солей.

Посадка орхідей і субстрат для них
Найбільш поширеними матеріалами як субстрат для орхідей є солома, мох, деревне вугілля та кора. Для посадки орхідей використовую керамічні або пластмасові горщики, кошики, частини соснової кори або акваріуми.

Перед посадкою квітки, горщик викладається дренажем з щебеню або цегляної крихти, потім засипається субстрат. Обережно, намагаючись не пошкодити ніжні коріння, рослина поміщається в горщик, а вільні місця між корінням заповнюється субстратом і прикривається шаром моху. Пересаджене рослина ставлять у затемнене місце і не поливають протягом тижня, час від часу обприскуючи з пульверизатора.

Для здоров'я орхідей, їм необхідний свіже повітря, але категорично протипоказані протяги. Пару раз в кожен період росту рослини потрібно помірно підгодовувати розчином мінеральних солей, що покращує їх зростання і пишність цвітіння. Правильний догляд за орхідеями, оптимальні умови утримання і дбайливе ставлення до рослини дозволить насолоджуватися різноманітністю форм, забарвлення і запахів екзотичної красуні довгий час.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Згідно з легендою - звичайний квітка спатифілум здатна подарувати кожній жінці найважливіше в житті - можливість бути...
Орхідея фаленопсис завжди користувалася популярність і привертала до себе увагу, а все завдяки своєму...
Свою першу орхідею я отримала у подарунок від співробітника на 8 березня чотири роки тому. Я завжди вважала, що це дуже...
Scroll To Top