Рекомендуємо прочитати

Догляд за домашніми орхідеями фаленопсис

article2671.jpg

Орхідея фаленопсис завжди користувалася популярність і привертала до себе увагу, а все завдяки своєму приголомшливому зовнішньому вигляду і незвичайним квіткам. З латині фаленопсис перекладається, як «подібний метелику», і адже не дарма. Квіти орхідеї справді нагадують за своїм виглядом тропічних метеликів надзвичайної краси. Подейкують, що орхідея в будинку в молодят, стане другою улюбленицею господині, так як вимагає до себе багато уваги.

Як часто цвіте орхідея фаленопсис?
Багатьох цікавить частота і тривалість цвітіння орхідеї. І так, цвітіння орхідеї різновиду фаленопсис приходить двічі на рік, однак бувають випадки, коли це відбувається і тричі за рік. Кількість квіток залежить від стану рослини і її віку і варіюється від 3 до 40 штук. Якщо говорити про колір, то він може бути самим різним: жовтий, червоний рожевий, фіолетовий, а також ці ж кольору в цяточку. Тривалість цвітіння орхідеї (фаленопсис) триває від двох до шести місяців.

Догляд за домашніми орхідеями

Вирощування орхідеї феленопсіс
Цей вид орхідей відмінно підходить для квартир і є і порівняно з іншими різновидами є досить невибагливим. Орхідею фаленопсис зазвичай вирощують в пластикових горщиках, що полегшує контроль над їх кореневою системою і вологою. Субстрат для орхідей виготовляють зі шматочків соснової кори дерев'яного вугілля, моху сфагнуму, а також перліту. Досить часто коріння орхідеї фаленопсис опиняється за межею пластикового горщика, що є цілком нормальним явищем. Такі коріння називають «повітряними». Тому побачивши «повітряні коріння» орхідеї не сприймайте це, як крик про допомогу або привід для пересадки квітки. Орхідею фаленопсис слід пересаджувати один раз на рік, після цвітіння. Якщо у орхідеї фаленопсис зів'яли всі квітки, не поспішайте відрізати квітконосне стебло, а видаліть лише квіти, які зів'яли. У результаті на квітконосному стеблі можуть з'явитися інші квітки, якщо протягом тривалого часу цього не відбувається, то можна відрізати квітконосне стебло на 1 см вище останньої. Такий жест може пробудити квітку і змусити її випустити паросток.

Освітлення для орхідеї також відіграє важливу роль. У тіні орхідея може зачахнути, однак сильне сонце може привести з її згорянню, в результаті чого листя стане жовтим. Ідеальним для орхідеї стане півтінь, коли вранці і ввечері її балує ніжне сонечко, а в обід вона ізольована від «злого сонця».

Як правильно поливати орхідею фаленопсис?
Правильний полив орхідеї дуже важливий, і лише дотримуючись певних правил вам вдасться виростити здорову рослину. Тому велику увагу варто приділити воді, не бажано поливати орхідею водою з під крана. Найкраще підійде очищена вода. При поливі варто враховувати, що орхідею ніколи не треба поливати під корінь. Вода до квітки повинна надходити з краю горщика, або з нижньої частини горщика. Також важливо врахувати, що орхідеї люблять теплу воду, крім цього полив повинен бути ретельним. Існують наступні способи поливу орхідеї фаленопсис:

1) Полив з душу. Полив орхідеї з гарячого душу нагадає їй природне середовище її проживання. Адже орхідея родом з тропіків, для яких характерний теплий тропічний дощик. Для того, щоб полити орхідею цим способом підготуйте заздалегідь очищену воду і наладку для лійки. Потім віднесіть квітка в ванну, і поставивши на підставку полийте струменем середньої потужності. Роби це треба кілька разів, щоб вода гарненько просочила всю квітку. Потім на деякий час залиште квітку у ванній, щоб зайва вода стекла, протріть орхідею сухою губкою. Не забудьте видалити зайву воду з листя, інакше може статися загнивання.

Догляд за домашніми орхідеями

2) Занурення квітки у воду. При такому способі поливу квітка разом з горщиком повністю занурюється у воду. Такий спосіб поливу не використовують у період цвітіння. У період цвітіння у воду можна занурювати лише горщик до рівня початку листя. Занурення не повинно проходити більше 10-ти хвилин.

Догляд за домашніми орхідеями

3) Полив з лійки. Орхідею можна поливати з лійки так, щоб вода надходила з краю горщика. Це повинен бути ретельний полив, а зайва вода сама витече.

Догляд за домашніми орхідеями

Після ретельного поливу коріння орхідеї набувають зеленого кольору. Цей колір зберігається до тих пір, поки квітці достатньо рідини. Коли коріння набувають сріблястого забарвлення, це свідчить про те, що орхідею слід полити.

Орхідеї фаленопсис вимагають, щоб вологість повітря навколо них була 50-60%. Тому не забувайте зволожувати повітря навколо квітки шляхом обприскування. При цьому стежте за тим, що вода не потрапляла в підставку листа, а якщо це сталося, то видаліть її ватним тампоном.

Тому те, якою буде ваша орхідея, залежить повністю від догляду за нею. Удобрюйте, пересаджуйте і слідкуйте за тим, щоб вашій орхідеї завжди було достатньо вологи, світла і вологості повітря!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Є кімнатні рослини, які вимагають мінімального догляду. Якщо Ви початківець квітникар, то спочатку Вам краще звернути...
Багато красивих і доглянутих кімнатних рослин завжди вважалося плюсом для домогосподарок: коли ми входимо в такий...
Шкідники - це комахи, які заподіюють шкоду рослинам. Квітковим рослинам відкритого грунту шкодять щитівки, молі,...
Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Scroll To Top