Рекомендуємо прочитати

Спатифиллум: догляд за кімнатною рослиною

article2940.jpg

Спатифиллум - ніжна і мила багаторічна рослина, яка з успіхом може жити як в будинку, так і на присадибній ділянці в теплому кліматі.
Свою оригінальну назву рослина отримала за схожість листя і квітів з вітрилом або прапором, адже в перекладі з грецького спатифиллум означає "лист як покривало". А тому спатифиллум ще називають білим вітрилом.

Спатифиллум: догляд і температура
Спатифиллум - теплолюбна рослина і тому віддає перевагу температурі не нижче 18° C, ідеальна температура для нього 20-22° C. Спатифиллум не любить протягів.

Спатифиллум: догляд і полив
Спатифиллум воліє частий і необільний полив. Навесні і влітку, коли спатифиллум цвіте, він вимагає більш рясного поливу, взимку - помірного. Для поливу бажано використовувати відстояну протягом 12 годин воду. Не можна допускати пересушування грунту. Також слід уникати і заливулини, щоб коріння не застоювалися у воді. Якщо ти помітила поникле або засохле листя спатифиллума, значить рослині не вистачає вологи. Сухе листя слід видаляти.

Спатифиллум: догляд і вологість повітря
Спатифиллум - тропічна рослина і любитель вологого клімату, а тому віддає перевагу підвищеній вологості в будинку. Щоб листя спатіфілума мали привабливий зелений і блискучий вигляд, їх потрібно періодично акуратно протирати вологою тканиною. Також слід часто обприскувати спатифиллум і містити піддон з вологим мохом або піском.

Спатифиллум: догляд і освітлення
Спатифиллум росте в тропічних лісах і джунглях, де розсіяне світло потрапляє на рослину крізь крони дерев, тому в будинку йому потрібна часткова затіненість. Спатифиллум не терпить прямих і яскравих сонячних променів. Рослина прекрасно себе почуває в напівтіні і в тіні. Але зверни увагу, якщо його листя приймають більш витягнуту форму або ж дрібнішають, значить, йому замало світла.

Спатифиллум: догляд і підживлення
У період з весни до осені спатифиллум під час поливу слід підгодовувати 1 раз на 7-10 днів. Для цього підійде універсальне добриво або добриво для квітучих рослин. Взимку можна обмежитися підгодівлею 1 раз на 2-3 тижні. Через недостатню підгодівлі в зимово-весняний період спатифиллум може перестати цвісти.

Спатифиллум: догляд і пересадка
Щороку навесні спатифиллум слід пересаджувати в горщик, злегка більший за розміром. Для грунту використовуй дернову, листову, торф'яну, перегнійну землю і пісок приблизно в рівному співвідношенні. Обов'язково повинен бути дренаж.
Спатифиллум: догляд і профілактика від шкідників

Оббризкування спатифиллума корисно для профілактики боротьби з шкідливими комахами. Найчастіше вони вражають внутрішню сторону листа. Якщо це все-таки відбулося, у боротьбі з ними використовуй інсектициди.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Є кімнатні рослини, які вимагають мінімального догляду. Якщо Ви початківець квітникар, то спочатку Вам краще звернути...
Шкідники - це комахи, які заподіюють шкоду рослинам. Квітковим рослинам відкритого грунту шкодять щитівки, молі,...
Багато красивих і доглянутих кімнатних рослин завжди вважалося плюсом для домогосподарок: коли ми входимо в такий...
Scroll To Top