Рекомендуємо прочитати

Азалія. Як вибирати квітку. Секрети догляду.

article2566.jpg

Як вибирати рослину

1. Краще вибирати середній екземпляр: не великий і не маленький. Великі важко адаптовуються, а у маленьких може не вистачити сил.

2. Треба перевірити, чи не залита азалія або, навпаки, не висушена. Грунт має бути трохи вологим.

3. Потрясіть азалію (якщо не бачать продавці) і перевірте на предмет опадання листя. Якщо листя опадає, то така рослина - не жилець.

4. Огляньте листочки: на них не повинно бути плям, павутинок, комах.

5. Краще купувати відцвілу рослину або, навпаки, з бутонами і відразу після привозу в магазин, поки їх там не залили або не висушели.

Що робити з азалією після покупки

1. Відразу не виймайте рослина з упаковки, нехай постоїть півгодини в тому, в чому ви її принесли, якщо це зима. Але взимку і восени краще азалію не купувати. Як будь-які квіти, вона любить весну.

2. Знайдіть їй відповідне місце. Воно повинно бути світлим, але без прямих сонячних променів (північне або східне вікно). Там повинно бути прохолодно (в ідеалі +16-18 ° С) і досить волого. Вологість можна підвищувати штучно за допомогою обприскування, зволожувачів повітря, декоративних фонтанчиків або піддону з мокрим керамзитом.

Азалія - догляд

3. Спочатку поставте азалію на блюдце, а потім - на піддон з мокрим керамзитом (дно горщика не повинно торкатися води, щоб не загнили коріння). Раз на тиждень керамзит слід промивати.

4. Якщо рослина пересушена, то її можна полити м'якою водою кімнатної температури.

5. Треба перевірити рослину і на предмет залиття. Вийміть азалію з транспортувального горщика і огляньте коріння. Можна навіть перевірити на запах. Вони не повинні пахнути гниллю, з грудки землі не повинна сочитися вода. Якщо ж рослину залито, то коріння треба просушити, обернувши його в серветки і залишивши на деякий час без горщика. Потім через день-два полити Фітоспорін-АЛ або розчином фундазолу.

6. Добре б полити або обприскати азалію після покупки Цирконієм.

7. Головне - встановити режим поливу. Важливо не залити азалію і разом з тим не засушити. Все залежить від кожного конкретного випадку. У деяких квартирах азалії швидко висихають, в інших же - навпаки. Досвідчені азаліеводи перевіряють горщик на вагу. Став легким - поливаємо. Поливають рясно, але рідко. Краще засушити, ніж залити.

Якщо у купленої квітучої азалії поникли квіточки і перетворилися на ганчірочки, то її треба терміново полити. Години через дві вони прийдуть в себе.

8. Якщо азалія була засушена в магазині, то її можна занурити в таз з водою (кип'яченою або фільтрованою) на півгодини-годину, до повного насичення земляного кома.

Азалія

Міфи про азалію

1. Що їх треба часто і рясно поливати. Насправді не частіше, ніж інші квіти, а то заллєте.

2. Що їх треба обкладати льодом і снігом. Від цього у рослин порушується температурний режим: «ноги» холодні, а "голова" гаряча.

Секрети догляду

1. Намагатися не залити. Від перезволоження опадає листя або кінчики у них стають коричневими.

2. Поливати тільки м'якою водою, відстояною протягом трьох днів. Можна брати кип'ячену або фільтровану.

3. Температуру необхідно підтримувати в межах +10-18 ° С взимку, восени і навесні. У холодну пору року я тримаю азалії на холодному підвіконні в кухні, стежу за температурою, іноді прочиняю ненадовго вікно.

4. Влітку азалії рекомендують обприскувати раз на день, а в жаркі дні два рази на день: вранці і ввечері. Квітуча рослина не можна обприскувати, щоб не загнили квітки і бутони.

5. Рослина краще перевалювати, ніж пересаджувати, так як в азалії дуже ніжна коренева система. Перевалюють після цвітіння, навесні, використовуючи грунт «Азалія» з додаванням керамзиту, вермикуліту, піску. Можна також додати подрібнений і сухий мох-сфагнум. Суміш повинна бути легкою і рихлою.

6. Раз на 10 днів рекомендують додавати при поливі 2-5 крапель лимона на 2 л води, так як азалія любить кислий грунт і не терпить залугування.

7. Підживлюють добривом для азалій або для красивоквітучих рослин.

8. Також періодично для профілактики захворювань можна обробляти Фітоспорін-М. Феровіт допоможе при хлорозі, який розвивається через нестачу заліза.

P.S. Насправді всі ці маніпуляції потрібні тільки початківцям азалієводам. З часом азалія звикне до вас, а ви до неї, і ви зрозумієте, що це зовсім не складна квітка. Найбільше вона не любить, коли з нею носяться.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Розташування - фіалки потребують яскраво освітленого місця, але без прямих сонячних променів і без протягів. Фіалку...
Пальми завдяки витривалості та високої декоративності широко поширилися в кімнатній культурі. Іноді ці рослини...
Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Селера — рослина, відома і гаряче улюблене послідовниками народної медицини. Тому селерe варто ввести в свій раціон....
Scroll To Top