Рекомендуємо прочитати

Страшна самотність ... в шлюбі ...

article1848.jpg

"Всі щасливі родини схожі один на одного, кожна нещаслива сім'я нещаслива по-своєму"
У період закоханості, залицяння і відразу після весілля життя здається молодим чудово легко і радісно. Особисті, матеріальні та побутові проблеми не хвилюють, все сприймається через рожеві окуляри закоханості. Все чудово, сонечко сяє, небо блакитне, перехожі у відповідь на щасливу усмішку закоханих посміхаються.

Але рано чи пізно на зміну романтичним захопленням і закоханості приходять сірі будні з їх неминучими проблемами. Чоловік і дружина вже не ідеалізують один одного, рожеві окуляри спадають, і вони бачать, що в улюбленому чимало недоліків. Їх взаємний сексуальний потяг притупляється, секс стає більш одноманітним.

Дружина поруч завжди, і це вже не сприймається як подарунок долі, до його (її) присутності звикають. Подружжя розслабляються, вже не прагнуть справити один на одного саме виграшне враження. Почуття остигають, ласкаві слова і компліменти зникають з мови, поступаючись місцем дріб'язковим причіпкам і критицизму. Подружжя дозволяють собі критикувати недоліки своєї половини, деколи в уїдливих виразах, не шкодуючи самолюбство чоловіка, виникають дрібні сутички, взаємні докори, образи, сварки, нерозуміння. Вони стають менш уважними один до одного, менш чуйними, більш егоїстичними. Вони забувають подякувати чоловіка за те, що він робить, а все, що робиться, сприймається як щось само собою зрозуміле.

І люди деколи бувають дуже жорстокі і не цінують в інших те хороше, що в них є. Неминущі цінності - доброта, м'якість, терплячість і вміння прощати. Чоловіки кажуть, що мріють саме про таких жінок, а зустрівши, швидко звикають і користуються покірливістю і беззахисністю жінки.

Формальний шлюб, коли між подружжям немає порозуміння, - це теж самотність, але самотність удвох. Таких самотніх жінок зараз не менше тих, хто не має чоловіка. Самотність у шлюбі - не менше тяжке стан, ніж самотність взагалі без чоловіка. У незаміжньої, розлученої жінки чи вдови, принаймні, є свобода, є перспектива коли не будь зустріти супутника життя до душі, є можливість вибирати.

У заміжньої жінки, звичайно, є можливість завести коханця, але як знати, що він саме той, хто зігріє душу, стане близькою людиною і заповнить емоційну порожнечу?! Заздалегідь цього не дізнаєшся. А коханець може виявитися типовим ловеласом, якому від жінки потрібен лише секс. Жінка шукала романтичних відносин, високих почуттів, духовної близькості, а в результаті вона глибоко розчарована. Любовні інтрижки з одним, іншим, з третім всього лише відволікають від нудьги повсякденного життя, але насправді від самотності не рятують.

Не всі жінки зважуються на випадкові позашлюбні зв'язки з міркувань моралі чи побоюючись заразитися венеричним захворюванням. Деякі жінки не заводять любовних романів не через те, що вони цього не хочуть, а через те, що у них немає такої можливості.

Може бути так, що жінка не вміє фліртувати і кокетувати, сумнівається в своїй привабливості, не впевнена в собі, вважає себе занадто пересічною, щоб подобатися чоловікам. У неї може не бути досвіду і вміння зваблювати, наприклад, чоловік був першим і єдиним сексуальним партнером. Але навіть якщо й не першим, то випадкові партнери дівочих років не в рахунок.

У дівоцтві все було простіше. Сам вік припускає захоплення, закоханість і романтичні відносини. Сексуальний досвід здобувається легко. Сексуальний потяг накладає свій відбиток і на стосунки. Коли закоханих одне до одного тягне з нездоланною силою, то вони довго не роздумують.

Вибір партнерів для дівчини досить широкий - однокласники, однокурсники, приятелі з одного двору, брати подруг, колеги. Компанії, студентські вечірки, танці, дискотеки дають можливість вибирати партнерів. Та й до випадкового знайомства на вулиці дівчина відноситься більш лояльно, якщо юнак привабливий, галантний і веде себе, як лицар. Зустрівши симпатичного юнака, дівчина може в нього закохатися з першого погляду. Почуття ще свіжі, інтерес до протилежної статі інтенсивний.

У цьому віці почуття переважають над розумом. Дівчина не буде довго аналізувати особистісні якості юнака, якщо він їй подобається, може закохатися в кого завгодно, навіть в закінченого егоїста або відспіваного негідника. Вона схильна ідеалізувати свого коханого, не бачить в ньому недоліків. Вона закохана і віддається своїм почуттям безоглядно.

Почуття в юному віці непостійні. Дівчина може закохуватися то в одного, то в іншого. Розлучаючись, не дуже горює і може швидко знайти заміну. Та й вона сама приваблива для протилежної статі своєю молодістю, свіжістю, безтурботністю.

Психологія зрілої жінки міняється. У неї є почуття відповідальності за дітей і певна моральна позиція. Вона більш тверезо дивиться на життя в цілому і на представників протилежної статі, зокрема. Їй сподобається вже не кожен чоловік, який є поруч. Вона бачить його недоліки, наприклад, він егоїстичний, непорядною, не розумний, не вміє доглядати, самодовільний, хвалькуватий, непостійний, непривабливий. Від першого зустрічного вона вже не втратить голову. Чоловік повинен не тільки справити на неї позитивне враження, а й завоювати. Та й до сексуальних здібностям чоловіків зріла жінка більш вимоглива. Якщо вона жінка з досвідом, то інтуїтивно відчуває, що чоловік виявиться слабенький в ліжку.

Крім того, заміжня жінка не вільна, у неї немає часу на розваги. Її звичне коло - робота, дім, діти. Після роботи треба поспішати додому, займатися господарством, дітьми. Вона втомлюється від подвійного навантаження - і на роботі, і вдома, і мріє лише про те, щоб як слід виспатися і відпочити. Навіть на колишніх подруг не залишається часу і сил. Їй просто ніде познайомитися з чоловіком, з яким можна було б розважитися. На роботі один і той же колектив, в якому може не бути привабливих чоловіків, або жінка не прихильниця "службових романів" - підуть плітки, пересуди за спиною, після розриву відносини ускладнюються, працювати з колишнім коханцем вже проблематично. У зрілої жінки є психологічні бар'єри, що змушують її бути обачною і не втрачати голову.

Навіть якщо жінці пощастить десь зустріти чоловіка, який скрасить її життя, але тут виникають нові проблеми. Доведеться обманювати чоловіка, обзаводитися "алібі", викроювати час для побачень, а по суті віднімати його у своїх дітей, жінка відчуває почуття провини, приходячи додому, ховає очі. Для жінки, що відчуває відповідальність за дітей, така ситуація важка. Звичайно, якщо вона закохається настільки, що втратить голову, то вона може і нехтувати своїми обов'язками матері. Але вся справа в тому, що безоглядно закохатися в зрілому віці жінці вже важче, ніж це було в дівоцтві.

Одна жінка, у якої сім'я на межі краху, з чоловіком давно вже немає ні емоційної, ні інтимної близькості, вона сумує і тужить, говорила: "Напевно, я вже стала старіти душею. В молодості я була дуже влюблива. Мені було все одно в кого закохатися, хоч в ліхтарний стовп. Нехай він хоч і не красень, а страшненький, маленький, і розумом не блищить, - але коли я закохувалася, я на нього просто молилася, він був для мене красивіше Алена Делона. А зараз я не можу ні в кого закохатися. Дивлюся на всіх чоловіків і подумки їх препарую. Бачу, що навколо одні товстопузі, роздуті, лисі мужики, - ну як в такого закохатися! Або він самодоволен і впивається, який він удачливий, ділового, багатий, захоплюйся їм і підспівуй, який він чудовий, або закомплексований невдаха, задавлений безгрошів'ям і почуттям власної неповноцінності. Раніше були мужики, що треба, а тепер мені здається, що кругом одні "козли", від яких за версту тхне брудними шкарпетками. А для молодих красенів я вже старкувата. Було б у мене багато грошей, може, й купила б собі такого альфонса, а на немолоду бабу без грошей він і не клюне ".

Жіноче самотність - це не просто відсутність поруч чоловіка. Самотність - це стан душі. Можна відчувати себе самотньою і коли поруч є чоловік, співмешканець, коханець.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У всі часи до жіночого самотності ставилися по-різному. Хтось негативно, навіть з жалістю. Інші намагаються...
Колись чайлдфрі було модним, але малознайомим слівцем. Жінок, які відкрито визнавали, що не хочуть мати дітей і не...
Коли утворюється сім'я, надмірна присутність батьків p обох сторін у ній, найчастіше, приводить до розладів і...
Отже, до вас залицяється чоловік. Ви вже достатньо зустрічаєтеся з ним, проте як і раніше сумніваєтеся - а не бабій перед...
Scroll To Top