Рекомендуємо прочитати

Що робити, якщо довго немає сексу

article3423.jpg

Переживаючи невдалий роман або перебуваючи в затяжному пошуку відповідного партнера, ми можемо на певний час піти з «великого сексу». Такі перерви не завжди переживаються болісно - рятує робота, друзі або просто не хочеться. Однак від фізичної близькості можна просто-напросто відвикнути. Як повернутися в секс після перерви?

Хто утримався?
Статевий потяг - природна потреба організму, проте багато хто відзначає, що якщо довго немає сексу, воно далеко не завжди дає про себе знати. Що відбувається з лібідо під час відсутності сексу? Якщо зі здоров'ям і організмом все добре, а партнера немає, чи може бажання притупитися або пропало зовсім?

Коментує фахівець: «У сексології відомий феномен Тарханова - Бєлова. В умовах помірності спочатку лібідо підвищується, але при «перегорянні» починає знижуватися. Більше феномен виражений у чоловіків, проте у жінок часто спостерігаються аналогічні реакції. Час переходу залежить від статевої конституції, яку може визначити лікар-сексолог.

Необхідно пам'ятати, що сексуальна активність забезпечується не тільки гормонами. Величезне значення має і нервова система, і психіка людини. При тривалих паузах сексуальна функція може дезактуалізуватися. Крім того, часто спостерігається і детренірованність. Асоціативні зв'язки починають «загасати». Тобто організм трохи забуває, як це робиться ».

Організм забуває про процес, а самі ви забуваєте про те, що колись могли бути для когось сексуально привабливою. Важке розставання, наприклад, не підвищує самооцінку, а подальше відсутність сексу народжує ще більше сумнівів - наскільки ви привабливі, чи добре виглядає ваше тіло, адже останні «докази» надходили настільки давно, що пам'ять вже не може підтримати вашу впевненість у собі. Крім цього, є й страх «не встигнути» зробити все, що треба або хочеться, адже багато часу вже згаяно. Оскільки у перерви в сексі, як правило, є конкретні причини, то і повернення в нього не завжди буває простим. Іноді зниження лібідо ускладнює сексуальну реабілітацію. Тому важливо стежити і за своїм здоров'ям.

Коментує фахівець: «Причин зниження лібідо - величезна кількість. Це психічні, такі, як, наприклад, депресія, тривожно-фобічні та інші розлади, психотравми, слідства репресивного статевого виховання. Соматичні - гормональні порушення, захворювання гінекологічної сфери.

Узагальнюючи, можна сказати, що будь-яке захворювання, особливо з больовим синдромом, може призводити до зниження лібідо. Природа не допускає до репродукції особин, що перебувають у поганій фізичній і психічній формі, оскільки вони потенційно не зможуть подбати про знову народжене поколінні. Природа вибирає кращих через механізми дезактуализации. Приймають тут участь як процеси в центральній нервовій системі, так і гормональні механізми. І це еволюційно виправдано. Тому, можна сказати, що і карієс через зубний біль теж може знижувати лібідо».

Секс чи кохання
Якщо говорити про секс як про інстинкт продовження роду, то моральна готовність до відносин стає не менш важливою, ніж просто фізичний потяг. Боязнь, що справа обмежиться тільки інтимом, а далі не піде, теж затягує період, коли довго немає сексу. Адже переживати почуття, що ви знову не викликали серйозного інтересу, досить болісно. Коли ж можна говорити про те, що пауза затягнулася і треба виводити себе з неї самостійно, не чекати, коли прийде саме?

Коментує фахівець: «З того моменту, як ви почали помічати, що оточуючі вас жінки живуть не так, як ви, що вони більш щасливі. Можливо, посмішка на їхніх обличчях зустрічається частіше. Для цього важливо мати широке коло знайомих, щоб не загубитися в своїй самотності. Усвідомивши, варто зробити конкретні кроки. Це не означає, що треба кидатися на шию кожному зустрічному. Просто треба почати займатися якістю свого життя. На цьому шляху може добре допомогти лікар-сексолог або психотерапевт. Адже спочатку потрібно відродити готовність до відносин, у тому числі і інтимним».

Безліч тривог можуть спровокувати занадто високі вимоги до себе - раз задача поставлена, необхідно прагнути її виконати і робити це в короткі терміни. Однак порушити довгу відсутність сексу не вийде так, як ви дієте в кар'єрі, - за схемою і не відволікаючись на дрібниці. Тут, навпаки, доведеться багато раз прислухатися до себе, до відчуттів, і, можливо, брати нові паузи. Ще якийсь час може спостерігатися колишня відсутність бажання або задоволення.

Коментує фахівець: «Не потрібно гнати і поспішати. Важливо вміти увійти у смак. Зайве швидкий старт загрожує розчаруваннями і «відкатами». Цей період дуже важливий, оскільки пов'язаний з високою значущістю. В якійсь мірі це можна назвати й сексуальною реабілітацією. Зазвичай реабілітація може займати тижні, місяці, дні або роки - це вже не найгармонійніші варіанти».

Як пробудити бажання
Що ж можна радити тим, хто хоче повернутися в секс після довгої перерви?
Коментує фахівець: «Всі люди різні, і рекомендації можуть бути різними, виходячи з досвіду жінки, її психотипу, самооцінки. Перш ніж є, потрібно нагуляти апетит. Тому перший етап - це формування цього апетиту, бажання змінювати у своєму житті звичний одинокий уклад. Непогано мати веселу подругу, яка буде вас «виводити в люди». Якщо ж активність оточуючих вас дратує або відлякує, не соромтеся звертатися за професійною допомогою. Для того щоб розібратися в собі, часом досить первинного прийому. Щастя дається тим, хто йде за ним».

А от надто серйозним, високоморальним підходом до повернення в секс можна йому серйозно нашкодити. Грайливість, уміння фліртувати і отримувати від цього задоволення, створюють необхідний настрій. Жінка, «призабувша», що таке секс, подібна людині, яка довго перебував в нерухомому стані і заново вчиться ходити. Поступове повернення навичок поведінки з чоловіками, турботи і любові до свого тіла, зовнішності і будь-яким фізичним задоволенням, будь то смачна їжа або приємні запашні ванни, повернуть пам'ять про сексуальну привабливість і радощі життя, в тому числі і інтимної.

Коментує фахівець: «У самостійному режимі можна почати спробувати воскрешати в пам'яті щасливі моменти свого життя. Зазвичай я рекомендую своїм пацієнткам робити це в період засинання, і мозок може навіть відповідати еротичними снами, безумовно, воскрешати сексуальність. Якщо розставання було не травматичним, можна позгадувати колишнього чоловіка. І, можливо, навіть і подзвонити йому. Причому іноді для початку відновлення асоціацій достатньо буде походу в кіно. Деяким допомагає «здригнутися» басейн.

Деяким же потрібно інше, наприклад - уявлення про своє майбутнє у вигляді самотньої, нікому не потрібною бабусі з п'ятьма кішками. Непогано почати регулярно дивитися фільми, де показані почуття, любов, красива еротика. Гарні бувають курс масажу, спа-процедури, регулярна ванна з піною, втирання в тіло нових ароматичних приємних кремів і масел. Тіло повинно згадати радість дотиків. Іноді навіть і інтимної частини, у ванній або перед сном. В кожному випадку потрібен індивідуальний підхід».  

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Небагато знайдеться жінок, які б хоч раз в житті не чули вислови про те, що любові всі віки покірні. Одні з ним повністю...
Відсутність сексуального бажання є проблемою, яка зачіпає набагато більшу кількість жінок, ніж ви думаєте. Багатьох з...
Знайома ситуація. Багато професій пов’язані із тривалими відрядженнями і життям в умовах, коли сексуальні контакти...
Питання про секс - це тема завжди актуальна як під час вагітності, так і до неї і після. Це ті здорові потреби людини, які...
Scroll To Top