Рекомендуємо прочитати

Плюси і мінуси цивільного шлюбу

article2391.jpg

Останнім часом цивільний шлюб став дуже популярний. Люди не хочуть йти в РАГС, побоюючись скорого розлучення, поділу майна та інших наслідків. У цивільному шлюбі все набагато простіше - зібрав речі і вільний. Але чи так це насправді?

Ще не так давно цивільний шлюб визнавався державою. Можна було привести пару свідків, які підтверджують ваше спільне проживання протягом півроку, і шлюб вважався дійсним. Зараз же в Сімейному кодексі чітко вказано, що шлюб, визнаний державою, може бути зареєстрований тільки органами прав цивільного стану. Це означає, що люди, які проживають разом, не мають ніяких прав відносно один одного. У чому ж плюси і мінуси такого шлюбу?

Плюси і мінуси цивільного шлюбу

По-перше, питання майнове. Немає необхідності після «розлучення» ділити житлову площу. Жоден з подружжя не може претендувати на майно іншого. У даному випадку при придбанні нерухомості варто її записувати відразу на того, хто буде нею володіти у випадку розлучення.

По-друге, надання прав одного з подружжя. Наприклад, вам ніхто не дасть інформації про здоров'я вашого співмешканця. До такого стану треба звикнути.

По-третє, дитина. При народженні дитини вам доведеться платити держмито на встановлення батьківства. Дитину спочатку записують на прізвище матері, а потім вписують реального батька. На руки видається два документи - свідоцтво про народження разом із Свідоцтвом про встановлення батьківства. Таке положення дає деяку перевагу матері. Вони вважається розведеною мі може мати право на деякі пільги, наприклад безкоштовне харчування в школі. Але тільки не плутайте, це не мати-одиначка. Хоча при бажанні можна і не вписувати батька. У такому випадки можна користуватися всіма пільгами, що належать матері-одиначці. Дитина має всі права на майно батька і на аліменти. Для цього треба подати заяву в суд. У випадку, якщо батько в Свідоцтві про народження не вказаний, необхідно спочатку довести батьківство і він буде внесений до Свідоцтва. Для цього необхідні свідки вашого цивільного шлюбу, загальні фотографії дитини і тата або медична експертиза.

Плюси і мінуси цивільного шлюбу

Варто ще сказати, якщо ви не працюєте, а займаєтесь дитиною, ви все одно не можете претендувати на майно чоловіка. Так само на вас не поширюються пільги з роботи (наприклад, медична страховка).

Виходи з такого становища два. Перший - піти в ЗАГС і зареєструвати ваші відносини. Другий - домовиться про все заздалегідь як ви будете діяти при виникненні подібних ситуацій. І будьте завжди готовими до різноманітних життєвих ситуацій, від яких не можна вберегтися навіть в офіційному шлюбі.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Любов, весілля, щасливе сімейне життя .... Про це мріє кожна жінка. На жаль, іноді наші мрії розсипаються на порох, і після...
У свідомості людей утвердилася думка, що щасливий шлюб може бути тільки при наявності дітей. А бездітний шлюб...
Всі ми закохуємося і втрачаємо голову - хтось один раз в житті, а хтось кілька разів. І найголовніше - не втрачати голову...
Згідно з даними статистики, шлюби розпадаються постійно. Причому існує тенденція до розширення даного феномена. Ще...
Scroll To Top