Рекомендуємо прочитати

Як схуднути за фінікової дієтою

article3056.jpg

Фініки - екзотичний представник категорії сухофруктів: ці їстівні плоди фінікової пальми відомі, в першу чергу, своїм дуже солодким, майже нудотним смаком.

Особливо дивно, що, на відміну від інших сухофруктів, сушені фініки як своєрідна дієтична складова були відомі ще з біблійних часів: сушені фініки брали з собою в тривалі походи, а в деяких легендах існують згадки про те, як фініки ставали єдиною їжею на кілька років.

Як дотримуватися фінікової дієти.
Фінікова дієта - як, втім, і будь-яка інша монодієта - виключно проста і наказує протягом декількох днів вживати в їжу тільки фініки і нічого більше (зрозуміло, за винятком рідини - без води або несолодкого чаю нудотні фініки попросту неможливо з'їсти у великій кількості). Фінікова дієта на перший погляд може здатися "ідеальним" режимом схуднення для любительок солодкого, проте насправді вона не менш складна, ніж будь-яка інша монодієта - ще й тому, що солодкі фініки проїдаються набагато швидше, ніж прісна їжа. Тривалість фінікової дієти повинна складати всього кілька днів, а от при бажанні збільшити її тривалість краще урізноманітнити раціон фруктами або овочами, що не містять великої кількості крохмалю.

Тонкощі дієти.
Розраховуючи свою "дієтичну норму" фініків, важливо враховувати і специфіку складу сухофруктів: після видалення вологи будь-які сухофрукти, і фініки не виняток, стають концентрованими джерелами цукрів, тому їх енергетична цінність, співвідношення кількості калорій до ваги продукту, набагато вище, ніж, приміром, енергетична цінність свіжих фруктів. Іншими словами, одне і таж кількість свіжих фруктів і фруктів сушених забезпечує організму абсолютно різну кількість енергії або калорій, при розщепленні яких організм отримує необхідну для нормальної роботи енергію. Половини склянки сухофруктів достатньо, щоб отримати таку ж кількість вуглеводів, основного джерела "палива" для організму, яке міститься, наприклад, у двох яблуках середнього розміру. Особливо добре це помітно саме на прикладі фініків: по-перше, фініки містять до сімдесяти відсотків натуральних цукрів, а, по-друге, в ста грамах фініків міститься двісті вісімдесят калорій і майже сімдесят грамів легко засвоюваних організмом вуглеводів. Переваги і недоліки.

У фінікової дієти, як і у будь-якої іншої дієти, розпорядок вживання тільки обмеженого набору продуктів протягом певного проміжку часу, є певні переваги і недоліки, характерні, скоріше, для монодіет в цілому. Головне достоїнство таких дієт, і фінікової дієти в тому числі - це їх безумовна ефективність: різке і суттєве обмеження кількості вживаних з їжею калорій призводить, по-перше, до того, що організм в якості додаткового джерела енергії починає використовувати спалювані жирові відкладення, а, по-друге, до виведенню надмірної рідини з організму. Усунення застою рідини - один з основних плюсів фінікової дієти, адже надлишок рідини в організмі не тільки стає "винуватцем" одного-двох кілограмів зайвої ваги, але й провокує набряклість. Зрозуміло, для того, щоб фінікова дієта виявилася максимально дієвою, не можна забувати про адекватну кількість рідини: дотримуючись фінікової дієти, як і будь-якої іншої монодієти, дуже важливо пити якомога більше рідини - до двох літрів чистої негазованої води або зеленого чаю, сприяє схудненню, в день.

Очевидний мінус фінікової дієти полягає в неповноцінності раціону харчування, яке пропонується такою дієтою. Фініки, звичайно, містять багато різноманітних поживних речовин, але далеко не повний набір тих корисних речовин, вітамінів і мінералів, які необхідні для повноцінної роботи всіх систем організму. Саме з цієї причини фінікової дієти не можна дотримуватися занадто довго - незбалансоване харчування завжди небезпечно непередбачуваними і неприємними наслідками для здоров'я, від легкого авітамінозу до порушень травлення.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Батьківщина фініків - країни Сходу. Звідти ці чудові фрукти і потрапили до нас в країну. Корисність і шкода фініків...
Афродизіаки - це продукти, які підвищують сексуальну активність людини. Як правило, такий провіант містять велику...
Це смачні корисні східні солодощі, що не вимагають великих зусиль для приготування....
Кожна жінка хоче виглядати ідеально, тому завжди намагається за собою доглядати. Але через особливості організму...
Scroll To Top