Рекомендуємо прочитати

Алергічний кон’юнктивіт, антигістамінні препарати

article2976.jpg

Це часто буває навесні: начебто і не хворієш, немає жодної ознаки застуди, і раптом на тобі - очі сльозяться, повіки опухають і сверблять. Як лікуватися і що лікувати - незрозуміло. І саме наприкінці квітня - початку травня, коли вже й застудитися - то неможливо! Відповідь одна - це алергічний кон’юнктивіт. Отже, нагальна весняна тема: алергічний кон’юнктивіт, антигістамінні препарати. Вивчаємо і лікуємося разом.

Що відбувається з нашими очима навесні?
На початку травня розпускається листя на деревах, летить пух, і тоді починається справжнє покарання для людей, які страждають алергічним кон'юнктивітом. Ця хвороба виникає при підвищеній чутливості організму до того чи іншого цілком невинного для більшості людей, речовині. Насамперед, алергічні кон’юнктивіти викликані реакцією на пилок рослин, шерсть, пух, засоби побутової хімії, пестициди, домашній пил, косметичні та парфумерні засоби. Бувають і інші, більш рідкісні види подібної алергії. У кожного це захворювання протікає по-різному.

Наскільки небезпечне це захворювання? І якщо не лікувати, пройде воно самостійно?
Не лікувати кон’юнктивіт просто неможливо, він супроводжується симптомами, які негативно впливають на зовнішній вигляд, настрій людини, та й просто заважають йому жити!

Класичними проявами алергічного кон'юнктивіту, або «хвороби червоних очей», є: «сльози градом», «почуття стороннього тіла» в очах, печіння, свербіж і світлобоязнь. Нерідко хвороба супроводжується нежиттю. При алергічному кон'юнктивіті зазвичай вражаються обидва ока.

Чи можна лікуватися домашніми засобами?
Сьогодні більшість людей, страждають цим захворюванням, знають, що домашніми засобами алергічний кон’юнктивіт не вилікувати. Вони ніяк не пов'язані з причиною захворювання. Більш того, при використанні домашніх засобів є ризик занести інфекцію.

Як же в такому випадку правильно лікувати кон'юнктивіт? Перший крок в лікуванні - це виявлення алергену. Потрібно зрозуміти, на що є реакція: на пилок, їжу, старий папір книг, лікарські препарати... Якщо не вдається повністю уникнути контакту з алергеном, то вдаються до прийому під назвою «активна імунізація». Це означає, що на організм впливають малими дозами відомого алергену. Алергічний кон'юнктивіт повинен лікуватися під наглядом лікаря: тільки він зможе правильно призначити протизапальні і протиалергійні препарати в краплях і таблетках.

Антигістамінні очні краплі.
Найголовніше при лікуванні кон'юнктивіту - це справитися з основним «винуватцем» алергії - гістаміном. Молекули цього і подібних йому речовин у великих кількостях викидаються в кров, коли наприклад, пилок рослини провокує алергічну реакцію.

Результат - розширення судин, подразнення слизової оболонки, виділення рідини з дрібних судин і т.д. Якщо вже почався розвиток алергічного кон’юнктивіта - антигістамінні препарати просто необхідні. Очні краплі перешкоджають вивільненню гістаміну і не дозволяють йому вийти в міжклітинний простір і почати там свою руйнівну діяльність.

Механізм дії подібних крапель такий, що він дає найбільший ефект саме при профілактичному застосуванні. Бажано почати капати їх по 2 краплі 4 рази на день ще за кілька днів до того, як «активізується» алерген. Наприклад, у берези або тополі вже з'явилися сережки, але пилок, пух ще не полетіли. Якщо алергік звернувся в клініку, коли кон'юнктивіт вже почався, препарат допоможе досить швидко зняти симптоми захворювання, але іноді ефект може наступити тільки через день-два.

До складу очних крапель входить консервант, який може осідати на поверхні м'яких контактних лінз, тому краплі не рекомендується використовувати, якщо ви носите лінзи. Після закапування в очі контактні лінзи можна знову встановити не раніше ніж через 15 хвилин.
Чи існують профілактичні способи боротьби з алергічним кон'юнктивітом?

Помилкою було б думати, що люди хворіють алергічним кон'юнктивітом тільки навесні. Це лише сезонне загострення хронічного захворювання, яке потрібно серйозно лікувати.

Адже часто буває, що пацієнт звертається до клініки і хоче негайного одужання, коли кон'юнктивіт вже розвинувся, а очі почервоніли. Для початку необхідно звести до мінімуму можливість контакту з «непроханими гостями» - речовинами, що викликають алергію. Якщо ж «зустріч» з ними неминуча, необхідно заздалегідь закапувати в очі спеціальні протиалергічні засоби, призначені лікарем. Ми ж купуємо їжу заздалегідь і не чекаємо, коли почнемо вмирати з голоду. Так само відповідально потрібно підходити і до лікування, і до профілактики.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дуб - воістину українське надбання. Цього велетня-довгожителя шанували і поважали в усі часи. Його відмінна риса для -...
Згідно з даними статистики, в США від алергії на білок молока страждають близько 100 тисяч немовлят у рік. Вигодовування...
Якщо останнім часом ви почали помічати, що по приході в офіс починаєте чхати, сльозяться очі і стає важко дихати - не...
Багатьом мамам знайома алергічна реакція при годуванні груддю. У діточок червоніють щічки, на тілі з'являються...
Scroll To Top