Рекомендуємо прочитати

Як боротися з герпесом на губах

article3350.jpg

Ці неприємні висипання на губах, які змушують кожну жінку ховатися від потенційних кавалерів і відсиджуватися вдома замість відвідування людних місць відпочинку, хтось називає "застудою", хтось "лихоманкою", але правильна назва цього стану - герпес.

Поява висипань на губах є проявом герпетичної інфекції, як правило, першого типу. Це простий герпес, або герпес симплекс. Видів герпетичної інфекції існує безліч, всі вони проявляються ураженнями різних органів, у всіх різна симптоматика. Герпетичні висипання на статевих органах, вітряна віспа, оперізувальний лишай, вірус Епштейн-Барра - все це різні типи герпесу, які не викликають висипань на губах.

Причини
Раніше герпетичні інфекції вважалися так званими опортуністичними. Тобто вони зустрічалися у людей або з тяжкими запальними інфекційними захворюваннями на зразок туберкульозу або ВІЛ-інфекції, або з якимось імунодефіцитом, наприклад, цукровий діабет. Останнім часом герпес-інфекції, як і інші вірусні інфекції, виходять на перший план. Умовами появи і рецидиву герпес-вірусної інфекції завжди є зниження імунітету. Це може статися в різних ситуаціях, наприклад, під час акліматизації при поїздці у відпустку. Слід також додати до списку постійні стресові ситуації, неправильне харчування, зловживання алкоголем, - це всі фактори, які впливають на стан імунної системи. Часто прояв герпесу на губах передує або йде паралельно з вірусною інфекцією, ГРВІ. Герпес-вірусна інфекція, як правило, носить хронічний характер. Цей вірус може знаходитися в організмі людини роками і десятиліттями, але при цьому не бути активним. При цьому він не розмножується в клітинах, не викликає прояв хвороби. Але в умовах зниження імунітету, коли є якісь сприятливі фактори, вірус активізується і починає розмножуватися, викликаючи симптоми.

Лікування
Якщо у людей герпес на губах був всього раз чи два в житті, то з цим нічого особливо не варто робити, окрім як прибрати гострий прояв інфекції. При цьому, як правило, використовуються противірусні імуномодулятори та протигерпетичні мазі. Якщо ж ця ситуація повторюється по 5-6 разів на рік, то потрібно приймати лікування. У цій ситуації призначають так зване протирецидивне лікування. При цьому призначаються таблетовані та противірусні препарати, досить довгим курсом, а також імуномодулятори, вітамінні препарати. Прописується схема лікування.

Як запобігти появі висипань
Як будь-яка хвороба, герпетична інфекція проходить декілька стадій. Спочатку виникає почервоніння і свербіж, потім з'являються візікули (бульбашки), потім візікули покриваються корочками, через час ці скоринки пропадають, і на деякий час залишається почервоніння, яке потім йде. Існує думка, ніби на початковому етапі, коли виникає тільки свербіж, можна запобігти розвитку висипань. Для цього навіть рекомендуються різні народні методи. Безумовно, вони мають право на існування. Але якщо говорити про традиційну медицину, то чим раніше почати лікування, тим швидше пройдуть всі стадії захворювання. Для цього відразу, як тільки виник свербіж, рекомендується застосовувати протигерпетичну мазь. При цьому важливо пам'ятати, що мазь використовується 5 разів на день. Можна також прийняти противірусні та протигерпетичні препарати за схемою, за якою вони застосовуються на самому початку захворювання. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається...
Нетримання сечі у чоловіків - це захворювання, яке піддається лікуванню. Визначити метод лікування нетримання сечі Вам...

Аднексит

В рoздiлi - Хвороби
Аднексит (запалення придатків) може бути однією з основних причин жіночого безпліддя. Неуважність до свого здоров'я...
Які хвороби криються в роті і як їх визначити. Рот - дзеркало безлічі хвороб. Але оскільки ви прийшли до стоматолога,...
Scroll To Top