Рекомендуємо прочитати

Як звільнити голову від мігрені у скронях?

article1936.jpg

Мігрень є досить неприємним захворюванням, що характеризується сильним, частіше однобічним, болем у скронях. Зазвичай мігрень супроводжується різними вегетативними порушеннями всередині організму. Буває нудота, блювота, світлобоязнь і непереносимість шуму.

Як за допомогою ліків звільнити голову від мігрені у скронях
Нападам мігрені передує так званий «період аури». Людину починає переслідувати який небудь запах, перед очима миготять виблискуючі точки, блискавки або плями. Наступає слабкий руховий параліч або оніміння окремих ділянок тіла. Власний голос починає звучати як з магнітофона, що тягне плівку. Цей стан триває від п'ятнадцяти хвилин до півгодини, потім у бій вступають «молотки», що б'ють по скронях.

Звідки береться мігрень
Доведено, що жителі сіл потерпають від мігрені в десятки разів рідше городян. Сильний головний біль багато в чому провокується внутрішніми конфліктами психологічного характеру, а мегаполіс - найбільш благодатний грунт для стресів. Факторами ризику мігрені медики вважають емоційну нестійкість, схильність до постійних депресій, цукровий діабет, куріння і прийом (навіть з метою контрацепції) значних доз естрогенів. Жінки, згідно зі статистикою, страждають від періодичних мігреней в три рази частіше за чоловіків.
Також значення має і спадковість по лінії матері. Якщо ж напади нестерпної мігрені трапляються в обох батьків, у дитини лише єдиний шанс з десяти обійти цю проблему. Призвести до приступу може довге перебування в прокуреному і задушливому приміщенні, різка зміна погоди, прихід менструації у жінок, сильне зневоднення, порушений режим харчування. Провокатори мігрені - певні сильні запахи, деякі продукти і напої. У кожного це все досить індивідуально.

Лікування мігрені
Найкраще погасити напад на самому зачатку, коли сильного головного болю ще немає, але видно її передвісники. Зазвичай це дратівливість або плаксивість, нестерпна спрага, бажання терміново з'їсти щось незвичайне, повальна сонливість. У такий період можна спробувати відразу заснути. Під час сну навіть сильна мігрень проходить, не встигнувши розігнатися.
Багатьом допомагають знеболюючі загального напрямку, якщо встигнути прийняти їх до розвитку больового синдрому. Найбільш ефективними при лікуванні мігрені визнані комбіновані препарати, як недорогий Каффетін. Компоненти цього засобу (парацетамол, кодеїн, кофеїн і пропіфеназон) відмінно доповнюють і посилюють знеболювальну дію один одного, швидше усуваючи неприємні відчуття і позбавляючи від мігрені у скронях.

Кофеїн розслаблює стінки судин мозку, сприяючи зняттю нападу. Доза компонентів невелика, а значить, побічних явищ теж немає. Каффетін приймають навіть за кермом, оскільки препарат не викликає сонливості.
Розроблено спеціальні препарати безпосередньо проти мігрені. Вони бувають у вигляді пігулок і свічок і добре допомагають при вже почавшомуся нападі. Якщо виникає блювота, то краще використовувати спеціальні свічки. Але у таких сильнодіючих ліків є свої недоліки: вони дорого коштують, вони дають ефект лише при мігрені деяких видів, вони протипоказані гіпертонікам і людям з ішемічною хворобою.
На жаль, будь-які лікувальні заходи тільки знімають біль або обривають розвиток нападу. Для того ж, щоб мігрень мучила як можна рідше, фахівці радять вести правильний спосіб життя, по можливості чергувати навантаження з відпочинком, більше гуляти на свіжому повітрі.
Тримати під контролем головні болі допоможе також акупунктура, заняття йогою або гомеопатичні препарати. Щоб вилікувати навіть сильну мігрень вони іноді виявляються ефективнішими лікарських препаратів. Необхідно пам'ятати лише про те, що будь-яке лікування повинне вестися комплексно і строго індивідуально.
Ніколи не можна нехтувати походом до лікаря-невролога. Він допоможе призначити ефективне і грамотне лікування мігрені. Адже причинами захворювання може бути і серйозне порушення організму, що викликає сильні болі в голові. В даному випадку лікування потрібно починати з усунення цих захворювань.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

На жаль, безлічі сучасних жінок доводиться проводити більшу частину робочого часу в офісах. І практично всі вони...
Ефірна олія розмарину - це справжній скарб і подарунок природи! Як і у чому допоможе ефірна олія розмарину?...
Сни допоможуть дізнатися більше про своє здоров'я. Як виявилося, потрібно розповідати свої сни не астрологам, а...
Найпростіший спосіб позбавлення від головного болю - це пігулка відповідної дії. Прийняв таблетку, і через 20-30 хвилин...
Scroll To Top